Rzeszów - Czwartek, 28.11.2024
Reklama

Kładki rowerowe przy moście Lwowskim, Karpackim i Narutowicza. Czy uda się znaleźć wykonawcę?

Dodano:

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ruszył przetarg na budowę kładek rowerowych przy moście Lwowskim, Karpackim i Narutowicza. Wszystkie przeprawy mają być budowane jako osobne elementy. Inwestycja ma się zakończyć w trzecim kwartale 2021 roku.

Dotychczas miasto próbowało znaleźć wykonawcę, który zająłby się budową kładki kompozytowej na moście Narutowicza. Starania okazały się bezskuteczne, a warunki stawiane przez firmy były pod względem finansowym nie do zaakceptowania dla miasta. Nie mniej jednak budowa kładki na ww. moście nie będzie jedyną inwestycją tego typu, choć wcześniejsze przetargi dotyczyły jedynie jednej części trzy częściowej inwestycji, zakładającej stworzenia kładki również na moście Lwowskim oraz moście Karpackim.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda się wyłonić zwycięska ofertę oraz doprowadzić prace budowlane do końca, to przy moście Narutowicza powstanie dwukierunkowa kładka rowerowa o długości ok. 105 m, która ma zostać umieszczona na istniejącej konstrukcji ciepłociągu. Druga części mówi o budowie wydzielonej dwukierunkowej drogi dla rowerów (o długości ok. 105 m) na moście Karpackim, która zostałaby zamontowana od strony Bulwarów.

Ostatnia cześć przetargu dotyczy budowy kładki rowerowej o długości ok. 86 metrów przy moście Lwowskim, od strony Kopca Konfederatów Barskich. Należy podkreślić, że każda z ww. części inwestycji zakłada budowę odpowiednich dojazdów i zjazdów z kładek. Wszystkie również zostaną odpowiednio oświetlone.
Reklama
Zważywszy na wcześniejsze niepowodzenie w postępowaniu przetargowym, tym razem sprawa również może okazać się skomplikowana. Dodajmy, że w przypadku tej inwestycji czas gra większą rolę niż zazwyczaj. Na przedsięwzięcie miasto otrzymało dofinansowanie z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020 – Działanie 2.1 Zrównoważony transport miejski w wysokości. Jeżeli przez cały kolejny rok inwestycja nie znajdzie odpowiedniego wykonawcy, to dofinansowanie unijne przepadnie.

W Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta inwestycja pn. „Poprawa infrastruktury rowerowej – budowa ścieżek rowerowych na obiektach mostowych” została wyceniony na 7 mln zł z okresem realizacji do 2021 roku. Z kolei dokumentacja przetargowa mówi o wymogu wykonania inwestycji przez zwycięską firmę do 31 sierpnia 2021 roku. Otwarcie ofert ma się odbyć 14 stycznia 2020 roku.
 
 
Rafał Bolanowski (rafal.bolanowski@resinet.pl)
 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

MOPS w Rzeszowie pomoże osobom objętym kwarantanną

RZESZÓW. Uruchomiono dwa numeru do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie, pod które mogą dzwonić osoby potencjalnie zarażone koronawirusem.

Rzeszów

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie nie zamknie kościołów i nie odwoła mszy

RZESZÓW. Znamy stanowisko ws. szerzącej się pandemii koronawirusa Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie. 

Rzeszów

Nowa organizacja dojść na perony stacji Rzeszów Główny. Demontują konstrukcje kładki nad torami

RZESZÓW. Od 11 marca na stacji Rzeszów Główny wprowadzono nową organizację dojść do peronów. Podróżni skorzystają z dodatkowego tymczasowego przejścia zamiast kładki.

Rzeszów

Miasto zamyka Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych

RZESZÓW. Punkty Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa mieszczące się w galeriach handlowych oraz Punkt Informacyjny UM Rzeszowa w hipermarkecie bi 1 od 12 marca 2020 r. są nieczynne do odwołania.

Rzeszów

Specjalny telefoniczny dyżur ekspercki rzeszowskiego oddziału ZUS

Telefoniczny dyżur ekspercki odbędzie się w czwartek 12.03.2020. Eksperci będą odpowiadać na pytania w godz. 11:00 – 13:00 pod numerem telefonu 17 858 61 85.

Rzeszów

Komunikat ZTM: Od 13 marca zmiany w komunikacji miejskiej w Rzeszowie

RZESZÓW. ZTM poinformowało o zawieszeniu kursów oznaczonych literką „s”.

Rzeszów

Gmach Sądu Okręgowego powstanie na os. Drabinianka

RZESZÓW. Radni przyjęli projekt uchwały mówiący o przyszłej lokalizacji Sądu Okręgowego. Za lokalizacją przy ul. Zielonej i ul. Granicznej było 24 radnych.

Rzeszów

Niecodzienne rozstrzygnięcie ws. zabezpieczenia terenów zielonych wzdłuż Wisłoka

RZESZÓW. Radni Rozwoju Rzeszowa nie wzięli udziału w głosowaniu nad przyjęciem planu zagospodarowania terenów wzdłuż Wisłoka. „Za” byli radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.

Reklama