Rzeszów - Sobota, 05.10.2024
Reklama

Kwesta 2020. Ograniczona liczba wolontariuszy, duże skarbony i internetowa zbiórka

Dodano:

fot. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta
fot. Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta
RZESZÓW. Ze względu na pandemię koronawirusa, tegoroczna kwesta na rzeszowskich cmentarzach odbędzie się w zmienionej formie - będzie można wrzucać datki do specjalnych skarbon lub też dokonać wpłaty online.

Od 30 lat Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, w dniu Wszystkich Świętych, prowadzi zbiórki na rzeszowskich cmentarzach, na rzecz osób bezdomnych i ubogich. W związku z obecną sytuacja epidemiologiczną, organizacja kwesty w dotychczasowej formie jest niemożliwa, ze względu na brak sporej części wolontariuszy, którymi w większość są uczniowie. - W tym roku, ze względu na epidemię COVID-19 i panujące w związku z tym obostrzenia, udział młodzieży w naszej akcji będzie mocno ograniczony, o ile w ogóle możliwy – informuje Towarzystwo. Kwestować będą tylko osoby dorosłe.

Tegoroczna zbiórka odbędzie się na największych rzeszowskich cmentarzach, tj. Pobitno, Wilkowyja, Zwięczyca, Staroniwa, Słocina i Zalesie. Przy wejściach na cmentarze wystawione zostaną duże skarbony, do których będzie można wrzucić datki. Dozór nad skarbonami będą sprawowali obecni na miejscu wolontariusze. Zbiórka będzie odbywać się przy zachowaniu wszelkich zasad obowiązującego reżimu sanitarnego.
Reklama
Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta zwróciło się również z prośbą skierowaną do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie stowarzyszenia drogą internetową. Pieniądze można przekazać poprzez zbiórkę zorganizowaną na stronie pomagam.pl/kwesta2020. Do tej pory w serwisie zebrano 1770 zł.

Pieniądze ze zbiórki, Towarzystwo zamierza przeznaczyć na prowadzenie 3 schronisk dla bezdomnych: w Rzeszowie i Jaśle dla mężczyzn oraz w Racławówce dla kobiet; prowadzenie hostelu, noclegowni i łaźni w Rzeszowie; prowadzenie kuchni dla ubogich w Rzeszowie, która dziennie wydaje ok. 500 posiłków oraz prowadzenie Centrum Integracji Społecznej, które uczy podopiecznych umiejętności zawodowych oraz pełnienia na nowo ról społecznych.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto szuka wykonawcy projektu ronda na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej budowy ronda na skrzyżowaniu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich wraz uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji (ZRID). Miasto zamierza przeznaczyć na ten cel 170 tys....

Rzeszów

W środę święto policji na Placu Farnym. Będą atrakcje dla mieszkańców

RZESZÓW. Uroczystościom towarzyszyć będzie piknik policyjny z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Rzeszów

Od środy zamknięty przejazd kolejowy na ul. Langiewicza. Zmiany w komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W związku z przebudową przejazdów kolejowych w ciągu ulic Langiewicza oraz Hanasiewicza, nastąpią zmiany w komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Warszawskiej. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Ul. Warszawska zyska dodatkową jezdnię, co ułatwi dojazd do autostrady A4, a także lotniska w Jasionce. Umowa na wykonanie prac jest już podpisana. Kontrakt zrealizuje firma Strabag.

Rzeszów

Ruszyła modernizacja budynku dworca PKP

RZESZÓW. Na dworcu Rzeszów Główny trwają już pierwsze prace budowlane. Budynkowi przywrócony zostanie modernistyczny charakter. Roboty mają zakończyć się pod koniec 2023 roku.

Rzeszów

Inwentaryzacja drzew w Rzeszowie. Powstanie elektroniczna baza danych

RZESZÓW. Ile jest w Rzeszowie drzew? Jakich gatunków? W jakiej są kondycji? M.in. odpowiedzi na takie pytania da inwentaryzacja dendrologiczna drzew, która rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Pierwszy w Rzeszowie totem dla rowerzystów. Na razie pilotażowo

RZESZÓW. Urządzenie zostanie zamontowane na ścieżce rowerowej na al. Powstańców Warszawy, na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Hetmańską a mostem Karpackim czyli zaporą.

Reklama