Rzeszów - Czwartek, 28.11.2024
Reklama

Mieszkańcy przeciwko budowie drogi łączącej Al. Kopisto z ul. Wierzbową

Dodano:

fot. RESinet.pl
fot. RESinet.pl
RZESZÓW. Powstała petycja przeciwko budowie drogi łączącej Al. Kopisto z ul. Wierzbową: „Droga ta w niczym nie pomoże, zabierze kolejne zielone tereny, które zostaną zabetonowane, a korki jak były, tak będą” – czytamy w jej treści.

Aktualnie pod petycją podpisało się 295 osób (stan na dzień 27 stycznia br.). Zdaniem autorów miejsce, w którym planowany jest przebieg drogi, „to miejsce święte, gdzie możemy odpocząć, miejsce gdzie ładujemy baterie, gdzie spotykamy się ze znajomymi, i gdzie w spokoju możemy trenować, biegać, jeździć na rowerze”.

Planowany odcinek będzie niejako przedłużeniem ul. Cegielnianej i ma przebiegać rejonie pomiędzy rzeką Wisłok i Wojewódzkim Zespołem Specjalistycznym przy ul. Warzywnej. Projektowana droga ma mieć dwa pasy o szerokości 3,5 metrów. Stworzone zostanie również chodnik i ścieżka rowerowa. Wiemy również, że na ul. Wierzbowej zamontowana zostanie sygnalizacja świetlna.

Koszt budowy połączenia Al. Kopisto z ul. Wierzbową ma kosztować miasto 9 mln zł. Treść petycji sugeruje, że kwotą, jaką władze miasta chcą spożytkować na inwestycje, może zostać wydana w inny, bardziej ekologiczny sposób: „za te pieniądze w tym miejscu można byłoby wybudować np. siłownię na świeżym powietrzu, a resztę środków przeznaczyć na renowację miejsc zielonych, których u nas jak na lekarstwo”.
Reklama
Dodajmy, że aktualnie inwestycja jest na etapie dokonywania ostatnich poprawek z projektantem drogi. W ubiegłym tygodniu rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa informował, że przetarg na roboty budowlane ruszy najprawdopodobniej w lutym. Okres realizacji inwestycji zamyka się w 2021 roku.

Wiadomość o proteście mieszkańców trafiła również do ratusza: "Cały czas chcemy tą inwestycje przeprowadzić. Na pewno będa trwały rozmowy z mieszkańcami. Mamy nadzieje, że uda się wypracować jakiś kompromis" - informuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

14 ekologicznych autobusów dla Rzeszowa. Umowy podpisane

RZESZÓW. Do Rzeszowa trafi kolejnych 14 ekologicznych autobusów. Miasto podpisało umowy na ich dostawę z firmami Autosan i Solaris.

Rzeszów

Rekordowy czerwiec na lotnisku w Jasionce

RZESZÓW. Blisko 80 tysięcy pasażerów obsłużył w czerwcu 2022 r. port lotniczy Rzeszów-Jasionka. 

Rzeszów

Rusza budowa II linii technologicznej ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. Wmurowano kamień węgielny pod budowę II linii technologicznej Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie.  Inwestycja PGE Energia Ciepła z Grupy PGE ma być gotowa w IV kwartale 2024 roku.

Rzeszów

W Jasionce wylądował pierwszy samolot z Rijeki. Wakacyjna siatka połączeń już kompletna

RZESZÓW. W nocy z wtorku na środę lotnisko w Jasionce uruchomiło ostatni nowy letni kierunek. Samolot z chorwackiej Rijeki powitał salut wodny od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.

Rzeszów

Ogródek Jordanowski w centrum Rzeszowa zostanie odnowiony. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Umowa z wykonawca ma być podpisana w tym miesiącu. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Ruszył nabór projektów do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2023

RZESZÓW. Od czwartku (7.07) mieszkańcy Rzeszowa mogą zgłaszać swoje pomysły do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 r. Nabór potrwa do 22 lipca 2022 r.

Rzeszów

Kolejne elementy terenów rekreacyjnych na os. Krakowska Południe. Powstanie m.in. ścianka wspinaczkowa

RZESZÓW. Ścianka wspinaczkowa o wysokości do trzech metrów, place zabaw – takie elementy złożą się na ostatni etap tworzenia terenów rekreacyjnych na osiedlu Krakowska Południe w Rzeszowie. 

Reklama