Rzeszów - Czwartek, 24.04.2025
Reklama

Na „Dworzysko” zajechały kampery

Dodano:

„Kampery Rzeszów Olga Stawarz” – to kolejna firma, która postanowiła zainwestować na terenie PNT „Rzeszów-Dworzysko” zarządzanym przez Starostwo Powiatowe. Firma zajmować się będzie sprzedażą  i serwisem kamperów – pojazdów kempingowych.

Kampery cieszą się na rynku coraz większym zainteresowaniem i popyt na tego rodzaju pojazdy gwałtownie rośnie, ponieważ jest to swoistego rodzaju „dom na kółkach”, dzięki któremu można bez żadnych ograniczeń i utrudnień podróżować.  Ten samochód turystyczny jest specjalnie w tym celu zbudowany i wyposażony m.in. w miejsce i sprzęt do przechowywania żywności i sporządzania posiłków oraz miejsce z częścią sanitarną.

Olga Stawarz, właścicielka firmy, mówi: - Jesteśmy jedyną firmą w Polsce południowo-wschodniej i wschodniej zajmującą .się samochodami kempingowymi. Na miejsce nowej inwestycji wybraliśmy  „Dworzysko” ze względu na doskonałą  infrastrukturę na tym terenie oraz dogodną lokalizację, w tym blisko przebiegająca tędy autostrada A-4. Planujemy zainwestować tutaj ok. 2 mln zł. Naszym kolejnym celem jest wdrożenie kolejnych, nowych technologii z dziedziny motoryzacyjnej.

„Kampery Rzeszów Olga Stawarz” to firma z kapitałem własnym w wysokości ok. 3,5 mln zł. To autoryzowany dealer koncernu  „Trigano”, skupiającego większość marek samochodów kempingowych, specjalizującego się w sprzedaży fabrycznie nowych samochodów kempingowych. Obecnie  planuje się wdrożenie technologii typu „TrumaiNet Box”, która dostarczy wczasowiczom-użytkownikom kamperów wszelkich potrzebnych informacji do pełnej kontroli urządzeń oraz stanu pojazdu.
Reklama
Dla rozwoju regionalnego

- Dla rozwoju gospodarczego naszego regionu ważne jest też to, że ta firma  planuje  na terenie „Dworzyska” budowę ekskluzywnego salonu sprzedaży samochodów kempingowych wraz z zapleczem serwisowym i magazynowym oraz stworzenie punktu obsługowego dla osób podróżujących kamperami – mówi Waldemar Pijar, sekretarz Starostwa Powiatowego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”.

Planowana inwestycja wpisuje się w rozwój inteligentnych specjalizacji powiatu, regionu oraz województwa.

Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski, mówi: - Pojawienie się na „Dworzysku” kolejnej firmy, tym razem z branży motoryzacyjnej, przyczyni się do zróżnicowania lokalnej gospodarki. Większa różnorodność ofert pracodawców, to większa szansa dla naszych mieszkańców na znalezienie pracy dla osób różnych specjalizacji i kwalifikacji. Warto przypomnieć, że do tej pory na „Dworzysku” pojawiły się już firmy m.in. z branży chemicznej, handlowej, lotniczej , kosmetycznej i odzieżowej
Źródło: inf. prasowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zbiórka krwi przy kinie Helios. Będą też bezpłatne badania wzroku i konsultacje dietetyczne

RZESZÓW. Każdy kto przyjdzie 5.06. w godz. 9:00 – 13:00 na parking...

Rzeszów

Chcą zrobić sztuczną rękę sterowaną impulsami z mięśni. Pomóc ma Podkarpackie Centrum Innowacji

RZESZÓW. Przyszli inżynierowie w PCI będą mieć swojego opiekuna oraz nowoczesny sprzęt do badań.

Rzeszów

Asseco Resovia Rzeszów ma nowego przyjmującego

RZESZÓW. Belgijski siatkarz związał się z rzeszowskim klubem dwuletnim kontraktem.

Rzeszów

Jutro na Rynku w Rzeszowie happening z okazji 30. rocznicy wolnych wyborów

RZESZÓW. W programie imprezy zaplanowano m.in. improwizacje taneczne, występy wokalistów oraz specjalne przekąski.

Rzeszów

Kibice pomagają piłkarzom Apklan Resovia Rzeszów w powrocie na stadion przy ul. Wyspiańskiego

RZESZÓW. Akcje #CzasWracaćDoDomu zorganizowała Fundacja Pro Resovia.

Rzeszów

Na osiedlu Wilkowyja powstanie nowy Zespół Oświatowo-Wychowawczy?

RZESZÓW. Ratusz ma budowę w planach, jednak obowiązuje kolejność.

Rzeszów

Sześć firm zainteresowanych budową Podkarpackiego Centrum Nauki

RZESZÓW. Wszystkie oferty przekraczają zarezerwowaną na inwestycje kwotę.

Rzeszów

Koniec z darmowym parkingiem na lotnisku w Jasionce. Od lipca zaczną obowiązywać opłaty

RZESZÓW. „W tej chwili trwa przebudowa parkingu. Opłaty planujemy wprowadzić od 1 lipca” – informuje Marcin Kołacz z biura prasowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka.

Reklama