Rzeszów - Wtorek, 26.11.2024
Reklama

Kongres 590. List intencyjny ws. drugiej linii technologicznej w rzeszowskiej spalarni śmieci

Dodano:

fot. PGE GiEK
fot. PGE GiEK
RZESZÓW. Instalacja Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii po zakończeniu prac związanych z uruchomieniem drugiej linii technologicznej w spalarni śmieci będzie mogła przetwarzać nawet 180 tys. ton odpadów rocznie.

Kolejnym ważnym wydarzeniem podczas drugiego dnia Kongresu 590 było podpisanie listu intencyjnego na budowę drugiej linii technologicznej w rzeszowskiej spalarni śmieci. List ze strony samorządu województwa podpisał marszałek Władysław Ortyl a ze strony PGE Polska Grupa Energetyczna - wiceprezes Ryszard Wasiłek oraz prezes PGE Energia Ciepła.

„To ważna decyzja, która pozwoli nam zracjonalizować gospodarkę odpadami na Podkarpaciu. Nikt z nas nie wiedział, że ten rynek będzie się tak dynamicznie rozwijał. Odpady to ochrona środowiska, ale także element gospodarki kraju i Podkarpacia. Chcemy, żeby nasze środowisko było w jak najlepszej kondycji, a odpady udawało się jak najlepiej zagospodarowywać”  – mówił marszałek Władysław Ortyl.

Planowany projekt zwiększy wydajność rzeszowskiej spalarni ze 100 tys. do 180 tys. ton rocznie. Instalacja Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii (ITPOE) w Rzeszowie została wybudowana w październiku 2018 roku. To nowoczesny i ekologiczny obiekt służący unieszkodliwianiu odpadów komunalnych i pozwalający na odzyskiwanie z nich energii.
Reklama
„Projektując rzeszowską spalarnię przygotowaliśmy drugą nitkę. Ona nie jest jeszcze wyposażona technologicznie. Nie spodziewaliśmy się, że w tak krótkim czasie będziemy podejmować decyzję o uruchomieniu drugiej nitki” - mówił Ryszard Wasiłek, wiceprezes zarządu ds. operacyjnych PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

„Ta druga nitka w spalarni jest przykładem tego jak działamy na rzecz lokalnej społeczności , ochrony środowiska i poprawy jakości życia naszych klientów. Mam nadzieję, że już niebawem będziemy mogli zakomunikować, że ta budowa będzie rozpoczęta” – mówił Wojciech Dąbrowski, prezes PGE Energia Ciepła.

Źródło: Samorząd Województwa Podkarpackiego
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jest umowa na opracowanie koncepcji drogi łączącej ul. Warszawską ze strefą Dworzysko

RZESZÓW. Program funkcjonalno-użytkowy przygotuje firma Sweco Polska z Poznania. Koszt przygotowania dokumentu to 2,4 mln zł. 

Rzeszów

Zmiana organizacji ruchu na ul. Warszawskiej: zamknięta ul. Myśliwska, objazdy MPK

RZESZÓW. Od piątku, 20 października nastąpi ważna zmiana na przebudowywanej ul. Warszawskiej w Rzeszowie. Ma to związek z układaniem ostatniej warstwy nawierzchni w rejonie skrzyżowania z ul. Myśliwską. Nastąpi zmiana w kursach...

Rzeszów

Rozpoczęła się przebudowa ulicy Grunwaldzkiej [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Pierwszym etapem jest wymiana starych instalacji podziemnych. Roboty trwają już w rejonie skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej z ul. Kościuszki. Będą one sukcesywnie przesuwać się w kierunku ulic Matejki i Kopernika.

Rzeszów

Firma Knorr Bremse otworzyła nowy zakład w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowoczesny zakład produkcyjno-usługowy zlokalizowany jest w Parku Naukowo-Technologicznym Rzeszów – Dworzysko.

Rzeszów

Strajk kierowców MPK odwołany. Jest porozumienie

RZESZÓW. Jest porozumienie pomiędzy MPK a strajkującymi kierowcami. W czwartek wszystkie autobusy komunikacji miejskiej wyjadą na ulice.

Rzeszów

Oszustwa metodą "na prokuratora". Ostrzeżenie Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie

RZESZÓW. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie opublikowała ostrzeżenie przed oszustami, którzy próbują wyłudzić dane osobowe metodą „na prokuratora”.

Rzeszów

Rzeszowscy strażacy otrzymali nowe agregaty prądotwórcze

RZESZÓW. 39 nowych agregatów prądotwórczych trafiło do rzeszowskich jednostek ochotniczych straży pożarnych z powiatu rzeszowskiego. Urządzenia o łącznej wartości ponad 300 tys. zł pochodzą z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Rzeszów

W sobotę w Parku Papieskim kupimy żywność prosto od rolników

RZESZÓW. W najbliższą sobotę w Parku Papieskim odbędzie się inauguracja ekologicznego bazarku. W wydarzeniu weźmie udział około 100 producentów z Podkarpacia. Sobotni Bazarek organizowany jest we współpracy Podkarpackim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Boguchwale.

Reklama