Rzeszów - Wtorek, 26.11.2024
Reklama

Miasto cofa pozwolenie zintegrowane Res-Drobu. Firma nie dostała jeszcze oficjalnego pisma

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz, na wniosek Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, cofa pozwolenie zintegrowane firmie Res-Drob, która z kolei informuje, że aktualnie żadne oficjalne pismo do nich nie wpłynęło. Sprawa może skończyć się w sądzie.

Temat zakładów przetwórstwa drobiowego Res-Drop wielokrotnie pojawiał się na sesjach Rady Miasta oraz na konferencjach organizowanych przez mieszkańców osiedla 1000-lecia, jak chociażby we wrześniu ubiegłego roku, kiedy to Stowarzyszenie „Nasz Zdrowy i Czysty Rzeszów” domagało się, aby miasto cofnęło pozwolenie zintegrowane dla firmy.

Dodatkowo w ubiegłym roku, podczas jednej z sesji Rady Miasta(link), na której pojawili się mieszkańcy osiedla, wiceprezydent Rzeszowa Andrzej Gutkowski informował o obietnicach składanych przez prezesa Res-Drobu: „Prezes Res-Drobu [przyp.red.] zapewniał, że zakład zostanie wyprowadzony z Rzeszowa do 2020 roku”.

Głównymi źródłami problemów dla mieszkańców były: nadmierny hałas, zapach roznoszący się po całym osiedlu oraz prowadzenie uboju po godzinie 22.00. Dzisiaj już wiemy, że Ratusz, powołując się na pismo Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, zdecydował się na cofnięcie pozwolenia zintegrowanego, co w praktyce wiąże się z zakazem produkcji.
Reklama
Decyzja WIOŚ była powodowana tym, iż na terenie zakładu przekraczane są wyznaczone normy hałasu oraz prowadzony jest ubój po godz. 22.00.

„Cofnęliśmy im pozwolenie zintegrowane. Podstawą było pismo Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska, który polecił podjąć działania” – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

O całą sytuacje zapytaliśmy w zakładach Res-Drob, jednak aktualnie do firmy nie wpłynęło żadne oficjalne pismo: „oficjalne pismo do nas nie dotarło, dopiero po jego wpłynięciu, zarząd zapozna się z decyzją i podejmie działanie” – informuje Damian Pawłowski, rzecznik prasowy Res-Drobu. Warto dodać, że jeżeli firma chciałaby podważyć wydaną decyzję, to sprawa zostanie prawdopodobnie rozstrzygnięta na drodze sądowej.
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie odsłonięto mural upamiętniający rodzinę Ulmów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Malowidło powstało na ścianie kamienicy przy ul. Gałęzowskiego 6. Jego autorem jest Arkadiusz Andrejkow.

Rzeszów

Budowa RCK zbliża się do końca. Od 2 października przejezdna ul. Grottgera i nowe rondo [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Całość miejskiej części Rzeszowskigo Centrum Komunikacyjnego będzie gotowa 28 listopada.

Rzeszów

Przy ul. Hoffmanowej powstanie nowy budynek BSH. 100 nowych miejsc pracy

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje warty prawie 24 mln zł nowy budynek spółki BSH, producenta AGD marek Bosch i Siemens. Będzie to siedziba Centrum Badań i Rozwoju małego AGD w Rzeszowie.

Rzeszów

PCN "Łukasiewicz" nagrodzone w konkursie “Budowa Roku 2022”

RZESZÓW. Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie otrzymał nagrodę I stopnia w XXXIII edycji Konkursu Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa „Budowa Rok 2022”. Organizowany od 33 lat konkurs, promuje najciekawsze w danym...

Rzeszów

Wracał z Rzeszowa do Łańcuta mając ponad 3,6 promila

RZESZÓW. 35-letni kierowca BMW podczas powrotu samochodem z Rzeszowa do Łańcuta dwukrotnie uszkodził swój pojazd. Okazało się, że miał ponad 3,6 promila alkoholu.
 

Rzeszów

Rzeszów ma konstytucję przestrzenną. "Dokument innowacyjny na skalę kraju"

RZESZOW. Podczas wtorkowej sesji, miejscy radni uchwalili nowe Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego miasta. To dokument, na bazie którego będą teraz powstawać miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. 

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami osiedli Drabinianka i Biała

Spotkania w ramach cyklu „RzeszówToMy" dotyczą m.in. inwestycji na osiedlach jakie udało się zrealizować, placów miasta dotyczących danego osiedla oraz tematów bieżących.

Rzeszów

Budowa przejazdów dla rowerzystów. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Budowa obejmuje m.in. przebudowę istniejących sygnalizacji świetlnych, budowę przejazdów rowerowych, przebudowę istniejących chodników oraz dostosowanie oznakowania drogowego do wprowadzonych zmian w zakresie infrastruktury drogowej.

Reklama