Rzeszów - Czwartek, 28.11.2024
Reklama

Na Dworzysku pojawiła się nowa firma

Dodano:

fot. Otwarcie nowej siedziby Vissavi. Na zdjęciu (od lewej): Jerzy Bieniek, dyrektor Biura Obsługi Inwestora UM w Rzeszowie, Marek Sitarz, wicestarosta rzeszowski, Agata Blok, prezes zarządu firmy, Marian Blok, współwłaściciel firmy.
fot. Otwarcie nowej siedziby Vissavi. Na zdjęciu (od lewej): Jerzy Bieniek, dyrektor Biura Obsługi Inwestora UM w Rzeszowie, Marek Sitarz, wicestarosta rzeszowski, Agata Blok, prezes zarządu firmy, Marian Blok, współwłaściciel firmy.
RZESZÓW. Swoją nową siedzibę na terenie Parku Naukowo – Technologicznego „Rzeszów – Dworzysko” (PNT) otworzyła Vissavi, firma z branży odzieżowej. Wartość inwestycji – ok. 5 mln zł.

Vissavi to rodzinna firma budowlana. Na rynku działa od 2001 r. Wtedy zatrudniała zaledwie trzy osoby.  Zajmowała się importem końcówek kolekcji znanych zagranicznych marek i sprzedażą ich w Polsce po konkurencyjnych cenach.

Od 2004 r. firma zajmuje się projektowaniem, produkcją oraz sprzedażą  odzieży damskiej  własnej marki. Obecnie zatrudnia 80 osób. Naj jej potrzeby pracuje też ok. 20 zakładów – podwykonawców.

Vissavi ma 16 sklepów firmowych w największych miastach Polski, m.in. w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie i Rzeszowie. Swoje kolekcje sprzedaje także w Niemczech i na Słowacji.

Nowa siedziba  firmy to centrum projektowo – logistyczne o powierzchni ok. 2 tys. m.kw., w którym znajdują się m.in.: pracownia projektowa i konstrukcyjna, studio fotograficzne oraz dział przygotowania produkcji z magazynem tkanin i dodatków krawieckich.
Reklama
„Nasz Park utworzyliśmy właśnie po to, aby inwestowały tutaj innowacyjne firmy, i żeby powstawały nowe miejsca pracy. Dzięki temu Powiat Rzeszowski  i cały nasz region staje się atrakcyjnym miejscem do życia i pracy zarówno dla młodych, wykształconych osób, jak i fachowców z wieloletnim doświadczeniem” – mówi Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski.

Obecnie  na terenie PNT zainwestowało już 12 przedsiębiorstw. Jednym z walorów firm, które chcą tutaj tworzyć nowe miejsca pracy jest zapewnienie, że ich działalność gospodarcza ma nowatorski charakter. Zasadą przyjętą podczas naboru i selekcji przyszłych inwestorów jest uzyskanie przez nich pozytywnej opinii ośrodka badawczo – rozwojowego lub naukowego w zakresie innowacyjności przedsięwzięcia.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Od stycznia 2021 r. zmiany w gospodarce odpadami

RZESZÓW. Rady Miasta podjęła decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców. Na jakie zmiany muszą przygotować się Rzeszowianie?

Rzeszów

Trwają prace na stacji Rzeszów Główny. Do dwóch nowych peronów dołączy trzeci

RZESZÓW. Wykonawca realizuje prace przy peronie 3 oraz kontynuuje roboty w przejściu podziemnym.  Przy wiadukcie na ul. Batorego układane są tory.

Rzeszów

Rondo na Śródmieściu im. prof. Bartoszewskiego

RZESZÓW. Radni zdecydowali. Rondo na Staromieściu będzie nosić imię prof. Władysława Bartoszewskiego.

Rzeszów

Na os. Kmity powstanie "strefa aktywnego wypoczynku"

RZESZÓW. Inwestycja ma być gotowa do 30 września br.

Rzeszów

Na os. Słocina powstanie rondo. Ma pomóc w rozładowaniu korków

RZESZÓW. O rozpoczęcie inwestycji zabiegali rzeszowscy radni. 

Rzeszów

Parking wielopoziomowy na Podpromiu coraz bliżej

RZESZÓW. Siedem firm jest zainteresowanych stworzeniem projektu wielopoziomowego parkingu przy hali Podpromie w Rzeszowie. 

Rzeszów

Będą rzadziej odbierać śmieci?

RZESZÓW. Na wtorkowej sesji Rady Miasta zapadnie decyzja w sprawie ograniczenia odbioru odpadów od mieszkańców domów jednorodzinnych w Rzeszowie. 

Rzeszów

W Rzeszowie będzie rondo im. Władysława Bartoszewskiego?

RZESZÓW. Dziś XXXIII sesja Rady Miasta. Jednym z tematów będzie nadanie nazwy nowemu rondu na os. Staromieściu.

Reklama