Rzeszów - Piątek, 25.04.2025
Reklama

Finał akcji patriotyczno - społecznej "Rzeszów dla Bohaterów '39"

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. Ponad 120 osób wzięło udział w finale akcji „Rzeszów dla Bohaterów ‘39”, która zorganizowana została w rzeszowskich restauracjach na początku września br.
 
Z okazji jubileuszu 80-lecia wybuchu II Wojny światowej, Stowarzyszenie "Pod Skrzydłem Anioła", zorganizowało w Rzeszowie akcję społeczno – patriotyczną pod nazwą „Rzeszów dla Bohaterów ‘39”. Celem akcji było uhonorowanie i podziękowanie Seniorom i Kombatantom z naszego regionu za trudy walki oraz konieczności bycia świadkami tej ważnej części naszej polskiej historii. Patronat honorowy na wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc.
 
W ramach inicjatywy 16 rzeszowskich restauracji w dniach od 1 do 6 września br. bezpłatnie ugościło i  częstowało dwudaniowym obiadem wraz z napojem Bohaterów II Wojny Światowej.
 
Finałem Akcji był „Wieczór wspomnień – Rzeszów dla Bohaterów '39”, w którym wzięło udział ponad 120 osób, w tym oprócz Seniorów i Kombatantów, ich opiekunowie; Restauratorzy, którzy przyłączyli się do Akcji; Partnerzy i Sponsorzy Akcji oraz Media. Podczas tego wieczoru została podana uroczysta kolacja, prezentowany był film dokumentujący wspomnienia uczestników II Wojny Światowej oraz krótki program artystyczno-wokalny wpisujący się w tematykę wieczoru.
           
Reklama
- Z ogromną radością w naszych sercach pragniemy podzielić się z Państwem wspomnieniami z tej wyjątkowej uroczystości jaką był finał akcji "Rzeszów dla Bohaterów '39." Łzy napływały do oczu, gdy przed wspólnym posiłkiem blisko 150 osób wstało i z dumą odśpiewało Rotę, to były bardzo wzruszające chwile dla wszystkich, tak dla młodego pokolenia jak i dla naszych specjalnych gości, Bohaterów '39 – mówi Małgorzata Dymek-Armata, właścicielka Restauracji Kulisy w Rzeszowie oraz Prezes Stowarzyszenia "Pod Skrzydłem Anioła", które było inicjatorem i organizatorem Akcji.

Wydarzenie zwieńczyło wręczenie przez organizatorów wszystkim Bohaterom '39 czerwonych róż wraz z okazjonalnymi ciasteczkami - piernikami z napisem "Bohater '39" wyprodukowanymi specjalnie na tą Uroczystość.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwa „odświeżanie” składu Asseco Resovii Rzeszów. Już czterech siatkarzy pożegnało się z zespołem

RZESZÓW. Jakub Jarosz, Mateusz Mika, Łukasz Kozub i David Smith nie będą w przyszłym sezonie reprezentować rzeszowskiego klubu.

Rzeszów

Na ul. Ciepłowniczej zatrzymano mężczyznę z bronią i amunicją

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa.

Rzeszów

Chodniki w miejscach gdzie mieszkańcy wydeptali ścieżki? Jest interpelacja radnych

RZESZÓW. Interpelacje wystosowali radni Rozwoju Rzeszowa: Witold Walawender i Daniel Kunysz.

Rzeszów

Renowacja parku na Zalesiu rozpocznie się w przyszłym roku

RZESZÓW. Jeszcze w tym roku ruszy przetarg na projekt. 

Rzeszów

Sprawdź jak będą kursować autobusy komunikacji miejskiej od 1 do 5 maja

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o zmianach w rozkładzie.

Rzeszów

Kolejny zawodnik żegna się z Asseco Resovią

RZESZÓW. Po tym jak rzeszowski klub opuścili Mateusz Masłowski i Dawid Dryja, zarząd zdecydował się pożegnać kolejnego zawodnika.

Rzeszów

Znamy trasę tegorocznej linii „Zobacz Rzeszów”. Pierwszy kurs już 3 maja

RZESZÓW. Trasa startuje z ul. Grottgera i poprzedzi ją pokaz ładowania autobusów.

Rzeszów

Ratusz ponownie ogłasza przetarg na projekt rozbudowy ul. Staroniwskiej

RZESZÓW. Poprzedni przetarg unieważniono, powodem takiej decyzji była proponowana przez wykonawcę kwota.

Reklama