Rzeszów - Piątek, 29.11.2024
Reklama

#JestemNaBecieNaCałymŚwiecie, czyli dwunasta edycja InternetBeta w wersji online

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Choć rok 2020 zaskoczył wszystkich i pokrzyżował różne plany, w rozkładzie jazdy tegorocznych konferencji branżowych nie mogło zabraknąć Bety. Kultowa konferencja tym razem odbyła się w wersji online.
 
Konferencja inna niż wszystkie

12. edycja konferencji InternetBeta, którą zaplanowano na 16-17 września 2020, była wyjątkowa. Niestety, miłośnicy konferencji oraz corocznych, wrześniowych spotkań w Kielnarowej k. Rzeszowa nie mogli w tym roku zobaczyć się na żywo. Wymiana doświadczeń, rozmowy w kuluarach i wieczorny networking są znakiem rozpoznawczym wydarzenia. Od dwunastu lat, wczesną jesienią w nowoczesnej siedzibie Wyższej Szkoły Zarządzania i Informatyki w Rzeszowie spotykają się specjaliści z różnych środowisk i branż – m.in. internetowej, marketingowej, NGOs, start-upów czy nowych technologii. Położenie kampusu oraz otaczające go łono natury sprawiają, że przez 3 dni wydarzenia nikt nie ucieka między prelekcjami na spotkania biznesowe, a korzysta z wszystkich możliwości, jakie daje konferencja.
 
Niestety, pandemia pokrzyżowała plany na ponowne spotkanie na Podkarpaciu i chłonięcie wiedzy przekazywanej przez specjalistów. Organizatorzy konferencji i #ludzieBety zadbali jednak o to, by – mimo nietypowych okoliczności – i w tym roku Beta mogła się odbyć. Efektem tego była dwudniowa InternetBeta 2020 w wersji online, na którą zarejestrowało się ponad 700 osób!
 
W tym roku nie Kielnarowa, a… Meeting Application!

Uczestnicy tegorocznej edycji konferencji, która z racji swej formuły tym razem była bezpłatna, mogli wziąć w niej udział za pomocą Meeting Application. Wystarczyło pobrać aplikację w wersji mobilnej lub desktopowej i za pomocą niej dołączyć do wydarzenia. Dzięki temu każdy mógł być na Becie – na całym świecie!
 
Na starcie wydarzenia Łukasz Bis powitał wszystkich Betowiczów ze swojego centrum dowodzenia. Wysoki poziom wystąpień narzucił wszystkim prezentującym Paweł Tkaczyk, czyli Batman polskiego storytellingu, któremu to przypadła w tym roku prezentacja otwierająca Betę.

Program wydarzenia był naprawdę obfity i został skonstruowany tak, aby każdy znalazł w nim tematy ciekawe dla siebie.
 
„Powiem szczerze – bałem się tegorocznej edycji Bety. Bo Beta to klimat, a klimat to ludzie. Fakt, że nie mogliśmy zebrać się na wspólnej wymianie poglądów, prelekcja i afterparties w Kielnarowej, sprawiał, że miałem obawy czy uda się utrzymać atmosferę, klimat kultowego przecież wydarzenia. Moje obawy były zupełnie nie uzasadnione. Agenda była naprawdę wysokich lotów – tematów było mniej, ale za to wyselekcjonowane perełki. Wiele też bardzo ciekawych nie znalazło się w agendzie, ale czas nie jest z gumy. Prelegenci nie zawiedli! Uczestnicy dopisali! Cała społeczność pokazała, że Konferencja InternetBeta jest naprawdę ważna i powinna trwać mimo niesprzyjających warunków. Tegoroczna edycja była totalnie inna – widzę to chociażby po zmęczeniu, nie było biegania, ba! Był nawet czas na to, żeby się wyspać. Ale emocje związane z prelekcjami, zbijaniem wirtualnych piątek i samym zakończeniem Konferencji te same. Podsumuję prostymi słowami: Do zobaczenia za rok!” [Łukasz Bis, CEO InternetBeta]
 
Reklama
 
Dla każdego coś dobrego

Jak co roku pojawiły się tematy jak najbardziej aktualne. Przewidziano wystąpienia ekspertów omawiających zarówno kwestie bardziej techniczne, jak Google Analytics, dane, hosting, jak i prawo czy start-upy. Pojawiły się też prezentacje na temat zaangażowania społecznego, komunikacji czy przyszłości content marketingu.
 
Na wirtualnej scenie wydarzenia nie zabrakło nazwisk, które od wielu lat pojawiają się w agendzie Bety – takich jak Tkaczyk, Sadowski, Sala, Kozieł czy Miłkowski.

Wystąpienia podczas pierwszego dnia dostarczyły wiedzy na temat snu (Magdalena Komsta), content marketingu (Grzegorz Miłkowski), prezentacji online (Kamil Kozieł), influencer marketingu (Kacper Zdunek), komunikacji marketingowej skierowanej do osób wysoko wrażliwych (Magdalena Daniłoś), monitoringu internetu (Mikołaj Winkiel) czy fenomenu gier (Karolina Kałużyńska).

Drugi dzień zapewnił zaś dawkę inspiracji na temat tworzenia treści i generowania ruchu (Robert Marczak), pozyskiwania klientów za pomocą LinkedIna (Adrian Gamoń), zaangażowania społecznego marek (Jacek Szlak) czy sklepów internetowych (Jakub Lisiecki). Prezentacja zamykająca 12. edycję Bety należała do Michała Sadowskiego, który podzielił się poradami na temat skutecznej komunikacji w biznesie i nie tylko.
 
Organizatorzy i partnerzy wydarzenia

Organizatorem tegorocznej edycji wydarzenia była – podobnie jak w innych latach -  Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowi. W gronie partnerów technologicznych znaleźli się Blue Cherry Studio, GetResponse , Meeting Application oraz mobitouch. Partnerami wydarzenia zostali zaś Aeropolis - Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny, Big Thing, Brand24, Biuro Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, CoffeeDesk, ContentHouse, cyber_Folks, Eactive, Feb, filmcloud, kancelaria Lubasz i Wspólnicy, Prefactum, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, sellizer oraz space wizard.

Patronat medialny nad wydarzenie sprawowali Fintek, Marketing przy kawie, Marketer+, SocialPress oraz Sprawny Marketing.
 



 
Źródło: informacja prasowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

15-piętrowy biurowiec na ul. Geodetów w Rzeszowie zostanie zmodernizowany

RZESZÓW. 15-piętrowy budynek biurowo-administracyjny przy ul. Geodetów 1 zostanie zmodernizowany. Inwestycję za ponad 26 mln zł zrealizuje firma Erbud. Umowa została już podpisana.

Rzeszów

Trzy osoby ranne w wypadku na al. Witosa

RZESZÓW. Wczoraj w godzinach przedpołudniowych na al. Witosa w Rzeszowie doszło do zderzenie czterech pojazdów. W zdarzenie ucierpiały trzy osoby. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Rzeszów

Powstają nowe chodniki w ścisłym centrum Rzeszowa [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Trwają prace związane z przebudową chodników przy ul. Matejki i Słowackiego. Inwestycję realizuje ta sama firma, która przeprowadziła remont ul. Grunwaldzkiej – OBO Polska.

Rzeszów

W 2025 roku pojedziemy wodorowymi autobusami MPK?

RZESZÓW. W piątek podpisano umowę na dofinansowanie zakupu 20 zeroemisyjnych autobusów napędzanych wodorem. Środki w wysokości 70 mln zł pochodzą z KPO.

Rzeszów

Potrącenie rowerzysty na ul. Króla Augusta w Rzeszowie

RZESZÓW. 70-letnia kobieta kierująca skodą potrąciła dziś rano 79-letniego rowerzystę. Mężczyzna trafił do szpitala.

Rzeszów

Zatrucie czadem w Borku Starym. 11-letni chłopiec w stanie ciężkim trafił do szpitala

RZESZÓW. Policjanci z komisariatu w Tyczynie interweniowali w jednym z domów rodzinnych w Borku Starym, gdzie doszło do podtrucia tlenkiem węgla. 11-letni chłopiec w stanie ciężkim trafił do szpitala.

Rzeszów

ZOBACZ: Nowe graffiti w tunelu przy rzeszowskiej zaporze

RZESZÓW. Na ścianach tunelu biegnącego pod aleją Powstańców Warszawy, w rejonie Mostu Karpackiego, pojawiły się nowe malowidła. Powstały w ramach tegorocznej akcji „Cans Lovers”.

Rzeszów

Znamy listę zadań przyjętych do realizacji w ramach RBO 2025

RZESZÓW. Montaż klimatyzatorów w rzeszowskich szkołach podstawowych, sad owocowy na Baranówce, letnia czytelnia na Bulwarach czy rozbudowa parku na osiedlu Kotuli - to przykładowe projekty, które zostaną zrealizowane w ramach przyszłorocznego budżetu...

Reklama