Rzeszów - Poniedziałek, 25.11.2024
Reklama

Na Dworzysku pojawiła się nowa firma

Dodano:

fot. Otwarcie nowej siedziby Vissavi. Na zdjęciu (od lewej): Jerzy Bieniek, dyrektor Biura Obsługi Inwestora UM w Rzeszowie, Marek Sitarz, wicestarosta rzeszowski, Agata Blok, prezes zarządu firmy, Marian Blok, współwłaściciel firmy.
fot. Otwarcie nowej siedziby Vissavi. Na zdjęciu (od lewej): Jerzy Bieniek, dyrektor Biura Obsługi Inwestora UM w Rzeszowie, Marek Sitarz, wicestarosta rzeszowski, Agata Blok, prezes zarządu firmy, Marian Blok, współwłaściciel firmy.
RZESZÓW. Swoją nową siedzibę na terenie Parku Naukowo – Technologicznego „Rzeszów – Dworzysko” (PNT) otworzyła Vissavi, firma z branży odzieżowej. Wartość inwestycji – ok. 5 mln zł.

Vissavi to rodzinna firma budowlana. Na rynku działa od 2001 r. Wtedy zatrudniała zaledwie trzy osoby.  Zajmowała się importem końcówek kolekcji znanych zagranicznych marek i sprzedażą ich w Polsce po konkurencyjnych cenach.

Od 2004 r. firma zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą  odzieży damskiej  własnej marki. Obecnie zatrudnia 80 osób. Naj jej potrzeby pracuje też ok. 20 zakładów – podwykonawców.

Vissavi ma 16 sklepów firmowych w największych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Rzeszowie. Swoje kolekcje sprzedaje także w Niemczech i na Słowacji.

Nowa siedziba  firmy to centrum projektowo – logistyczne o powierzchni ok. 2 tys. m.kw., w którym znajdują się m.in.: pracownia projektowa i konstrukcyjna, studio fotograficzne oraz dział przygotowania produkcji z magazynem tkanin i dodatków krawieckich.
Reklama
„Nasz Park utworzyliśmy właśnie po to, aby inwestowały tutaj innowacyjne firmy, i żeby powstawały nowe miejsca pracy. Dzięki temu Powiat Rzeszowski  i cały nasz region staje się atrakcyjnym miejscem do życia i pracy zarówno dla młodych, wykształconych osób, jak i fachowców z wieloletnim doświadczeniem” – mówi Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski.

Obecnie  na terenie PNT zainwestowało już 12 przedsiębiorstw. Jednym z walorów firm, które chcą tutaj tworzyć nowe miejsca pracy jest zapewnienie, że ich działalność gospodarcza ma nowatorski charakter. Zasadą przyjętą podczas naboru i selekcji przyszłych inwestorów jest uzyskanie przez nich pozytywnej opinii ośrodka badawczo – rozwojowego lub naukowego w zakresie innowacyjności przedsięwzięcia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

ZUS kontroluje zwolnienia lekarskie. W Rzeszowskim oddziale prawa do zasiłku pozbawiono 299 osób

RZESZÓW. Łącznie, kwota obniżonych i cofniętych świadczeń chorobowych od stycznia do końca czerwca tego roku, wyniosła 104,2 mln zł w skali kraju.

Rzeszów

Jaki kierunek na WSPiA cieszył się największą popularnością?

RZESZÓW. II tura rekrutacji potrwa od 8 sierpnia do 28 września 2019 r.

Rzeszów

Na lotnisku w Jasionce 57-letnia Syryjka, która przyleciała z Grecji, udawała Bułgarkę. Chciała dotrzeć do Niemiec

RZESZÓW. Zdarzenie miało miejsce 7 sierpnia na terenie terminala portu lotniczego Rzeszów - Jasionka.

Rzeszów

Zmiany w rozkładzie linii nr 51

RZESZÓW. Zmiany zaczną obowiązywać od 12 sierpnia br.

Rzeszów

Ratusz interweniuje w sprawie cen paliw. Wysłano pismo do operatorów rzeszowskich stacji paliw

RZESZÓW. Miasto chce zmniejszenia cen paliw w mieście. Ratusz uważa, że nie odzwierciedlają one faktycznych cen za baryłkę ropy. 

Rzeszów

Rzeszów coraz bliżej stworzenia systemu kamer „wyłapujących” kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle

RZESZÓW. Dostęp do systemu będzie miała Policja, Straż Pożarna oraz Pogotowie Ratunkowe.

Rzeszów

Budowa basenów solankowych zawieszona. Miasto ma problem ze znalezieniem terenu

RZESZÓW. Póki co nie będzie w mieście basenów solankowych.

Rzeszów

Na budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego powstaje mURal. Całość zajmie 450 m2

RZESZÓW. Docelowo mURal zajmie całą ścianę budynku A1.

Reklama