Rzeszów - Środa, 04.12.2024
Reklama

Mieszkańcy Rzeszowa chętnie wrzucają nakrętki do metalowych serc

Dodano:

fot. ViC / RESinet.pl
fot. ViC / RESinet.pl
RZESZÓW. W stolicy Podkarpacia postawiono już cztery metalowe pojemniki w kształcie serca, do których mieszkańcy mogą wrzucać plastikowe nakrętki, wspierając w ten sposób osoby potrzebujące.

Pojemniki na nakrętki znajdują się w czterech lokalizacjach na terenie miasta: w rejonie ratusza na rzeszowskim Rynku, przy przychodni CM Medyk na al. Rejtana 53, przed wejściem głównym do Galerii Rzeszów oraz w parku przy ul. Odrzykońskiej.

Pomysł na postawienie takich koszy zrodził się w trakcie przygotowań do tegorocznych obchodów Światowego Dnia Serca w Rzeszowie. Dzięki sponsorom wydarzenia, we wrześniu udało się zakupić pierwszy pojemnik na nakrętki. Kolejne trzy zakupiło miasto, na wniosek radnych Roberta Walawendra i Witolda Walawendra.

Pomysł spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony mieszkańców, którzy chętnie zapełniają metalowe serca. „Byliśmy ciekawi jak mieszkańcy odbiorą taka inicjatywę. Efekt był dokładnie taki jaki chcieliśmy. Pojemnik napełniał się tempie ekspresowym. „ – informuje Agnieszka Gocek, Kierownik Działu Promocji CM Medyk.
Reklama
W najbliższej przyszłości możemy spodziewać się kolejnych metalowych serc w innych miejscach w Rzeszowie.

„Chcielibyśmy bardzo, aby kolejne kosze pojawiły się na terenie miasta, dlatego też zwróciliśmy się z prośbą do lokalnych przedsiębiorców o wsparcie inicjatywy i pomóc w ich zakupie. Dostajemy codziennie informacje, że takie serca powinny być na każdym osiedlu, przy każdej szkole. Może uda nam się sprostać oczekiwaniom” – stwierdza Agnieszka Gocek.

Nakrętki zbierane są na jeden cel przez miesiąc, następnie z serca korzystają kolejni potrzebujący. Pojemniki opróżniane są raz lub dwa razy w tygodniu. Nakrętkami „opiekuje się” Fundacja Medyk dla Zdrowia, która we współpracy z miastem ustala kolejnych odbiorców.

Obecnie nakrętki zbierane są dla Fabiana i Sebastian, bliźniaków chorych na dziecięce porażenie mózgowe, którzy wymagają stałej, kosztownej rehabilitacji. Zbiórka na pomoc dla chłopców potrwa do końca listopada.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Apel Urzędu Miasta do mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa apeluje o załatwianie spraw telefonicznie lub przez internet.

Rzeszów

Stacja Rzeszów Główny z nowoczesnym systemem informacji i monitoringiem

RZESZÓW. Polskie Linie Kolejowe wprowadzą nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz system monitoringu na stacji Rzeszów Główny. Obydwa systemy w pełni zaczną funkcjonować w przyszłym roku.

Rzeszów

Dodatkowy termin przyjmowania odpadów w PSZOK-ach

RZESZOW. Odpady do PSZOK-ów przy ul. Ciepłowniczej i przy al. Sikorskiego będą przyjmowane cztery razy w tygodniu.

Rzeszów

Na prawym brzegu Wisłoka powstanie duży park? W kwietniu konkurs na projekt

RZESZÓW. Nowa, miejska przestrzeń do wypoczynku miałaby powstać na obszarze o powierzchni 10 hektarów.

Rzeszów

Pędził 107 km/h na ul. Myśliwskiej. Nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać

RZESZÓW. 24-letni kierowca z sądowym zakazem kierowania pojazdami, w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. W trakcie ucieczki porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Został zatrzymany, a o jego...

Rzeszów

Podrobiona odzież na bazarze przy ul. Dworaka. Zatrzymano obywatela Bułgarii

RZESZÓW. Policja zabezpieczyła 120 podrobionych koszulek światowych marek, którymi handlował na bazarze przy ul. Dworaka obywatel Bułgarii.

Rzeszów

Trwa zbiorka archiwalnych zdjęć Rzeszowa. Powstanie z nich wystawa

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury rozpoczął zbiórkę starych fotografii przedstawiających Rzeszów i okolice oraz jego mieszkańców. Zwieńczeniem akcji będzie interaktywna wystawa zebranych zdjęć oraz wydanie zbiorowej publikacji pn. „Historie życiem pisane”.

Rzeszów

Studentka architektury na Politechnice Rzeszowskiej zaprojektowała sanatorium w Birczy [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Studentka studiów pierwszego stopnia kierunku architektura Edyta Wysocka w ramach pracy dyplomowej inżynierskiej wykonanej pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Marka Gosztyły stworzyła projekt architektoniczny sanatorium w Birczy.

Reklama