Rzeszów - Środa, 30.04.2025
Reklama

Meleksy podwiozą odwiedzających na groby bliskich na cmentarzu Wilkowyja

Dodano: /

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Z myślą, przede wszystkim o osobach starszych, po cmentarzu komunalnym Wilkowyja będą „kursowały” bezpłatne meleksy, które podwiozą odwiedzających bliżej grobów swoich bliskich. Na razie tylko testowo i tylko w jeden dzień.

Jak poinformował Urząd Miasta Rzeszowa, podczas spotkań osiedlowych z Prezydentem Rzeszowa Konradem Fijołkiem, starsi mieszkańcy często pytali, czy można byłoby łatwiej i sprawniej dotrzeć do grobów bliskich na cmentarzu Wilkowyja.

W związku z tym prezydent podjął decyzję, aby testowo wprowadzić pewne rozwiązanie. W Wielką Sobotę, 19 kwietnia na terenie cmentarza Wilkowyja uruchomione zostaną bezpłatne przejazdy meleksami.

Kursy będą odbywały się w godzinach od 9:00 do 16:00. Meleksy będą odjeżdżały co około 15 minut. Wyznaczone zostały dwie trasy:

- Trasa A – w lewo od kaplicy
- Trasa B – w prawo od kaplicy

„Meleksy będą jeździć tam i z powrotem – od głównego wejścia do wejścia dla pieszych. To duże ułatwienie, szczególnie dla seniorów i osób mających trudności z poruszaniem się” – informuje Urząd Miasta Rzeszowa.


Reklama

Komentarze

Pawel Euro 18.04.2025, godz. 21:36
Komentarz został usunięty

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

6 października odbędzie się 7. PKO Maraton Rzeszowski. Utrudnienia jak w roku ubiegłym

RZESZÓW. Uczestnicy tegorocznej imprezy wezmą udział w akcji „Biegnę dla…”, aby pomóc 16-letniemu Mateuszowi.

Rzeszów

Bezpłatne badania i porady lekarskie na Rynku. W niedzielę Światowy Dzień Serca [PROGRAM]

Już w najbliższą niedzielę, Rzeszów dołączy do tysięcy miasta na całym świecie celebrując Światowy Dzień Serca. 

Rzeszów

Przy ul. Bałtyckiej powstanie nowe osiedle

RZESZÓW. Na osiedlu „Przyszłość” zostanie stworzony kompleks 8 budynków mieszkalno-usługowych o zróżnicowanej ilości kondygnacji od 5 do 15. Rozpoczęcie inwestycji planowane jest na październik br.

Rzeszów

Projekt PiS odnośnie placu targowego odchodzi w niebyt

RZESZÓW. Wniosek o usunięcie punktu wystosował Tomasz Kamiński, radny Rozwoju Rzeszowa.

Rzeszów

Ośmiu kierowców komunikacji miejskiej nie stawiło się do pracy. Ucierpieli pasażerowie linii 0A i 19

RZESZÓW. Z powodu niespodziewanej nieobecności kierowców w pracy nie wykonano siedmiu kursów.

Rzeszów

Krystyna Wróblewska chce wprowadzenia darmowej komunikacji w godzinach szczytu

RZESZÓW. Konferencja prasowa w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Hetmańskiej 9 odbyła się w związku z wczorajszymi obchodami dnia bez samochodu

Rzeszów

Zbigniew Ziobro w Rzeszowie. Spotkanie dotyczyło przekazania Zamku Lubomirskich

RZESZÓW. W zamian za zamek miasto oddaje na rzecz Ministerstwa Sprawiedliwości tereny przy ul. Dołowej o powierzchni około 1,1 ha.

Reklama