Rzeszów - Czwartek, 18.12.2025
Reklama

Kto przyozdobi w tym roku Rzeszów na Święta?

Dodano: 14.10.2021 r.

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ruszył przetarg na wykonanie oświetlenia świątecznego w Rzeszowie. Poszukiwana jest firma, która podejmie się tego zadania i ozdobi miasto w okresie bożonarodzeniowym.

W tym roku przyozdobienie świąteczne miasta zapowiada się szczególnie imponująco. Na Rynku tradycyjnie ma pojawić się choinka, a także podświetlany na biało-złoto-czerwono zamek oraz 26 słupów oświetleniowych w kształcie nawiązującym do korony.

Przy głównych rzeszowskich ulicach w pobliżu Rynku: Kościuszki, Mickiewicza, Grunwaldzkiej, Matejki, Sokoła oraz przy Placu Farnym zostaną przyozdobione latarnie. Elementy te zostaną też wykorzystane wzdłuż ulic: Piłsudskiego, Jagiellońskiej, Słowackiego, Pola, Poznańskiej, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Kilara, Kopisto, Grottgera, Asnyka, Krakowskiej, Hetmańskiej, a także wzdłuż Mostu Zamkowego, Placu Śreniawitów i Wiaduktu Śląskiego oraz przy wszystkich rzeszowskich rondach.
Reklama
Przy Skwerze Górskiego ma stanąć konstrukcja w formie bałwanka rzucającego śnieżkami, a przy ul. Marszałkowskiej, Wiadukcie Tarnobrzeskim i Rondzie Jana Pawła II – otwartego prezentu z bombkami. Dodatkowo Rondo Jana Pawła II przyozdobi napis 3D „Rzeszów”, a przy zieleńcu na wysokości Galerii Rzeszów stanie figura św. Mikołaja. Ponadto przy Rondzie Pobitno umieszczona zostanie konstrukcja w formie biało-czerwonego prezentu, Rondo Ulmów zaś zostanie udekorowane instalacją w formie bombki ze znajdującą się wewnątrz figurką anioła.

Rzeszów od lat należy do najpiękniej przyozdobionych miast w Polsce w okresie Bożego Narodzenia. W 2010 r. otrzymał główną nagrodę za najbardziej rozświetlone miasto w plebiscycie „Świeć się z Energą”.
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Blisko 100 wystawców, regionalne produkty… Podkarpacki Bazarek już w tę sobotę

RZESZÓW. Regionalne chleby i wędliny, aromatyczne sery, miody, świeże owoce i warzywa, pyszne wypieki oraz ekologiczne przetwory – takie specjały czekają na gości Podkarpackiego Bazarku.

Rzeszów

Na ulice Rzeszowa wyjechał „Autobus Ciepła”

RZESZÓW. W poniedziałek, 17 listopada na ulice Rzeszowa wyjechał „Autobus Ciepła” z gorącymi posiłkami dla potrzebujących. Będzie kursował do marca 2026 r. Jest to wspólna inicjatywa Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej...

Rzeszów

„Słodka ciężarówka” przyjedzie do Rzeszowa

RZESZÓW. W najbliższy piątek, 21 listopada do stolicy Podkarpacia przyjedzie niezwykła ciężarowa pełna atrakcji dla małych i dużych miłośników słodyczy marki Wawel. Pojazd zaparkuje przy ulicy Strażackiej 10.

Rzeszów

Policja ustaliła tożsamość kobiety, której ciało wyłowiono ze Żwirowni

RZESZÓW. Kobieta, której ciało wyłowiono w sobotę ze Żwirowni, to 50-letnia mieszkanka Rzeszowa. Decyzją prokuratora, zwłoki zabezpieczono do badań sekcyjnych.

Rzeszów

Policyjny dron „łapał” kierowców na rondzie Honorowych Dawców Krwi w Rzeszowie

RZESZÓW. Policjanci zakończyli działania z wykorzystaniem drona pn. "Czerwone Światło - STOP". Ich celem celem było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się sygnalizacji świetlnej.

Rzeszów

Premiera teledysku, który powstał na dachu Olszynki Park

RZESZÓW. W piątek, 14 listopada 2025 r. odbędzie się premiera teledysku do jednego z utworów Antonio Vivaldiego w wykonaniu Magdaleny Kobrzyńskiej, nagranego na dachu Olszynki Park.

Rzeszów

Rzeszowski policjant mistrzem Polski w brazylijskim Jiu-jitsu

RZESZÓW. Funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zdobył tytuł mistrza Polski w kategorii Master 2 w najbardziej prestiżowych zawodach brazylijskiego Jiu-jitsu w kraju.

Rzeszów

Święta na bogato: Rekordowa kwota na iluminacje. Jak rozbłyśnie Rzeszów w tym roku?

RZESZÓW. Otwarto oferty w przetargu na wykonanie świątecznego oświetlenia stolicy Podkarpacia. Zgłosiła się jedna firma. Jej propozycja mieści się w założonym budżecie. Jak słyszymy w ratuszu, oferta jest analizowana pod względem formalnym.

Reklama