Rzeszów - Wtorek, 26.11.2024
Reklama

„Dzikie życie w wielkim mieście”. Ruszył wspólny zielony projekt Rzeszowa i Łucka

Dodano: /

Lisia Góra / fot. Archiwum RESinet.pl
Lisia Góra / fot. Archiwum RESinet.pl

RZESZÓW. Podczas wtorkowej konferencji prasowej w rzeszowskim ratuszu, przekazano szczegóły dotyczące projektu pn. „Dzikie życie w wielkim mieście: ochrona i promocja dzikiej przyrody i różnorodności biologicznej w Łucku i Rzeszowie”.

Ogólnym celem projektu jest wzmocnienie ochrony i promocji dzikiej przyrody i różnorodności biologicznej w Łucku i Rzeszowie poprzez wdrożenie transgranicznych rozwiązań w zakresie rewitalizacji obszarów przyrodniczych i podnoszenie świadomości ekologicznej.

W stolicy Podkarpacia projekt realizowany będzie przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie oraz Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Rzeszowa.

Rzeszów oraz ukraińskie miasto pozyskały spore dofinansowanie unijne na realizację tego projektu. Wartość zadania po stronie Rzeszowa to: 1 094 000 PLN. 90% tej kwoty to środki z programu Interreg NEXT Polska –Ukraina 2021-2027

Realizacja projektu rozpoczęła się we wrześniu i potrwa dwa lata.

Reklama

Zadanie jakie Rzeszów będzie realizował w ramach tego projektu, obejmuje obszar rezerwatu Lisia Góra. "Będzie to wykonanie inwentaryzacji dendrologicznej rezerwatu, utworzenie programu związanego z ochroną rezerwatu, przeprowadzenie prac pielęgnacyjnych, odtworzenie ścieżki dydaktycznej na terenie rezerwatu – wymieniała podczas konferencji Aleksandra Wąsowicz Duch, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

W projekt zaangażowana jest również inna jednostka miejska - Wydział Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Rzeszowa. Po jego stronie będzie przeprowadzenie działań edukacyjno-informacyjnych kierowanych do różnych grup wiekowych: przedszkolaków, uczniów liceów oraz starszych mieszkańców miasta. Jednym z elementów tych działań będzie internetowy quiz na temat wiedzy o przyrodzie, w którym co tydzień będą losowane upominki.

Całą kampanię edukacyjną zwieńczy zielony piknik w Łucku.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Więcej miejsc w rzeszowskich żłobkach. Otwarto nową filię "Calineczki"

RZESZÓW. W Rzeszowie stworzono 60 dodatkowych miejsc w miejskich żłobkach. Na os. Budziwój powstała też nowa filia żłobka „Calineczka”, która przyjmie 25 dzieci. To inwestycja sfinansowana zarówno ze środków własnych miasta jak...

Rzeszów

Jakiego aquaparku chcą mieszkańcy Rzeszowa? Znamy wyniki konsultacji społecznych

RZESZÓW. Strefa zjeżdżalni, strefa dla dzieci oraz strefa saun – to najbardziej oczekiwane przez mieszkańców atrakcje w przyszłym parku wodnym w Rzeszowie. Tak wynika z konsultacji społecznych dotyczących tej inwestycji.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie okołoświątecznym. Jak pojadą autobusy?

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował, jak będą kursowały autobusy komunikacji miejskiej w okresie okołoświątecznym.

Rzeszów

W rejonie Lisiej Góry powstanie ogród deszczowy [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Posadzonych zostanie w nim 1700 roślin. Pojawią się również ekologiczne elementy małej architektury oraz figury z wikliny imitujące zwierzęta.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 2,6 promila

RZESZÓW. W miniony weekend rzeszowscy policjanci wyeliminowali z ruchu trzech pijanych kierowców. Niechlubny rekordzista miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Dwukrotnie taniej, równie jasno. Rzeszów wymienia oświetlenie na LED-owe

RZESZÓW. Ponad połowa lamp oświetlających ulice Rzeszowa należących do miasta jest już oparta na technologii LED.

Rzeszów

Półmaraton Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów

RZESZÓW. rasa biegu będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Niektóre drogi zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Nauki "Łukasiewicz" od 31 marca dostępne dla zwiedzających

RZESZÓW. Od najbliższego piątku, 31 marca 2023 r. będzie można już regularnie odwiedzać Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. 

Reklama