Rzeszów - Niedziela, 27.04.2025
Reklama

Na „Dworzysko” zajechały kampery

Dodano:

„Kampery Rzeszów Olga Stawarz” – to kolejna firma, która postanowiła zainwestować na terenie PNT „Rzeszów-Dworzysko” zarządzanym przez Starostwo Powiatowe. Firma zajmować się będzie sprzedażą  i serwisem kamperów – pojazdów kempingowych.

Kampery cieszą się na rynku coraz większym zainteresowaniem i popyt na tego rodzaju pojazdy gwałtownie rośnie, ponieważ jest to swoistego rodzaju „dom na kółkach”, dzięki któremu można bez żadnych ograniczeń i utrudnień podróżować.  Ten samochód turystyczny jest specjalnie w tym celu zbudowany i wyposażony m.in. w miejsce i sprzęt do przechowywania żywności i sporządzania posiłków oraz miejsce z częścią sanitarną.

Olga Stawarz, właścicielka firmy, mówi: - Jesteśmy jedyną firmą w Polsce południowo-wschodniej i wschodniej zajmującą .się samochodami kempingowymi. Na miejsce nowej inwestycji wybraliśmy  „Dworzysko” ze względu na doskonałą  infrastrukturę na tym terenie oraz dogodną lokalizację, w tym blisko przebiegająca tędy autostrada A-4. Planujemy zainwestować tutaj ok. 2 mln zł. Naszym kolejnym celem jest wdrożenie kolejnych, nowych technologii z dziedziny motoryzacyjnej.

„Kampery Rzeszów Olga Stawarz” to firma z kapitałem własnym w wysokości ok. 3,5 mln zł. To autoryzowany dealer koncernu  „Trigano”, skupiającego większość marek samochodów kempingowych, specjalizującego się w sprzedaży fabrycznie nowych samochodów kempingowych. Obecnie  planuje się wdrożenie technologii typu „TrumaiNet Box”, która dostarczy wczasowiczom-użytkownikom kamperów wszelkich potrzebnych informacji do pełnej kontroli urządzeń oraz stanu pojazdu.
Reklama
Dla rozwoju regionalnego

- Dla rozwoju gospodarczego naszego regionu ważne jest też to, że ta firma  planuje  na terenie „Dworzyska” budowę ekskluzywnego salonu sprzedaży samochodów kempingowych wraz z zapleczem serwisowym i magazynowym oraz stworzenie punktu obsługowego dla osób podróżujących kamperami – mówi Waldemar Pijar, sekretarz Starostwa Powiatowego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”.

Planowana inwestycja wpisuje się w rozwój inteligentnych specjalizacji powiatu, regionu oraz województwa.

Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski, mówi: - Pojawienie się na „Dworzysku” kolejnej firmy, tym razem z branży motoryzacyjnej, przyczyni się do zróżnicowania lokalnej gospodarki. Większa różnorodność ofert pracodawców, to większa szansa dla naszych mieszkańców na znalezienie pracy dla osób różnych specjalizacji i kwalifikacji. Warto przypomnieć, że do tej pory na „Dworzysku” pojawiły się już firmy m.in. z branży chemicznej, handlowej, lotniczej , kosmetycznej i odzieżowej
Źródło: inf. prasowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Bezpłatne badania słuchu przy ul. Hetmańskiej

RZESZÓW. Po badaniach otrzymamy bezpłatną interpretację wyniku.

Rzeszów

Na weekend jazdy testowe w salonie GOC Yamaha Rzeszów. Udostępnią aż 17 maszyn

RZESZÓW. Yamaha MT Tour Rzeszów 2019 odbędzie się w dniach 27-28 lipca 2019r. w godzinach 10:00-18:00.

Rzeszów

Medal dla prezydenta Rzeszowa i gala Festiwalu Polonijnych Zespołów Folklorystycznych

RZESZÓW. Z okazji zakończenia wydarzenia w G2A Arena odbyła się gala festiwalowa.

Rzeszów

Od 1 sierpnia zmiana cen biletów na komunikację miejską

RZESZÓW. „Konieczność zmiany cen biletów wynika ze wzrostu kosztów funkcjonowania komunikacji miejskiej" - tłumaczył Marek Ustrobiński.

Rzeszów

Zaatakowali kuriera, zabrali przesyłkę i zamknęli go w mieszkaniu. Sytuacja miała miejsce na ul. Krakowskiej

RZESZÓW. Sprawców było dwóch. Jeden z nich został juz tymczasowo aresztowany.

Rzeszów

Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie otrzymał nominację generalską

RZESZÓW. Nadinsp. Henryk Moskwa nominację generalską odebrał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Rzeszów

Trójka mężczyzn przy ul. Krakowskiej pobiła trzech mężczyzn i kobietę. Dwie osoby przewieziono do szpitala

RZESZÓW. W niedzielę po godzi 1.00, policjanci interweniowali przy ul. Krakowskiej, gdzie pod jednym z lokali doszło do pobicia.

Rzeszów

Pokojowa demonstracja „Rzeszów przeciw przemocy. Solidarni z Białymstokiem” już 27 lipca

RZESZÓW. W związku z wydarzeniami, jakie miały miejsce w Białymstoku, w Rzeszowie pod Urzędem Wojewódzkim odbędzie się pokojowa demonstracja.

Reklama