Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Karabiny maszynowe, granaty i materiały wybuchowe w domu mieszkańca Głogowa Małopolskiego

Dodano:

fot. KMP w Rzeszowie
fot. KMP w Rzeszowie
GŁOGÓW MAŁOPOLSKI. Mieszkaniec Głogowa Małopolskiego został zatrzymany przez policję. W domu mężczyzny funkcjonariusze ujawnili nielegalną broń i materiały wybuchowe. Podejrzany został objęty policyjnym dozorem.

W ubiegłą środę, policjanci z komisariatu w Głogowie Małopolskim, otrzymali informacje o kradzieży lamp z przyczepki samochodowej wyposażonej w lokalizator GPS. Na podstawie uzyskanego sygnału ustalono, że przedmioty te znajdują się na jednej z posesji, w pobliskiej miejscowości.

W trakcie prowadzonych czynności, w pomieszczeniach budynku gospodarczego, funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli dwa karabiny maszynowe MAXIM wz. 1910, granat moździerzowy oraz granat wojskowy typu F-1. Po sprawdzeniu przez biegłego z zakresu balistyki i zespołu Sekcji Minersko- Pirotechnicznej SPKP w Rzeszowie, ujawniono materiał wybuchowy w postaci trotylu o wadze 13 gram.

Podejrzanym o posiadanie nielegalnej broni i materiałów wybuchowych okazał się mieszkaniec gminy Głogów Małopolski. Mężczyzna usłyszał zarzuty, a prokurator prowadzący śledztwo objął go policyjnym dozorem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 8 lat.

 
Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Autobus Ciepła znów wyjechał na ulice Rzeszowa. Zatrzymuje się w 4 punktach

RZESZÓW. Już po raz czwarty na rzeszowskie ulice wyjechał Autobus Ciepła. Jest to wspólna inicjatywa Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta. Osoby potrzebujący mogą...

Rzeszów

Nowy letni kierunek z Jasionki. Od kwietnia polecimy na Maltę

RZESZÓW/JASIONKA. Niskokosztowy Ryanair uruchamia dziewiąty kierunek z lotniska w Jasionce. Od 2 kwietnia 2025 roku r będzie można polecieć bezpośrednio na Maltę.

Rzeszów

Wypadek na ul. Krakowskiej. 18-latek na hulajnodze potrącony przez samochód

RZESZÓW. 18-letni mieszkaniec Rzeszowa, przejeżdżający na hulajnodze przez przejście dla pieszych, został potrącony przez samochód osobowy. Młody mężczyzna trafił do szpitala.

Rzeszów

Ponad 900 kierowców dmuchało w alkomaty. Podsumowanie „Trzeźwego poranka” w Rzeszowie

RZESZÓW. Od godzin wczesnoporannych, policjanci rzeszowskiej drogówki prowadzili działania mające na celu wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Ujawniono trzech kierowców, którzy wsiedli za kółko po alkoholu.

Rzeszów

IKEA wprowadza w Rzeszowie możliwość zakupu wybranych produktów „od ręki”

RZESZÓW. Rzeszowskie Studio IKEA wprowadza wyczekiwaną od dawna przez klientów, możliwość zrobienia drobnych zakupów na miejscu. W ofercie dostępne są m.in. tekstylia, dekoracje, zabawki oraz szwedzkie przysmaki.

Rzeszów

Oto mistrzyni i mistrz Rzeszowa w szachach

RZESZÓW. Zakończyły się XVI Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach. Nowym mistrzem szachowym został 17-letni Mateusz Kusiak, a mistrzynią Maja Kokocińska (Rzeszowski Klub Szachowy).

Rzeszów

Od 6 grudnia Świąteczne Miasteczko na rzeszowskim Rynku [PROGRAM]

RZESZÓW. Wzorem ubiegłych lat, tak i w tym roku rzeszowski Rynek zyska magiczny klimat świąt. Centrum starówki na miesiąc zamieni się w Świąteczne Miasteczko.

Rzeszów

Milionowy pasażer na lotnisku w Jasionce. To będzie kolejny rekordowy rok

RZESZÓW/JASIONKA. Już w listopadzie podrzeszowskie lotnisko powitało milionowego pasażera w tym roku. Przypomnijmy, że rok temu stało się to ponad miesiąc później, bo 28 grudnia 2023 r.

Reklama