Rzeszów - Sobota, 30.11.2024
Reklama

Już jest - Rzeszowska Karta Mieszkańca. Jakie korzyści dla posiadaczy?

Dodano: /

RZESZÓW. Bezpłatne wejście na basen ROSiR'u, zniżki na koncerty w Rzeszowskich Piwnicach, rabaty w wybranych restauracjach czy 50 procent bonifikaty na lodowisko - to tylko niektóre z profitów, jakie oferuje Rzeszowska Karta Mieszkańca.

Po wcześniejszych zapowiedziach, miasto wprowadziło wreszcie Rzeszowską Kartę Mieszkańca. Jest to nowy miejski program, który ma zachęcić mieszkańców m.in. do aktywnego wypoczynku i korzystania z atrakcji miasta, zarówno rekreacyjnych jak i kulturalnych. Posiadacze karty zyskują dostęp do atrakcyjnych promocji na korzystanie z obiektów sportowych i rekreacyjnych, łatwiejszy dostęp do kultury i rozrywki, promocje handlowe czy rabaty na usługi miejskie.

- Do tej pory oferowaliśmy państwu aplikację RzeszówToMy, przy pomocy której można dowiedzieć się, co się dzieje w mieście, ale również na bieżąco pokazywać samorządowi, co trzeba jeszcze dla Rzeszowa zrobić. Dziś oferujemy kolejną funkcjonalność nowej wersji tej aplikacji, jaką jest Rzeszowska Karta Mieszkańca. Oferuje ona dodatkowe bonusy za to, że jest się mieszkańcem, że się z miastem identyfikuje - mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Karta dostępna jest w formie aplikacji na smartfona, jak również plastikowej karty, dla osób, które nie korzystają ze smartfona. Daje uprawnienia osobom zamieszkałym w Rzeszowie do korzystania z różnorodnych ulg, zniżek oraz specjalnych ofert dostępnych w mieście.

- Korzystając z niej można łatwiej dotrzeć do naszych jednostek miejskich i partnerów, używając nawigacji. Można też sprawdzić czy dana lokalizacja jest dostępna dla osób z niepełnosprawnościami – wylicza Barbara Kuźniar dyrektor Centrum Kontaktu i Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Rzeszowa. – Użytkownicy dostaną informację m.in. o aktualnościach czy wydarzeniach organizowanych przez miasto, ale i partnerów programu. Będzie można wejść na wirtualnego asystenta, który cały czas się uczy, ale już może podpowiedzieć w tematach spraw załatwianych w Wydziale Komunikacji, Centrum Kontaktu i Spraw Obywatelskich czy USC.

Jak zdobyć Rzeszowską Kartę Miejską?

W formie elektronicznej

Aby posiadać kartę w formie elektronicznej, wystarczy pobrać na swój telefon najnowszą wersję (2.0) aplikacji RzeszówToMy, dostępną zarówno dla systemów Android jak i iOS.
Kolejnym krokiem jest rejestracja w aplikacji poprzez formularz elektroniczny. Po pozytywnej weryfikacji, użytkownik otrzyma dostęp do wielu funkcji aplikacji oraz pakietu zniżek i ulg. Oferują je Partnerzy Programu, którymi są jednostki miejskie tj.: ROSiR, Estrada Rzeszowska, Rzeszowski Dom Kultury, Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa, Biuro Wystaw Artystycznych, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna, Teatr Maska, Muzeum Dobranocek oraz lokalni przedsiębiorcy.

Jakie to konkretnie profity? Np. będzie można wejść bezpłatnie na basen ROSiR-u, w Rzeszowskich Piwnicach skorzystać z 10 proc. zniżki na wszystkie koncerty, a raz w roku zakupić bilet na zwiedzanie tylko za złotówkę, albo uzyskać 50 procent bonifikaty na lodowisko. Pełna lista Partnerów oraz proponowanych zniżek na usługi jest dostępna na stronie Rzeszowskiej Karty Mieszkańca rzeszowtomy.pl w zakładce Partnerzy oraz w aplikacji mobilnej.

Tradycyjną

Jeśli ktoś nie chce korzystać z karty wirtualnej i woli mieć plastikową w portfelu, powinien złożyć wniosek w wersji papierowej w Centrum Kontaktu i Spraw Obywatelskich przy ul. Okrzei 1 pok. 11 lub w Punktach Obsługi Mieszkańców UM zlokalizowanych w galeriach handlowych. Termin oczekiwania na plastikową kartę to około 15 dni od dnia  złożenia wniosku.

Reklama

Uprawnienia zapisane na karcie mają ważność jednego roku od dnia wydania. Ich przedłużenie w przypadku osoby zameldowanej na pobyt stały w Rzeszowie następuje automatycznie po pozytywnej weryfikacji użytkownika w Urzędzie. W pozostałych przypadkach odnowienie uprawnień wymaga złożenia przez mieszkańca stosownego wniosku.

Kto dołączy do grona Partnerów Programu, będzie promowany na dedykowanej stronie internetowej Programu Rzeszowskiej Karty Mieszkańca pod adresem rzeszowtomy.pl, w aplikacji mobilnej RzeszówToMy oraz na miejskich platformach społecznościowych. Zakres promocji uzależniony jest od oferty, zgodnie z obowiązującym „Pakietem korzyści” przygotowanym dla Partnerów.

Jakie są korzyści dla posiadaczy Rzeszowskiej Karty Mieszkańca? To m.in.:

• Aktywacja kilku e-kart w aplikacji mobilnej na jednym urządzeniu mobilnym lub za pośrednictwem jednego konta w aplikacji internetowej (np. Karty kilku członków rodziny)
• Informacje o dostępności dla osób z niepełnosprawnościami
• Aktualna oferta zniżek i usług naszych Partnerów
• Aktualności z Rzeszowa
• Kalendarz imprez organizowanych przez Miasto oraz Partnerów Programu

Aplikacja RzeszówToMy zawiera znany już z wcześniejszej wersji moduł „Zgłoszenia”, za pomocą którego można poinformować urząd o zauważonych nieprawidłowościach w infrastrukturze. Dzięki temu służby będą w stanie szybciej zlokalizować awarię lub niedogodność.

Aplikacja posiada także moduł e-usługi i szybki dostęp do portalu miejskiej edukacji, konsultacji społecznych, Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego, wymiaru podatku od nieruchomości z możliwością jego uregulowania oraz e-sesji Rady Miasta Rzeszowa.

Kto może skorzystać z Rzeszowskiej Karty Mieszkańca?

Osoby spełniające co najmniej jeden z poniższych warunków:

1) są zameldowane na terenie Rzeszowa na pobyt stały,
2) są zameldowane na terenie Rzeszowa na pobyt czasowy co najmniej na okres 1 roku,
3) przebywają w placówkach opiekuńczo-wychowawczych w Rzeszowie (do 18. roku życia),
4) są wychowawcami lub dyrektorami placówek opiekuńczo-wychowawczych w Rzeszowie.

Aktywacja karty i przyznanie dostępu do pakietu zniżek, ulg i preferencji zapisanych na karcie następuje automatycznie po pozytywnej weryfikacji użytkownika i nie wymaga wizyty w urzędzie.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

35 mln dla Rzeszowa w ramach Polskiego Ładu

RZESZÓW. Przebudowa ul. Warszawskiej oraz termomodernizacja budynków przedszkolnych i szkolnych to inwestycje, jakie powstaną za 35 mln zł, które Rzeszów otrzymał z Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych.

Rzeszów

Rzeszowskie PSZOKi w piątki będą nieczynne

RZESZÓW. Od 1 listopada br. do 31 marca przyszłego roku Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będą czynne we wtorki, czwartki i soboty.

Rzeszów

Będzie większe wsparcie dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki?

RZESZÓW, Dziś przed południem odbyła się konferencja prasowa z udziałem m.in. marszałka województwa podkarpackiego, dotycząca środków, jakie mają być przeznaczone na powstanie Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki.

Rzeszów

W piątek ostatni przejazd Rzeszowskiej Masy Krytycznej w tym roku

RZESZÓW. Przejazd rowerzystów ma ruszyć o 18 z rzeszowskiego Rynku i potrwać około dwie i pół godziny (zbiórka na pół godziny wcześniej).

Rzeszów

Gmina Świlcza przekaże grunty pod budowę szpitala uniwersyteckiego

RZESZÓW. W przyszłą środę Uniwersytet Rzeszowski podpisze umowę z gminą Świlcza o przekazaniu gruntów pod budowę szpitala uniwersyteckiego.

Rzeszów

W Rzeszowie powstaną kolejne ścieżki rowerowe

RZESZÓW. W przyszłym roku miasto planuje utworzenie kilku kolejnych ścieżek rowerowych.

Rzeszów

Ulica Podleśna będzie oświetlona

RZESZÓW. Ruszył przetarg na oświetlenie ulicy Podleśnej na osiedlu Budziwój. Inwestycja ma powstać najprawdopodobniej w przyszłym roku.

Rzeszów

Powstanie Społeczna Rada Kultury pod patronatem prezydenta Rzeszowa

RZESZÓW. Pod auspicjami prezydenta Rzeszowa powstanie Społeczna Rada Kultury, organ doradczo-opiniotwórczy, który będzie wspierał inicjatywy kulturalne.

Reklama