Rzeszów - Sobota, 16.11.2024
Reklama

Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! na Politechnice Rzeszowskiej

Dodano:

RZESZÓW. Dziewczyny na politechniki! i Dziewczyny do ścisłych! to pionierski i zarazem największy projekt prowadzony przez Konferencję Rektorów Polskich Uczelni Technicznych (KRPUT) i Fundację Edukacyjną Perspektywy, promujący kierunki techniczne, inżynierskie i ścisłe wśród młodych kobiet w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej.

Idea projektu narodziła się w 2006 r. Od tamtego czasu w programie wzięło udział ponad 200 tysięcy maturzystek, a popularność uczelni technicznych wśród dziewcząt z roku na rok rośnie. W ubiegłym roku w obliczu wybuchu pandemii została zmieniona formuła wydarzenia odpowiednio na formułę online. Zasadniczym celem dnia otwartego dla dziewczyn jest prezentacja kierunków technicznych i ścisłych jako tych, które dają perspektywy na przyszłość. 

22 kwietnia 2021 r. na dedykowanej platformie Grip odbędzie się Dzień Otwarty organizowany w ramach akcji kierowany do licealistek z całej Polski. Tegoroczna, czternasta edycja wydarzenia odbywa się pod hasłem "Kierunki Przyszłości 2021". Uczestniczy w niej rekordowa liczba aż 20 uczelni z całej Polski. Wśród nich jako jedyna w województwie podkarpackim Politechnika Rzeszowska.

W godzinach 12:00 – 18:00 odbędą się moduły:

• kierunki przyszłości – w formie krótkich debat ze studentkami i przedstawicielami największych firm technologicznych, przedstawimy kierunki studiów, które będą miały znaczący wpływ na przyszłość naszego świata, w tej sesji wystąpi przedstawicielka Politechniki Rzeszowskiej studentka kierunku lotnictwo i kosmonautyka Kinga Małek,

• kierunkowskaz kariery – 30 kierunków technicznych i ścisłych, każdy przedstawiony w 3 minuty przez studentki uczelni technicznych i kierunków ścisłych, w tej sesji wystąpi studentka Politechniki Rzeszowskiej kierunku mechanika i budowa maszyn Klaudia Cierpisz,

• strefa mentoringowa – ekskluzywne konsultacje 1:1 ze studentkami uczelni technicznych, które odpowiedzą na pytania maturzystek i maturzystów, a także opowiedzą o życiu studenckim na ich uczelniach, w tej sesji wystąpią dwie studentki rzeszowskiej uczelni – Lidia Śmigiel, studentka kierunku finanse i rachunkowość oraz Eliza Dubiel, studentka zarządzania i inżynierii produkcji,
Reklama
• strefa warsztatowa – 23 warsztaty z czterech ścieżek tematycznych, które pozwolą odkryć i rozwinąć zainteresowania uczniów (takie jak np. podstawy programowania, doświadczenia i eksperymenty, nowe technologie czy też planowanie kariery). W ramach tego modułu przedstawiciele Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej mgr inż. Katarzyna Bulanda oraz dr inż. Rafał Oliwa, prof. PRz poprowadzą warsztat "Hybrydowe materiały polimerowe stosowane w technologii szybkiego prototypowania",

• Akademia Edukatorów – moduł dedykowany nauczycielom i edukatorom, którzy na co dzień towarzyszą młodym ludziom w rozwoju i wyborze ścieżki edukacyjnej. Spotkania w ramach Akademii prowadzą specjaliści z najlepszych światowych firm technologicznych, przedstawiciele instytucji na co dzień zajmujących się edukacją STEM, aktywni nauczyciele, a także wybitne studentki kierunków technicznych. W tym module mgr Iwona Wojciechowska z Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej poprowadzi warsztat "Model FUKO – sprawdzona metoda udzielania informacji zwrotnej",

• strefa kariery – strefa z wirtualnymi stoiskami uczelni technicznych i wydziałów ścisłych z całej Polski. W godzinach 12.00 – 16.00 przedstawiciele uczelni będą prowadzić konsultacje i odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące rekrutacji, uczelni i kierunków studiów.

Szczegółowy program wydarzenia oraz rejestracja: https://online.dziewczynynapolitechniki.pl

 
Źródło: Informacja prasowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ratusz interweniuje w sprawie cen paliw. Wysłano pismo do operatorów rzeszowskich stacji paliw

RZESZÓW. Miasto chce zmniejszenia cen paliw w mieście. Ratusz uważa, że nie odzwierciedlają one faktycznych cen za baryłkę ropy. 

Rzeszów

Rzeszów coraz bliżej stworzenia systemu kamer „wyłapujących” kierowców przejeżdżających na czerwonym świetle

RZESZÓW. Dostęp do systemu będzie miała Policja, Straż Pożarna oraz Pogotowie Ratunkowe.

Rzeszów

Budowa basenów solankowych zawieszona. Miasto ma problem ze znalezieniem terenu

RZESZÓW. Póki co nie będzie w mieście basenów solankowych.

Rzeszów

Na budynku Uniwersytetu Rzeszowskiego powstaje mURal. Całość zajmie 450 m2

RZESZÓW. Docelowo mURal zajmie całą ścianę budynku A1.

Rzeszów

Loty Marka Kuchcińskiego. Marszałek Władysław Ortyl wydaje oświadczenie

RZESZÓW. Marszałek województwa podkarpackiego odnosi się do lotów rządowym samolotem z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim.

Rzeszów

126 interwencji strażaków na Podkarpaciu. W Rzeszowie było spokojnie

RZESZÓW, PODKARPACIE. W Rzeszowie, jak również w powiecie rzeszowskim obyło się bez jakichkolwiek uszkodzeń.

Rzeszów

Klątwa, czulent i „dmuchawa”, czyli Rzeszów śladami żydowskiej historii. Rusza specjalna trasa turystyczna

RZESZÓW. Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna przygotowała nową, ciekawą propozycję spędzenia czasu w Rzeszowie dla mieszkańców i turystów.

Rzeszów

Strzelali z broni śrutowej w przystanki, samochody i elewację budynków. Jest akt oskarżenia

RZESZÓW. Prokuratura Rejonowa w Dębicy skierowała do Sądu Rejonowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko Bartłomiejowi L. i Aleksandrowi M.

Reklama