Rzeszów - Sobota, 19.10.2024
Reklama

Konrad Fijołek zaprzysiężony na prezydenta Rzeszowa

Dodano:

fot. UM Rzeszów
fot. UM Rzeszów
RZESZÓW. 21 czerwca w rzeszowskim ratuszu, w obecności radnych i wielu zaproszonych gości, Konrad Fijołek złożył uroczyste ślubowanie. Tuż po zaprzysiężeniu nowy prezydent Rzeszowa spotkał się z mieszkańcami na Rynku.

- Nowoczesne miasto musi korzystać z pomysłów, wiedzy, dorobku, doświadczenia zawodowego swoich mieszkańców. I włączać ich w proces decyzyjny. Chcę, aby zarządzanie naszym miastem miało charakter obywatelski. Program dla Rzeszowa, który będziemy wspólnie realizować, to tak naprawdę program napisany przez mieszkańców. I to wy – mieszkańcy powierzyliście mi jego realizację. Dziękuję - mówił Konrad Fijołek, tuż po zaprzysiężeniu. Zapowiedział „bezwzględne oddanie miastu oraz bardzo szeroko pojętą współpracę”.

Podczas przemówienia, nowy prezydent Rzeszowa zwrócił się również bezpośrednio do mieszkańców miasta - Szanowni Rzeszowianie, jesteście autorami bezprecedensowego sukcesu wizerunkowego naszego miasta w jego historii. Jesteście świadomymi, roztropnymi i dumnymi ze swojego miasta mieszkańcami. To jest nasz największy kapitał - powiedział Konrad Fijołek.
 
W uroczystości wzięli udział rzeszowscy radni oraz zaproszeni goście m.in. parlamentarzyści Paweł Poncyljusz i Wiesław Buż, wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, wicemarszałek Podkarpacia Piotr Pilch, kilkudziesięciu samorządowców, rektorzy rzeszowskich uczelni oraz byli prezydenci Rzeszowa Tadeusz Ferenc i Marek Bajdak.
Reklama
W wyborach, które odbyły się 13 czerwca Konrad Fijołek zwyciężył w pierwszej turze, zdobywając Konrad Fijołek zwyciężył w pierwszej turze, zdobywając 56,51% głosów.
 
Konrad Fijołek urodził się w 1976 roku w Rzeszowie. Ukończył IV Liceum Ogólnokształcące oraz studia w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Rzeszowie. Kształcił się również w Apsley Business School of London i Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Ukończył studia podyplomowe z zarządzania na Uniwersytecie Jagiellońskim, był także stypendystą w Fachhochschule w Bielefeld.

Od ponad 20 związany jest z samorządem Rzeszowa. W latach 2006-2010 pełnił funkcję Przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa, będąc najmłodszą osobą w historii naszego miasta na tym stanowisku. Od 2010 roku pełni funkcję Wiceprzewodniczącego Rady Miasta.

W 2015 r. powołał jeden z pierwszych ruchów miejskich w Rzeszowie – „Rzeszów Smart City”. Ruch stał się m.in. propagatorem wykorzystania nowoczesnych technologii w zarządzaniu miastem z korzyścią dla lokalnej społeczności. Jest też współautorem pionierskiego projektu miejskiego laboratorium – Urban Lab.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

O LGBT, papieżu, Konstytucji, kryzysie polskiej rodziny oraz dobrym wychowaniu podczas sesji nadzwyczajnej

RZESZÓW. Projekt uchwały radnych prawa i Sprawiedliwości został odrzucony.

Rzeszów

7 osób z zarzutami wyłudzeń z NFZ na ponad 1,5 mln zł. Sprawą zajmuje się rzeszowska policja

RZESZÓW. Proceder polegał na pozorowanym obrocie lekami recepturowymi zawierającymi drogie składniki, w tym srebro koloidalne.

Rzeszów

Wróci stary system odbioru śmieci. Andrzej Gutkowski: „Nie chcemy zwiększać odpłatności dla mieszkańców”

RZESZÓW. Ratusz wraca do starego systemu odbioru odpadów mieszkańców Rzeszowa.

Rzeszów

Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie otrzyma nowy sztandar. Będą utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Mieszkańcy musza się liczyć z utrudnieniami w piątek i niedziele. 

Rzeszów

W sobotę Dni Otwarte Elektrociepłowni przy ul. Ciepłowniczej

RZESZÓW. Wśród atrakcji m.in. strefa kosmorobot oraz mobilne laboratoria inżyniera.

Rzeszów

Tadeusz Ferenc wśród 15. najlepszych prezydentów miast w Polsce

RZESZÓW. Wyróżnienia zostały wręczone przedwczoraj, podczas uroczystej gali Kongresu Regionów we Wrocławiu.

Rzeszów

Radni pytają o kamery monitorujące buspasy. Miałyby zastępować policyjne patrole

RZESZÓW. Docelowo system monitoringu miałby „wyłapywać” nieuczciwych kierowców.

Rzeszów

Budowa kładki rowerowej przy moście Narutowicza. Miasto ponownie szuka wykonawcy

RZESZÓW. Poprzednim razem wymagania wykonawców dwukrotnie przewyższały plany finansowe miasta.

Reklama