Rzeszów - Poniedziałek, 25.11.2024
Reklama

Kwesta 2020. Ograniczona liczba wolontariuszy, duże skarbony i internetowa zbiórka

Dodano:

fot. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta
fot. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta
RZESZÓW. Ze względu na pandemię koronawirusa, tegoroczna kwesta na rzeszowskich cmentarzach odbędzie się w zmienionej formie - będzie można wrzucać datki do specjalnych skarbon lub też dokonać wpłaty online.

Od 30 lat Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, w dniu Wszystkich Świętych, prowadzi zbiórki na rzeszowskich cmentarzach, na rzecz osób bezdomnych i ubogich. W związku z obecną sytuacja epidemiologiczną, organizacja kwesty w dotychczasowej formie jest niemożliwa, ze względu na brak sporej części wolontariuszy, którymi w większość są uczniowie. - W tym roku, ze względu na epidemię COVID-19 i panujące w związku z tym obostrzenia, udział młodzieży w naszej akcji będzie mocno ograniczony, o ile w ogóle możliwy – informuje Towarzystwo. Kwestować będą tylko osoby dorosłe.

Tegoroczna zbiórka odbędzie się na największych rzeszowskich cmentarzach, tj. Pobitno, Wilkowyja, Zwięczyca, Staroniwa, Słocina i Zalesie. Przy wejściach na cmentarze wystawione zostaną duże skarbony, do których będzie można wrzucić datki. Dozór nad skarbonami będą sprawowali obecni na miejscu wolontariusze. Zbiórka będzie odbywać się przy zachowaniu wszelkich zasad obowiązującego reżimu sanitarnego.
Reklama
Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta zwróciło się również z prośbą skierowaną do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie stowarzyszenia drogą internetową. Pieniądze można przekazać poprzez zbiórkę zorganizowaną na stronie pomagam.pl/kwesta2020. Do tej pory w serwisie zebrano 1770 zł.

Pieniądze ze zbiórki, Towarzystwo zamierza przeznaczyć na prowadzenie 3 schronisk dla bezdomnych: w Rzeszowie i Jaśle dla mężczyzn oraz w Racławówce dla kobiet; prowadzenie hostelu, noclegowni i łaźni w Rzeszowie; prowadzenie kuchni dla ubogich w Rzeszowie, która dziennie wydaje ok. 500 posiłków oraz prowadzenie Centrum Integracji Społecznej, które uczy podopiecznych umiejętności zawodowych oraz pełnienia na nowo ról społecznych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie odsłonięto mural upamiętniający rodzinę Ulmów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Malowidło powstało na ścianie kamienicy przy ul. Gałęzowskiego 6. Jego autorem jest Arkadiusz Andrejkow.

Rzeszów

Budowa RCK zbliża się do końca. Od 2 października przejezdna ul. Grottgera i nowe rondo [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Całość miejskiej części Rzeszowskigo Centrum Komunikacyjnego będzie gotowa 28 listopada.

Rzeszów

Przy ul. Hoffmanowej powstanie nowy budynek BSH. 100 nowych miejsc pracy

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje warty prawie 24 mln zł nowy budynek spółki BSH, producenta AGD marek Bosch i Siemens. Będzie to siedziba Centrum Badań i Rozwoju małego AGD w Rzeszowie.

Rzeszów

PCN "Łukasiewicz" nagrodzone w konkursie “Budowa Roku 2022”

RZESZÓW. Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie otrzymał nagrodę I stopnia w XXXIII edycji Konkursu Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa „Budowa Rok 2022”. Organizowany od 33 lat konkurs, promuje najciekawsze w danym...

Rzeszów

Wracał z Rzeszowa do Łańcuta mając ponad 3,6 promila

RZESZÓW. 35-letni kierowca BMW podczas powrotu samochodem z Rzeszowa do Łańcuta dwukrotnie uszkodził swój pojazd. Okazało się, że miał ponad 3,6 promila alkoholu.
 

Rzeszów

Rzeszów ma konstytucję przestrzenną. "Dokument innowacyjny na skalę kraju"

RZESZOW. Podczas wtorkowej sesji, miejscy radni uchwalili nowe Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego miasta. To dokument, na bazie którego będą teraz powstawać miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. 

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami osiedli Drabinianka i Biała

Spotkania w ramach cyklu „RzeszówToMy" dotyczą m.in. inwestycji na osiedlach jakie udało się zrealizować, placów miasta dotyczących danego osiedla oraz tematów bieżących.

Rzeszów

Budowa przejazdów dla rowerzystów. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Budowa obejmuje m.in. przebudowę istniejących sygnalizacji świetlnych, budowę przejazdów rowerowych, przebudowę istniejących chodników oraz dostosowanie oznakowania drogowego do wprowadzonych zmian w zakresie infrastruktury drogowej.

Reklama