Rzeszów - Poniedziałek, 13.01.2025
Reklama

Lotnisko w Jasionce podsumowało miniony rok

Dodano:

fot. Tomasz Kuśnierz / Materiały prasowe
fot. Tomasz Kuśnierz / Materiały prasowe
JASIONKA. Port lotniczy Rzeszów-Jasionka dotkliwie odczuł skutki pandemii koronawirusa. W 2020 roku lotnisko obsłużyło 230 tys. pasażerów. W porównaniu z rekordowym, 2019 rokiem jest to spadek o 70 procent. Mimo niesprzyjającej koniunktury lotnisko pozyskało nowego niskokosztowego przewoźnika - linie Wizz Air. Spółka dokonała także wewnętrznej restrukturyzacji i przygotowała się do nowych wyzwań inwestycyjnych.

W minionym roku pasażerowie korzystający z podrzeszowskiego lotniska, najczęściej podróżowali na trasie Warszawa-Rzeszów (blisko 70 tysięcy osób). Nowością w ofercie lotów krajowych były bezpośrednie loty do Gdańska i Szczecina. Wśród kierunków zagranicznych największą popularnością tradycyjnie cieszyły się loty do stolicy Wielkiej Brytanii, obsługiwane przez linie Ryanair, która łącznie obsłużyła blisko 140 tys. pasażerów.

– W minionym, najtrudniejszym w historii branży lotniczej, roku byliśmy skoncentrowani przede wszystkim na utrzymaniu płynności finansowej spółki i optymalizowaniu kosztów jej działalności. Równocześnie analizowaliśmy nowe możliwości rozwoju, bo czas pandemii to czas głębokich zmian na rynku, które chcemy wykorzystać – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. – Ważnym wydarzeniem wieńczącym 2020 rok było pojawienie się w Jasionce linii Wizz Air i inauguracja połączenia z Eindhoven. Pasażerowie przyjęli też z zadowoleniem nowe wakacyjne trasy zaoferowane przez LOT, zarówno krajowe, jak i zagraniczne. Mam nadzieję, że w nadchodzącym sezonie letnim wraz z przewoźnikami zaproponujemy równie ciekawą ofertę – dodaje Adam Hamryszczak.
Reklama
– Niestety pierwszy kwartał 2021 roku będzie dla nas równie trudny jak poprzednie miesiące, gdyż regularny ruch lotniczy został znacznie ograniczony w efekcie restrykcji wprowadzanych przez poszczególne kraje w związku z pandemią COVID-19. Liczymy, że ten negatywny trend odwróci się wraz z początkiem sezonu letniego, dlatego prowadzimy intensywne rozmowy
z przewoźnikami. Przygotowujemy się też do realizacji inwestycji niezbędnych dla dalszego rozwoju lotniska – podkreślił Adam Hamryszczak.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jak segregować odpady w Rzeszowie? Mieszkańcom pomoże specjalny słownik

RZESZÓW. W Rzeszowie powstał „Słownik segregacji odpadów komunalnych”, który ma pomóc mieszkańcom w poprawnej segregacji śmieci.

Rzeszów

Wypadek w Boguchwale. Samochód potrącił matkę z dwójką dzieci

BOGUCHWAŁA. Dziś rano na oznakowanym przejściu dla pieszych w Boguchwale, kierujący toyotą potrącił matkę z dwójką dzieci. Piesi z obrażeniami trafili do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

Znamy gwiazdy i program 31. Finału WOŚP w Rzeszowie

RZESZÓW. „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” – pod takim hasłem już 29 stycznia w Rzeszowie odbędzie się 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Estrada Rzeszowska przygotowała...

Rzeszów

Wypadek na DK19 w Lutoryżu. Dwie osoby ranne

LUTORYŻ. Przez kilka godzin, w miejscu zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo.

Rzeszów

Obok ratusza ma powstać nowe miejsce spotkań dla mieszkańców

RZESZÓW. Miasto planuje budowę nowego budynku przy ul. Słowackiego. Ma być to miejsce zarówno na spotkania jak i na wystawy czy kameralne koncerty.

Rzeszów

Co słychać na budowie nowej hali sportowej przy I LO w Rzeszowie?

RZESZÓW.  Jak informuje ratusz „prace postępują zgodnie z harmonogramem”. Obecnie wykonywane są podziemia nowego budynku.

Rzeszów

Poranny wypadek na ul. Słocińskiej w Rzeszowie. Samochód potrącił dwie dziewczynki

RZESZÓW. 7 i 10-latka zostały dziś rano potrącone przez samochód osobowy na oznakowanym przejściu dla pieszych na ulicy Słocińskiej. Z obrażeniami trafiły do szpitala. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.

Rzeszów

"Różowe skrzyneczki" w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

RZESZÓW. WSIiZ włączyła się w akcję fundacji „Różowa skrzyneczka”, która walczy z wykluczeniem i tabu menstruacyjnym. W toaletach na terenie uczelni pojawiły się skrzyneczki, w których znajdują się darmowe środki higieny osobistej.

Reklama