Rzeszów - Środa, 23.04.2025
Reklama

Kolejny rekordowy miesiąc w Jasionce. W lutym ponad 68 tys. pasażerów

Dodano: /

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock

RZESZÓW/JASIONKA. W ubiegłym miesiącu port lotniczy Rzeszów-Jasionka obsłużył ponad 68 tys. pasażerów. - To najlepszy luty w historii lotniska, wynik lepszy o 10 procent od dotychczasowego rekordu (62,3 tys.), osiągniętego w 2024 roku – informuje Waldemar Mazgaj, rzecznik prasowy lotniska.

W lutym najwięcej pasażerów skorzystało z usług irlandzkiego Ryanaira - 28,5 tys. Samolotami Polskich Linii Lotniczych LOT podróżowało 14,4 tys. osób, zaś czartery obsłużyły 8,3 tys. pasażerów.

Jeśli chodzi o destynacje, najchętniej pasażerowie wybierali: Londyn, Warszawę, Monachium, Sharm El Sheikh oraz Manchester.

Od początku roku z usług lotniska Rzeszów-Jasionka skorzystało już prawie 136 tys. pasażerów. To jednak dopiero początek – w rozpoczynającym się 30 marca sezonie letnim podkarpacki port lotniczy zaoferuje rekordową liczbę 32 kierunków do 16 krajów, w tym nowości takie jak Malta i Agadir, a także destynacje powracające po przerwie do siatki połączeń - Korfu, Djerbę i Monastyr.

- Serdecznie dziękuję pasażerom za zaufanie i skorzystanie z oferty podkarpackiego lotniska. Liczę na to, że kolejne miesiące będą równie dobre i zgodne z naszymi prognozami – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Spotkanie dla pasjonatów Internetu i nowych technologii

RZESZÓW. 26. edycja XRAii. odbędzie się 10 marca.

Rzeszów

Znamy kolejną proponowaną lokalizację dla nowego budynku Sądu Okręgowego

RZESZÓW. Po tym jak radni nie przyjęli pomysłu na lokalizację nowego gmachu Sądu Okręgowego na ul. Borowej, ratusz znalazł kolejny teren, tym razem na os. Drabinianka.

Rzeszów

W poniedziałek sesja nadzwyczajna. Tematem ochrona terenów przy Wisłoku przed zabudową

RZESZÓW. Radni Prawa i Sprawiedliwości chcą planu zagospodarowania przestrzeni dla terenów wzdłuż Wisłoka. 

Rzeszów

Ratusz po raz czwarty ogłasza przetarg na budowę kładek rowerowych

RZESZÓW. Tym razem termin wykonania inwestycji kończy się 31 sierpnia 2021 roku

Rzeszów

"Koło" pojedzie ze zmienionym rozkładem od 16 marca. Ma to poprawić punktualność

Od 16 marca zacznie obowiązywać nowy rozkład linii 0A i 0B. Zmiany dotyczą również linii nr 18 i 19.

Rzeszów

Rzeszów liderem rankingu "Miejsca Przyjazne Edukacji"

Rzeszów zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii. Tuż za nim znalazł się Lublin i Białystok.

Rzeszów

17 nowych funkcjonariuszy w podkarpackiej Policji

RZESZÓW. 12 policjantów i 5 policjantek zasili szeregi podkarpackiej policji. Dziś odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy.

Rzeszów

Targi Budownictwa w weekend w Rzeszowie. Organizatorzy wydali oświadczenie

Organizatorzy targów zapowiedzieli, że podczas wydarzenia „zostaną zachowane wszystkie procedury sanitarne zalecane przez Głównego Inspektora Sanitarnego”.

Reklama