Rzeszów - Poniedziałek, 21.04.2025
Reklama

Jakie atrakcje w aquaparku w Rzeszowie? Rozpoczęły się konsultacje społeczne

Dodano:

fot. Adobe Stock
fot. Adobe Stock
RZESZÓW. Miasto zbiera opinie mieszkańców dotyczące jednej z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Rzeszowie – budowy parku wodnego. Rozpoczęte dzisiaj konsultacje społeczne prowadzone są w kilku formach.

Aquapark w Rzeszowie ma powstać na osiedlu Staromieście, pomiędzy ulicami Warszawską i Jana Welca, na terenie o powierzchni 6 hektarów.

W zeszłym roku, na podstawie stadium wykonalności przygotowanego przez firmę Agraria z Warszawy, miasto wybrało jeden z trzech wariantów realizacji inwestycji. Zakłada on budowę parku wodnego składającego się z części krytej wraz z dużym saunarium oraz z zewnętrznej strefy basenowej i rekreacyjnej.

W listopadzie 2022 r. rozpoczęła się procedura wyboru firmy, która opracuje projekt inwestycji. Jest prowadzona w formie dialogu konkurencyjnego. Rozstrzygniecie planowane jest latem tego roku.

Teraz przyszedł czas na kolejny krok. Miasto chce zasięgnąć opinii mieszkańców na temat planowanej inwestycji. - Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami chcemy, aby w procesie tworzenia parku wodnego uczestniczyli także mieszkańcy. Dlatego rozpoczęliśmy konsultacje społeczne, w których pytamy m.in. o to w jakie atrakcje powinien być wyposażony przyszły aquapark – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Konsultacje społeczne rozpoczęły się 9 marca i potrwają do 14 kwietnia 2023 r.

Konsultacje są prowadzone w kilku formach:

1. Ankieta elektroniczna

Ankieta znajduje się na stronie internetowej konsultacji społecznych. W większości zawiera pytania otwarte, w których prosimy o podzielenie się opinią i wpisanie własnych odpowiedzi. Czasami traficie w nim także na pytania zamknięte, polegające na wyborze spośród podanych odpowiedzi. Ankiety są intuicyjne i proste w obsłudze. Od jednego pytania przechodzimy do następnego, a na końcu klikamy w przycisk „Zakończ formularz i wyślij”. Dzięki tej formie konsultacji możecie wziąć w nich udział bez wychodzenia z domu.
Reklama
TERMIN: 9 marca 2023 r. - 31 marca 2023 r.

LINK: https://forms.office.com/e/K9UAfg1Y0h

2. Punkt konsultacyjny

Badanie opinii mieszkańców poprzez formularz konsultacyjny na piśmie w punkcie konsultacyjnym. W punkcie konsultacyjnym zawsze obecna jest osoba, która udzieli wszelkich niezbędnych informacji. Wasze opinie zbieramy najczęściej do przygotowanej w tym celu urny.

MIEJSCE: Urban Lab Rzeszów przy ul. 3 Maja 13

TERMIN: 9 marca 2023 r. - 31 marca 2023 r., w godzinach 7:30-18:00 (od poniedziałku do piątku)

3. Spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami.

potkanie „Jakie atrakcje powinny znaleźć się w parku wodnym w Rzeszowie?” odbędzie się 4 kwietnia 2023 r. w sali Urban Lab Rzeszów przy ul. 3 Maja 13 od godz. 17:00 do godz. 19:00

4. Zbieranie uwag i wniosków mieszkańców drogą elektroniczną poprzez adres e-mail

ADRES E-MAIL: konsultacje@erzeszow.pl

TERMIN: 9 marca 2023 r. - 14 kwietnia 2023 r.


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Pies wbiegł pod koła samochodu, kierująca dachowała

51-letnia kobieta kierująca mitsubishi, chcąc unikną zderzenie z psem, zaczęła gwałtownie hamować i straciła panowanie nad pojazdem. Auto dachowała kobieta trafiła do szpitala. Policjanci ustalają właściciela psa. Grozi mu kara grzywny.

Rzeszów

Nowoczesny, monitorowany ciepłociąg na ul. Przemysłowej w Rzeszowie już prawie gotowy

RZESZÓW. Rzeszowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej kończy prace przy wymianie sieci ciepłowniczej na ul. Przemysłowej. Nowoczesny, monitorowany ciepłociąg zastąpi przestarzałą instalację.

Rzeszów

W południowej części Rzeszowa powstaje ogród kieszonkowy z boiskiem piłkarskim [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Ogrodzone mini boisko piłkarskie, tyrolka, drewniany mostek, bujaki oraz elementy edukacyjne – tak będzie wyglądać nowy ogród kieszonkowy na osiedlu Biała. Prace są już na zaawansowanym etapie.

Rzeszów

57-latka straciła ponad 40 tys. zł. Myślała, że pomaga angielskiemu lekarzowi

RZESZÓW. 57-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego padła ofiarą oszusta, który podawał się za angielskiego lekarza. Kobieta straciła ponad 40 tys. zł.

Rzeszów

Na ul. Przemysłowej otwarto nowy park handlowy. Obok powstanie McDonalds

RZESZÓW. W piątek, 29 listopada odbyło się otwarcie parku handlowego Viva Park Rzeszów na osiedlu Zawiszy Czarnego. Tuż obok w niedalekiej przyszłości powstanie kolejna w stolicy Podkarpacia restauracja McDonalds.

Rzeszów

W Rzeszowie trwa montaż świątecznych iluminacji. Zabłysną 6 grudnia [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. W centrum Rzeszowa trwają prace przy świątecznym dekorowaniu miasta na sezon zimowy 2024/2025. Montowane są iluminacje oraz elementy Świątecznego Miasteczka.

Rzeszów

Zderzenie jeepa z autobusem w Nowym Borku pod Rzeszowem

NOWY BOREK. Przed południem, w Nowym Borku w powiecie rzeszowskim doszło do groźnie wyglądającej kolizji. Kierowca jeepa zderzył się z autobusem komunikacji międzygminnej. Następnie w autobus uderzył jeszcze inny samochód. Na szczęście...

Rzeszów

Black Friday w Millenium Hall. Zakupy do godz. 22:00 [lista rabatów]

RZESZÓW. To już dziś. Wielkie święto miłośników zakupów. 29 listopada w Millenium Hall znajdziecie mnóstwo wyjątkowych ofert i promocji. Czekają na Was obniżki cen, specjalnie przygotowane okazje, a także wydłużone godziny otwarcia...

Reklama