Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Kolejni sportowcy wspierają kampanię promującą rzeszowską komunikację miejską

Dodano: /

fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Andrzej Jodłowski i Aneta Przepióra-Jodłowska, dołączyli do grona ambasadorów kampanii promującej rzeszowską komunikację miejską.

Kampania, która ma zachęcić mieszkańców do korzystania z autobusów komunikacji miejskiej rozpoczęła się 24 marca br. Do tej pory jej twarzami byli: Krystiana Herby i Matyldy Kowal.

Teraz dołączyli do nich: Andrzej Jodłowski i Aneta Przepióra-Jodłowska, mistrzowie Świata, Europy i Polski w Kettlebell Sport. Od tego tygodnia to właśnie oni zachęcają Rzeszowian do podróżowania autobusami. Banner z ich podobizną można zobaczyć na przystanku przy al. Rejtana, w pobliżu Capital Parku.

Jaki jest cel tej kampanii, wyjaśnia Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek:

- Rzeszowska komunikacja miejska to nowoczesne, ekologiczne autobusy, które obsługują praktycznie całe miasto. Chcemy, aby jak najwięcej rzeszowian o tym się przekonało i dołączyło do wcale już niemałego grona pasażerów. To przyczyni się do zmniejszenia liczby samochodów na ulicach, a tym samym poprawi się jakość powietrza oraz komfort życia w mieście – podkreśla Prezydent Rzeszowa. - Poprzez kampanię chcemy także zaakcentować znaczenie ekologicznych środków transportu i wskazać, jak mogą one wpływać na poprawę stanu środowiska.

W przyszłym tygodniu poznamy kolejnego ambasadora kampanii.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

16 marca ulicami Rzeszowa przejdzie II Manifa

RZESZÓW. Akcja odbędzie się pod hasłem "Nie ma feminizmu bez solidarności. To my jesteśmy rewolucją”.

Rzeszów

Inauguracja Wystawy Interaktywnej „Eksploratorium” już w najbliższy piątek. Będą nowe atrakcje

RZESZÓW. W nowej wystawie znajdą się m.in. zestawy edukacyjne z elektroniki i biotechnologii

Rzeszów

Rzeszów nagrodzony w Cannes. Tym razem m.in. za kreowanie warunków dla rozwoju biznesu

RZESZÓW. fDi Magazine, pismo z Grupy Financial Times opublikowało najnowszy ranking „Polish Cities of the Future 2019/20”.

Rzeszów

Dwie firmy zainteresowane rewitalizacją Ogrodu Miejskiego przy ul. Dąbrowskiego

RZESZÓW. Ratusz na inwestycje zarezerwował 6 770 000,00 zł.

Rzeszów

Nad Wisłokiem zebrano ok. 100 worków śmieci. Znamy statystyki akcji

RZESZÓW. Podczas wielkiego sprzątania 30 wolontariuszy zebrało ok. 100 worków śmieci.

Rzeszów

Ile mandatów za spalanie śmieci wystawiono w 2019 roku w Rzeszowie?

RZESZÓW. W 2019 roku licznik mandatów zatrzymał się na czterech przypadkach.

Reklama