Rzeszów - Niedziela, 20.04.2025
Reklama

Dziś protest taksówkarzy w Rzeszowie. Kilkadziesiąt samochodów przejedzie ulicami miasta

Dodano:

fot. Materiały prasowe Ogólnopolskiego Porozumienia Taxi
fot. Materiały prasowe Ogólnopolskiego Porozumienia Taxi
RZESZÓW. W całej Polsce odbędą się dziś protesty taksówkarzy ws. objęcia branży taxi wsparciem finansowym w ramach tzw. tarczy antykryzysowej 6.0. Organizatorem protestu jest Ogólnopolskie Porozumienie Taxi.

Protesty odbędą się w największych polskich miastach: Białystok, Bydgoszcz, Katowice, Kielce, Kraków, Łódź, Płock, Poznań, Rzeszów, Trójmiasto, Warszawa. Ulicami ww. miast przejadą kolumny taksówek, a w każdym z nich lokalny organizator złoży petycję do rządu we właściwym urzędzie wojewódzkim lub regionalnej siedzibie PiS.

W Rzeszowie protestujący zbiorą się o godz. 16:00 na parkingu przy hali Podpromie. O godz. 17:00 kolumna taksówek wyruszy z parkingu i przejdzie ulicami: Szopena, Targowa, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa Kuli, pl. Śreniawitów, Kilara. „Będzie kilka kółek” – informuje Sławomir Bazan, organizator protestu w Rzeszowie. „Będziemy się starali jechać tak, aby nie utrudniać przejazdu innym uczestnikom ruchu” – dodaje Sławomir Bazan.
Reklama
Udział w proteście zgłosiło kilkudziesięciu taksówkarzy. „Na chwilę obecną jest 50 samochodów, ale może być znacznie więcej” – podkreśla Bazan.

Protestujący domagają się rządowego wsparcia branży taksówkarskiej w projektowanej tarczy antykryzysowej . Głównym postulatem protestujących jest „Włączenie taksówkarzy w grupę przedsiębiorców mających otrzymać wsparcie finansowe w ramach tarczy antykryzysowej nazywanej potocznie „Tarczą 6.0”.

„W związku z wprowadzonymi obostrzeniami w postaci zamknięcia lokali gastronomicznych, pubów, dyskotek, kin, teatrów, a także szkół i uczelni wyższych, przychody uzyskiwane przez taksówkarzy zmalały nawet o 90 %. Brak pomocy finansowej ze strony rządu skutkować będzie bankructwem tysięcy polskich przedsiębiorców trudniących się zarobkowym przewozem osób taksówką.” – czytamy na stronie Ogólnopolskiego Porozumienia Taxi.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Będą m.in. nowe taryfy biletowe

RZESZÓW. Będą zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. ZTM wprowadzi bilety 90-dniowe i 180-dniowe dla osób posiadających uprawnienia do ulg oraz nową metodę rozliczania płatności za bilet kupowany w kasowniku.

Rzeszów

44-latek prowadził auto mając 4 promile. Został zatrzymany na ul. Granicznej

RZESZÓW. Ponad 4 promile miał 44-letni mężczyzna, który zdecydował się wsiąść za kierownicę, pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Ranking Business Insider. Rzeszów w czołówce miast, w których żyje się najlepiej

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia zanotowała wysoki awans w najnowszym rankingu najlepszych miast do życia w Polsce. Rzeszów zajął drugie miejsce, wyprzedzając takie miasta jak, min. Gdańsk, Łódź czy Katowice.

Rzeszów

Rozbudowa IX LO w Rzeszowie. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Blisko 28 mln zł będzie kosztować rozbudowa IX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Elizy Orzeszkowej w Rzeszowie. Powstanie nowe skrzydło szkoły, w którym znajdą się hala sportowa oraz sale lekcyjne. Istniejący budynek...

Rzeszów

Dotacje na usunięcie azbestu w Rzeszowie. Rusza nowy nabór wniosków

RZESZÓW. Od 3 marca 2025 r. będzie można składać wnioski o uzyskanie dotacji na usunięcie azbestu z budynków oraz odbiór odpadów azbestowych zalegających na posesjach.

Rzeszów

1 marca rusza nowa linia MPK

RZESZÓW. 1 marca 2025 r. uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa nr 60. Na razie na okres próbny.

Rzeszów

W ogrodzie kieszonkowym na os. Nowe Miasto montują ogromne urządzenie zabawowe

RZESZÓW. W nowopowstającym parku kieszonkowym na osiedlu Nowe Miasto, trwa montaż sporych rozmiarów urządzenia zabawowego, które transportowane było z zagranicy. To ostatni etap prac przewidzianych do realizacji w ramach tej zielonej inwestycji.

Rzeszów

W marcu rozpocznie się odbetonowywanie części Rzeszowa

RZESZÓW. W ramach odbetonowywania stolicy Podkarpacia, przebudowane zostaną cztery przestrzenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Powstanie też kilkadziesiąt ogrodów deszczowych, duży park kieszonkowy, a przy dziewięciu szkołach asfaltowe boiska zostaną zastąpione trawiastymi.

Reklama