Rzeszów - Wtorek, 26.11.2024
Reklama

Kongres 590. List intencyjny ws. drugiej linii technologicznej w rzeszowskiej spalarni śmieci

Dodano:

fot. PGE GiEK
fot. PGE GiEK
RZESZÓW. Instalacja Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii po zakończeniu prac związanych z uruchomieniem drugiej linii technologicznej w spalarni śmieci będzie mogła przetwarzać nawet 180 tys. ton odpadów rocznie.

Kolejnym ważnym wydarzeniem podczas drugiego dnia Kongresu 590 było podpisanie listu intencyjnego na budowę drugiej linii technologicznej w rzeszowskiej spalarni śmieci. List ze strony samorządu województwa podpisał marszałek Władysław Ortyl a ze strony PGE Polska Grupa Energetyczna - wiceprezes Ryszard Wasiłek oraz prezes PGE Energia Ciepła.

„To ważna decyzja, która pozwoli nam zracjonalizować gospodarkę odpadami na Podkarpaciu. Nikt z nas nie wiedział, że ten rynek będzie się tak dynamicznie rozwijał. Odpady to ochrona środowiska, ale także element gospodarki kraju i Podkarpacia. Chcemy, żeby nasze środowisko było w jak najlepszej kondycji, a odpady udawało się jak najlepiej zagospodarowywać”  – mówił marszałek Władysław Ortyl.

Planowany projekt zwiększy wydajność rzeszowskiej spalarni ze 100 tys. do 180 tys. ton rocznie. Instalacja Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE) w Rzeszowie została wybudowana w październiku 2018 roku. To nowoczesny i ekologiczny obiekt służący unieszkodliwianiu odpadów komunalnych i pozwalający na odzyskiwanie z nich energii.
Reklama
„Projektując rzeszowską spalarnię przygotowaliśmy drugą nitkę. Ona nie jest jeszcze wyposażona technologicznie. Nie spodziewaliśmy się, że w tak krótkim czasie będziemy podejmować decyzję o uruchomieniu drugiej nitki” - mówił Ryszard Wasiłek, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

„Ta druga nitka w spalarni jest przykładem tego jak działamy na rzecz lokalnej społeczności , ochrony środowiska i poprawy jakości życia naszych klientów. Mam nadzieję, że już niebawem będziemy mogli zakomunikować, że ta budowa będzie rozpoczęta” – mówił Wojciech Dąbrowski, prezes PGE Energia Ciepła.

Źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie odsłonięto mural upamiętniający rodzinę Ulmów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Malowidło powstało na ścianie kamienicy przy ul. Gałęzowskiego 6. Jego autorem jest Arkadiusz Andrejkow.

Rzeszów

Budowa RCK zbliża się do końca. Od 2 października przejezdna ul. Grottgera i nowe rondo [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Całość miejskiej części Rzeszowskigo Centrum Komunikacyjnego będzie gotowa 28 listopada.

Rzeszów

Przy ul. Hoffmanowej powstanie nowy budynek BSH. 100 nowych miejsc pracy

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje warty prawie 24 mln zł nowy budynek spółki BSH, producenta AGD marek Bosch i Siemens. Będzie to siedziba Centrum Badań i Rozwoju małego AGD w Rzeszowie.

Rzeszów

PCN "Łukasiewicz" nagrodzone w konkursie “Budowa Roku 2022”

RZESZÓW. Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie otrzymał nagrodę I stopnia w XXXIII edycji Konkursu Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa „Budowa Rok 2022”. Organizowany od 33 lat konkurs, promuje najciekawsze w danym...

Rzeszów

Wracał z Rzeszowa do Łańcuta mając ponad 3,6 promila

RZESZÓW. 35-letni kierowca BMW podczas powrotu samochodem z Rzeszowa do Łańcuta dwukrotnie uszkodził swój pojazd. Okazało się, że miał ponad 3,6 promila alkoholu.
 

Rzeszów

Rzeszów ma konstytucję przestrzenną. "Dokument innowacyjny na skalę kraju"

RZESZOW. Podczas wtorkowej sesji, miejscy radni uchwalili nowe Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego miasta. To dokument, na bazie którego będą teraz powstawać miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. 

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami osiedli Drabinianka i Biała

Spotkania w ramach cyklu „RzeszówToMy" dotyczą m.in. inwestycji na osiedlach jakie udało się zrealizować, placów miasta dotyczących danego osiedla oraz tematów bieżących.

Rzeszów

Budowa przejazdów dla rowerzystów. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Budowa obejmuje m.in. przebudowę istniejących sygnalizacji świetlnych, budowę przejazdów rowerowych, przebudowę istniejących chodników oraz dostosowanie oznakowania drogowego do wprowadzonych zmian w zakresie infrastruktury drogowej.

Reklama