Rzeszów - Sobota, 19.04.2025
Reklama

Katolicki Uniwersytet Lubelski i Politechnika Rzeszowska rozpoczynają współpracę

Dodano:

fot. Politechnika Rzeszowska
fot. Politechnika Rzeszowska
RZESZÓW. 29 czerwca podczas posiedzenia Rady Programowej Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli rektorzy Politechniki Rzeszowskiej i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski i ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński podpisali umowę o współpracy.

„Gdy spotkaliśmy się z Księdzem Rektorem w Lublinie, w zasadzie od pierwszych zdań rozmowy było jasne, że dzisiejsze spotkanie będzie miało miejsce. Istnieje kilka dyscyplin, na polu których współpraca jest realna. Zespoły robocze obu uczelni będą jeszcze rozwijać podpisane ustalenia a najbardziej skorzysta na tym Stalowa Wola” – mówił rektor Tadeusz Markowski.

Zgromadzonych gości powitał dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego dr hab. Aleksander Mazurkow, prof. PRz. Pierwszy głos zabrał Rektor Antoni Dębiński, który zwrócił uwagę na fakt, że KUL w Stalowej Woli obecny jest od kilku dekad a obecnie poszukuje nowych dróg działania, aby nadal przyczyniać się do rozwoju miasta i jego okolic. Rektor KUL-u wyraził nadzieję, że podpisana umowa jest początkiem nowego etapu, który już od przyszłego roku akademickiego przyniesie wymierne rezultaty.
Reklama
 „Podpisane porozumienie realizowane będzie na dwóch polach. Pierwszym są kursy i szkolenia pedagogiczne dla studentów i absolwentów szkół wyższych oraz nowe kierunki studiów podyplomowych: <<Systemy informatyczne w edukacji i przemyśle>> oraz <<Studia podyplomowe dla nauczycieli przedmiotów technicznych>>. Drugi obszar jest perspektywiczny i stanowić będzie wspólne uruchomienie nowego kierunku studiów inżynierskich <<Zarządzanie bezpieczeństwem systemów produkcyjnych>>, jednak nastąpi to dopiero w roku akademickim 2020/21.” – ocenia Prorektor ds. kształcenia Politechniki Rzeszowskiej dr hab. inż. Grzegorz Masłowski, prof. PRz.
 

Źródło: Politechnika Rzeszowska
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Będą m.in. nowe taryfy biletowe

RZESZÓW. Będą zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. ZTM wprowadzi bilety 90-dniowe i 180-dniowe dla osób posiadających uprawnienia do ulg oraz nową metodę rozliczania płatności za bilet kupowany w kasowniku.

Rzeszów

44-latek prowadził auto mając 4 promile. Został zatrzymany na ul. Granicznej

RZESZÓW. Ponad 4 promile miał 44-letni mężczyzna, który zdecydował się wsiąść za kierownicę, pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Ranking Business Insider. Rzeszów w czołówce miast, w których żyje się najlepiej

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia zanotowała wysoki awans w najnowszym rankingu najlepszych miast do życia w Polsce. Rzeszów zajął drugie miejsce, wyprzedzając takie miasta jak, min. Gdańsk, Łódź czy Katowice.

Rzeszów

Rozbudowa IX LO w Rzeszowie. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Blisko 28 mln zł będzie kosztować rozbudowa IX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Elizy Orzeszkowej w Rzeszowie. Powstanie nowe skrzydło szkoły, w którym znajdą się hala sportowa oraz sale lekcyjne. Istniejący budynek...

Rzeszów

Dotacje na usunięcie azbestu w Rzeszowie. Rusza nowy nabór wniosków

RZESZÓW. Od 3 marca 2025 r. będzie można składać wnioski o uzyskanie dotacji na usunięcie azbestu z budynków oraz odbiór odpadów azbestowych zalegających na posesjach.

Rzeszów

1 marca rusza nowa linia MPK

RZESZÓW. 1 marca 2025 r. uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa nr 60. Na razie na okres próbny.

Rzeszów

W ogrodzie kieszonkowym na os. Nowe Miasto montują ogromne urządzenie zabawowe

RZESZÓW. W nowopowstającym parku kieszonkowym na osiedlu Nowe Miasto, trwa montaż sporych rozmiarów urządzenia zabawowego, które transportowane było z zagranicy. To ostatni etap prac przewidzianych do realizacji w ramach tej zielonej inwestycji.

Rzeszów

W marcu rozpocznie się odbetonowywanie części Rzeszowa

RZESZÓW. W ramach odbetonowywania stolicy Podkarpacia, przebudowane zostaną cztery przestrzenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Powstanie też kilkadziesiąt ogrodów deszczowych, duży park kieszonkowy, a przy dziewięciu szkołach asfaltowe boiska zostaną zastąpione trawiastymi.

Reklama