Rzeszów - Czwartek, 28.11.2024
Reklama

Jasionka znów z rekordem - ponad 127 tys. pasażerów we wrześniu. Wkrótce rusza nowe połączenie

Dodano: /

fot. ViC / Archiwum RESinet.pl
fot. ViC / Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW/JASIONKA. Statystyki portu lotniczego Rzeszów-Jasionka nie zwalniają tempa. Podrzeszowskie lotnisko chwali się kolejnym, historycznym sukcesem. We wrześniu z jego usług skorzystało ponad 127 tysięcy pasażerów. - To najlepszy dziewiąty miesiąc roku w historii lotniska, z wynikiem wyższym o 11 procent od ubiegłorocznego (115 tys.) – informuje Waldemar Mazgaj, rzecznik prasowy lotniska.

W minionym miesiącu najwięcej pasażerów skorzystało z lotów czarterowych - prawie 48 tys. osób, z linii Ryanair skorzystało 32 tys. pasażerów, LOT-u - 22 tys., Lufthansy - 9 tys., a Wizz Air - 5 tys. Kierunki, które cieszyły się największym zainteresowaniem podróżnych to: Antalia, Warszawa, Londyn, Monachium, Heraklion, Sharm el Sheikh oraz Rzym.

– Cieszą nas wzrosty i fakt, że mieszkańcy regionu tak chętnie korzystają z ofert naszych połączeń. Przewidując trendy rynkowe postawiliśmy na wydłużony i rozbudowany sezon czarterowy, co we wrześniu przełożyło się na kilkudziesięcioprocentowy skok w tym segmencie. W zamierzeniach na 2025 roku siatka połączeń ma być jeszcze bardziej atrakcyjna – mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.

Od października będziemy latać do Rygi

Jak informuje prezes zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, w październikowej siatce połączeń z lotniska nadal dostępnych jest wiele atrakcyjnych kierunków.
– Wciąż można skorzystać z niektórych popularnych destynacji czarterowych, jak Turcja, Egipt, czy Grecja, ale też wykorzystać końcówkę sezonu letniego na podróż do Alicante, Zadaru, Rzymu czy Mediolanu – wylicza Adam Hamryszczak.

Do Mediolanu latają już Airbusy Wizz Aira, a wkrótce dołączą do nich Boeingi Ryanaira.

Reklama

Niedługo ma zadebiutować kolejny przewoźnik - airBaltic, który będzie realizował połączenia do łotewskiej Rygi. - To nie tylko doskonałe miejsce na city break, ale też świetny port przesiadkowy na Skandynawię, m.in. do Oslo, Kopenhagi czy Sztokholmu – podkreśla Waldemar Mazgaj.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, loty z Jasionki do Rygi odbywać się będą dwa razy w tygodniu – w poniedziałki i piątki. Pierwszy rejs zaplanowano 28 października 2024 r. o godzinie 13.00 z Rygi oraz o 14.20 z Rzeszowa. Nową trasą będą latać samoloty Airbus A220-300.

Bilety w atrakcyjnych cenach dostępne są na airBaltic.com



Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Automatyczna detekcja ruchu na skrzyżowaniach w Rzeszowie. Nie trzeba będzie wciskać przycisków

RZESZÓW. - Na wszystkich rzeszowskich skrzyżowaniach wprowadzimy automatyczną detekcję ruchu: zamontowanych zostanie ok. 1000 czujników – zapowiada prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek. 

Rzeszów

Zieleń i ławki zamiast samochodów. Ulica Słowackiego bardziej przyjazna pieszym

RZESZÓW. Z części chodnika przy ulicy Słowackiego zniknęły samochody. Zamiast nich pojawiła się zieleń i ławki.

Rzeszów

Rzeszów wyróżniony przez prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego

RZESZÓW. Miasto Rzeszów zostało uhonorowane tytułem "miasta-ratownika". 

Rzeszów

Projekt konstytucji przestrzennej Rzeszowa gotowy

RZESZÓW. 27 maja zostanie on wyłożony do publicznych konsultacji.

Rzeszów

Na osiedlu Staroniwa powstanie nowoczesny plac zabaw

RZESZÓW. Nowy plac zabaw na osiedlu Staroniwa, będzie pełnił funkcję nie tylko rozrywkową, ale również edukacyjną.

Rzeszów

"Lotniczy Piątek" na Politechnice Rzeszowskiej

RZESZÓW. Wydarzenie odbędzie się dziś na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej w budynku L przy al. Powstańców Warszawy 8.

Rzeszów

Podpisano umowę na projekt nowego wiaduktu w Rzeszowie

RZESZÓW. Wiadukt połączy ulicę Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej.

Rzeszów

Atrakcyjne pokazy naukowe w centrum Rzeszowa. W sobotę Piknik Nauki Eksploracje

RZESZÓW. W najbliższą sobotę, 21 maja w centrum Rzeszowa powstanie miasteczko nauki. Swoje pokazy zaprezentuje blisko siedemdziesiąt ekip naukowców, popularyzatorów nauki, edukatorów i animatorów pokazów z całej Polski.

Reklama