Rzeszów - Czwartek, 28.11.2024
Reklama

„Dzikie życie w wielkim mieście”. Ruszył wspólny zielony projekt Rzeszowa i Łucka

Dodano: /

Lisia Góra / fot. Archiwum RESinet.pl
Lisia Góra / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Podczas wtorkowej konferencji prasowej w rzeszowskim ratuszu, przekazano szczegóły dotyczące projektu pn. „Dzikie życie w wielkim mieście: ochrona i promocja dzikiej przyrody i różnorodności biologicznej w Łucku i Rzeszowie”.

Ogólnym celem projektu jest wzmocnienie ochrony i promocji dzikiej przyrody i różnorodności biologicznej w Łucku i Rzeszowie poprzez wdrożenie transgranicznych rozwiązań w zakresie rewitalizacji obszarów przyrodniczych i podnoszenie świadomości ekologicznej.

W stolicy Podkarpacia projekt realizowany będzie przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie oraz Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Rzeszowa.

Rzeszów oraz ukraińskie miasto pozyskały spore dofinansowanie unijne na realizację tego projektu. Wartość zadania po stronie Rzeszowa to: 1 094 000 PLN. 90% tej kwoty to środki z programu Interreg NEXT Polska –Ukraina 2021-2027

Realizacja projektu rozpoczęła się we wrześniu i potrwa dwa lata.

Reklama

Zadanie jakie Rzeszów będzie realizował w ramach tego projektu, obejmuje obszar rezerwatu Lisia Góra. "Będzie to wykonanie inwentaryzacji dendrologicznej rezerwatu, utworzenie programu związanego z ochroną rezerwatu, przeprowadzenie prac pielęgnacyjnych, odtworzenie ścieżki dydaktycznej na terenie rezerwatu – wymieniała podczas konferencji Aleksandra Wąsowicz Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

W projekt zaangażowana jest również inna jednostka miejska - Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Rzeszowa. Po jego stronie będzie przeprowadzenie działań edukacyjno-informacyjnych kierowanych do różnych grup wiekowych: przedszkolaków, uczniów liceów oraz starszych mieszkańców miasta. Jednym z elementów tych działań będzie internetowy quiz na temat wiedzy o przyrodzie, w którym co tydzień będą losowane upominki.

Całą kampanię edukacyjną zwieńczy zielony piknik w Łucku.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Rusza budowa II linii technologicznej ITPOE w Rzeszowie

RZESZÓW. Wmurowano kamień węgielny pod budowę II linii technologicznej Instalacji Termicznego Przetwarzania z Odzyskiem Energii w Rzeszowie.  Inwestycja PGE Energia Ciepła z Grupy PGE ma być gotowa w IV kwartale 2024 roku.

Rzeszów

W Jasionce wylądował pierwszy samolot z Rijeki. Wakacyjna siatka połączeń już kompletna

RZESZÓW. W nocy z wtorku na środę lotnisko w Jasionce uruchomiło ostatni nowy letni kierunek. Samolot z chorwackiej Rijeki powitał salut wodny od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej.

Rzeszów

Ogródek Jordanowski w centrum Rzeszowa zostanie odnowiony. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Umowa z wykonawca ma być podpisana w tym miesiącu. Prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Rzeszów

Ruszył nabór projektów do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2023

RZESZÓW. Od czwartku (7.07) mieszkańcy Rzeszowa mogą zgłaszać swoje pomysły do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 r. Nabór potrwa do 22 lipca 2022 r.

Rzeszów

Kolejne elementy terenów rekreacyjnych na os. Krakowska Południe. Powstanie m.in. ścianka wspinaczkowa

RZESZÓW. Ścianka wspinaczkowa o wysokości do trzech metrów, place zabaw – takie elementy złożą się na ostatni etap tworzenia terenów rekreacyjnych na osiedlu Krakowska Południe w Rzeszowie. 

Rzeszów

Więcej miejsc wypoczynkowych dla pieszych w centrum Rzeszowa

RZESZÓW. Kolejne parklety – czyli miejsca służące odpoczynkowi złożone z ławek oraz zieleni pojawią się w centrum Rzeszowa.

Rzeszów

Startuje Rzeszowski Budżet Obywatelski na 2023 rok

RZESZÓW. W czwartek 7 lipca rozpoczyna się nabór projektów zadań do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 rok. 

Rzeszów

W Plazie uruchomiono centrum TUTU dla ukraińskich i polskich dzieci

RZESZÓW. Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin zostało nowym najemcą w CH Plaza Rzeszów. PSAR na powierzchni ponad 300 mkw. prowadzi Centrum TUTU.

Reklama