Rzeszów - Poniedziałek, 25.11.2024
Reklama

Kwesta 2020. Ograniczona liczba wolontariuszy, duże skarbony i internetowa zbiórka

Dodano:

fot. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta
fot. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta
RZESZÓW. Ze względu na pandemię koronawirusa, tegoroczna kwesta na rzeszowskich cmentarzach odbędzie się w zmienionej formie - będzie można wrzucać datki do specjalnych skarbon lub też dokonać wpłaty online.

Od 30 lat Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, w dniu Wszystkich Świętych, prowadzi zbiórki na rzeszowskich cmentarzach, na rzecz osób bezdomnych i ubogich. W związku z obecną sytuacja epidemiologiczną, organizacja kwesty w dotychczasowej formie jest niemożliwa, ze względu na brak sporej części wolontariuszy, którymi w większość są uczniowie. - W tym roku, ze względu na epidemię COVID-19 i panujące w związku z tym obostrzenia, udział młodzieży w naszej akcji będzie mocno ograniczony, o ile w ogóle możliwy – informuje Towarzystwo. Kwestować będą tylko osoby dorosłe.

Tegoroczna zbiórka odbędzie się na największych rzeszowskich cmentarzach, tj. Pobitno, Wilkowyja, Zwięczyca, Staroniwa, Słocina i Zalesie. Przy wejściach na cmentarze wystawione zostaną duże skarbony, do których będzie można wrzucić datki. Dozór nad skarbonami będą sprawowali obecni na miejscu wolontariusze. Zbiórka będzie odbywać się przy zachowaniu wszelkich zasad obowiązującego reżimu sanitarnego.
Reklama
Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta zwróciło się również z prośbą skierowaną do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie stowarzyszenia drogą internetową. Pieniądze można przekazać poprzez zbiórkę zorganizowaną na stronie pomagam.pl/kwesta2020. Do tej pory w serwisie zebrano 1770 zł.

Pieniądze ze zbiórki, Towarzystwo zamierza przeznaczyć na prowadzenie 3 schronisk dla bezdomnych: w Rzeszowie i Jaśle dla mężczyzn oraz w Racławówce dla kobiet; prowadzenie hostelu, noclegowni i łaźni w Rzeszowie; prowadzenie kuchni dla ubogich w Rzeszowie, która dziennie wydaje ok. 500 posiłków oraz prowadzenie Centrum Integracji Społecznej, które uczy podopiecznych umiejętności zawodowych oraz pełnienia na nowo ról społecznych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Będzie cieplej i ładniej w przedszkolu przy ul. Hoffmanowej. Trwa remont

RZESZÓW. Trwa remont kolejnej placówki edukacyjnej w Rzeszowie. Budynek Przedszkola Publicznego nr 23 jest aktualnie docieplany, zyska również nową elewację.

Rzeszów

Trwa rozbudowa terenu rekreacyjnego przy szkole na os. Słocina

RZESZÓW. Trwa kolejny etap zagospodarowania terenu przy Szkole Podstawowej nr 5 na osiedlu Słocina. Inwestycja powstaje w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Rzeszów

Jakim miastem jest Rzeszów? Naukowcy i studenci z UR opublikowali wyniki badań

RZESZÓW. W badaniu przeprowadzonym w okresie od 15 maja do 6 lipca 2023 r. wzięło udział ponad 1200 ankietowanych. Oceniali oni m.in. stan i potencjał rozwojowy miasta oraz czynniki, które wpływają na jego...

Rzeszów

15. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy [PROGRAM]

RZESZÓW/JASIONKA. Znamy już pełny program jubileuszowej, 15. edycji Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego. Do rozpoczęcia festiwalu pozostało już tylko kilka dni.

Rzeszów

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę z Boeingiem

RZESZÓW. Rzeszowska uczelnia jest drugą w Polsce i jedną z dwudziestu na świecie, z którymi Boeing Company nawiązał współpracę.

Rzeszów

ZNICZ. Komunikacja miejska w okresie Wszystkich Świętych

RZESZOW. W okresie Wszystkich Świętych nastąpią zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Jak co roku, 1 listopada w ramach akcji „ZNICZ”, Zarząd Transportu Miejskiego uruchomi dodatkowe linie specjalne. Będzie ich 10. Znaczna większość...

Rzeszów

Zaawansowane prace przy przebudowie odcinka ul. Wyspiańskiego

RZESZÓW. Trwają już zaawansowane prace przy rozbudowie fragmentu ul. Wyspiańskiego. Inwestycję o wartości 1,8 mln zł realizuje firma MG Infrastruktura Marian Wołczyk.

Rzeszów

"Drabina do nieba" - rzeźba upamiętniająca prof. Józefa Szajnę oficjalnie odsłonięta

RZESZÓW. Rzeźba wybudowana została na wzniesieniu, na pasie zieleni ul. Krakowskiej. 

Reklama