Rzeszów - Niedziela, 19.01.2025
Reklama

Lufthansa z rekordem na rzeszowskim lotnisku

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. O 60 proc. wzrosła liczba pasażerów korzystających z usług linii Lufthansa kursujących do stolicy Bawarii. Większość lotów ma charakter przesiadkowy, gdyż z lotniska w Monachium możemy się dostać do ponad 140 lotnisk na świecie.

Już ponad 60 tysięcy pasażerów skorzystało w tym roku z bezpośredniego połączenia Monachium-Rzeszów obsługiwanego przez linie Lufthansa. W porównaniu z ubiegłym rokiem liczba osób podróżujących z podkarpackiego lotniska do stolicy Bawarii wzrosła o  60 procent. To efekt zwiększenia liczby lotów do 14 tygodniowo oraz wprowadzenia bardziej dogodnego rozkładu, umożliwiającego wylot do Monachium wczesnym rankiem, zaś powrót późnym wieczorem.

„Codzienne połączenie z jednym z największych portów przesiadkowych w Europie to dla naszego regionu prawdziwe okno na świat. Szczególnie dotyczy to pasażerów biznesowych, dla których lotnisko i samolot są miejscem pracy. Doskonałe wyniki uzyskane w tym roku przez Lufthansę świadczą o coraz większym zapotrzebowaniu na tego rodzaju ofertę” – mówi Michał Tabisz, wiceprezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka.
Reklama
Połączenie Monachium-Rzeszów uruchomiono w marcu 2016 roku. Aż 75% pasażerów podróżujących na tej trasie przesiada się w stolicy Bawarii na dalsze rejsy, m.in. do Birmingham, Newarku, Paryża, Frankfurtu i Nowego Jorku (lotnisko JFK). Port lotniczy w Monachium zajmuje 5 miejsce w rankingu najlepiej skomunikowanych portów lotniczych na świecie.

„Cieszymy się z rosnącego zapotrzebowania i coraz większej liczby pasażerów podróżujących z Rzeszowa do naszego hubu w Monachium, skąd można dotrzeć do 140 lotnisk na świecie. To połączenie spełniło oczekiwania rosnącej liczby klientów korporacyjnych z podkarpacia” - powiedział Frank Wagner, country manager Lufthansa w Polsce.

Źródło: Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ulica Morgowa będzie poszerzona. Koniec ruchu wahadłowego

RZESZÓW. Do połowy przyszłego roku potrwa przebudowa ulicy Morgowej na osiedlu Wilkowyja. Miejski Zarząd Dróg w Rzeszowie wybrał waśnie wykonawcę prac.

Rzeszów

Dofinansowania małej retencji dla mieszkańców. Jest zgoda radnych

RZESZÓW. Rzeszowscy radni poparli wniosek prezydenta Fijołka odnośnie wprowadzenia w mieście systemu dopłat do inwestycji związanych z retencją wód opadowych.

Rzeszów

Prezydent Fijołek przedstawił założenia przyszłorocznego budżetu miasta

RZESZÓW. Ponad 1,76 mld zł ma wynieść przyszłoroczny budżet Rzeszowa, którego główne założenia przedstawił prezydent Fijołek podczas wczorajszej sesji rady miasta. Duży nacisk położono na edukację, sport i miejską zieleń.

Rzeszów

ROBO-motion w Rzeszowie. Będą walki robotów, line followery i roboty sumo

RZESZÓW. Największe w kraju zawody robotów znów w Rzeszowie. Tegoroczna edycja ROBO-motion zagości 28 listopada na terenie Hali Podpromie. Uczestnicy zmierzą się w ośmiu kategoriach, podzielonych na 17 konkurencji.

Rzeszów

Rzeszów będzie miał 166 nowych wysokich drzew

RZESZÓW. Rozpoczęły się jesienne nasadzenia drzew na terenie miasta. To głównie rodzime gatunki: dęby, lipy i brzozy.

Rzeszów

W rzeszowskim oddziale NFZ stanął samoobsługowy kiosk profilaktyczny

RZESZÓW.  Stanowisko ds. profilaktyki zostało rozbudowane o samoobsługowy punkt, w którym można już wykonywać badania określające ryzyko zachorowania na choroby cywilizacyjne.

Rzeszów

Podwyżki dla miejskich urzędników

RZESZÓW. Od grudnia br. Ratusz wprowadza podwyżki dla najmniej zarabiających oraz najbardziej zaangażowanych pracowników urzędu i jednostek organizacyjnych.

Rzeszów

Jechał przez miasto ponad 140 km/h. Był pod wpływem alkoholu

RZESZÓW. 143 km/h to prędkość bmw pędzącego wczoraj ulicą Sikorskiego, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. 21-letni kierowca auta był pod wpływem alkoholu, a samochód miał niesprawne hamulce.

Reklama