Rzeszów - Czwartek, 28.11.2024
Reklama

Dwie kobiety oszukane metodą „na wypadek”. Mieszkanka Rzeszowa straciła 64 tys. zł

Dodano: /

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW. Mimo tego, że przestępcy używają znanych już metod wyłudzenia pieniędzy, szczególnie od osób starszych, nadal zdarzają się przy przypadki, w których zmanipulowani seniorzy przekazują przestępcom swoje oszczędności, będąc przekonanym, że w ten sposób pomagają swoim bliskim.

W ostatnich dniach rzeszowscy policjanci otrzymali informacje o dwóch zdarzeniach, w których przestępcy wyłudzili od starszych osób duże sumy pieniędzy.

W poniedziałek, 78-letnia mieszkanka powiatu rzeszowskiego straciła 60 tysięcy złotych. Około godz. 23:00 na jej numer stacjonarny zadzwonił mężczyzna, który poinformował kobietę, że jej syn spowodował wypadek. Zapewnił ją, że syn ma już adwokata z urzędu, ale potrzebne są pieniądze na „kaucję”, która wynosi 200 tys. zł. Kobieta nie dysponowała taka kwotą, ale przyznała, że ma w domu 50 tysięcy. Po jakimś czasie, drugi z oszustów poinformował seniorkę, że rzekomo potrącona przez jej syna kobieta zmarła i 50 tysięcy nie wystarczy.

W konsekwencji, nieznajomemu mężczyźnie, który w nocy przyszedł do jej domu, przekazała pieniądze i biżuterię wartości 60 tysięcy złotych. O tym, że została oszukana zorientowała się rano, gdy zadzwoniła do syna, a ten poinformował ją, że nie spowodował żadnego wypadku.

W podobny sposób oszukana została 88-letnia mieszkanka Rzeszowa. Skontaktowała się z nią telefonicznie fałszywa policjantka i przekonywała seniorkę, że jej córka potrąciła ciężarną kobietę, która w wyniku zdarzenia poroniła. Oszustka zażądała 330 tysięcy złotych, twierdząc, że kwota ta pozwoli córce uniknąć więzienia. W trakcie prowadzonej rozmowy telefonicznej, 88-latka podała przestępcom swój adres zamieszkania. Niedługo później doszło do przekazania pieniędzy. Kobieta straciła oszczędności w wysokości 64 tys. zł, myśląc, że w ten sposób pomaga swojej córce.

Reklama

Apel policji

Rzeszowska policja po raz kolejny apeluje, aby w przypadku podejrzanego telefonu, skontaktować się z osobami zaufanymi lub z dyspozytorem numeru alarmowego 112. Należy też pamiętać, że pod żadnym pozorem nie wolno przekazywać pieniędzy osobom nieznanym. Przypomina, że policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nie informuje o prowadzonych czynnościach.



Źródło: KMP w Rzeszowie
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ważny krok w kierunku budowy Szpitala Uniwersyteckiego

RZESZÓW. Uniwersytet Rzeszowski wszedł w posiadanie 35 hektarów terenu w gminie Świlcza. W przyszłości ma tam powstać Szpital Uniwersytecki. Szacuje się, że inwestycja pochłonie 2 miliardy złotych.

Rzeszów

Miasto szuka wykonawcy projektu ronda na osiedlu Słocina

RZESZÓW. Ruszył przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej budowy ronda na skrzyżowaniu ulic: Witolda, Paderewskiego i Powstańców Śląskich wraz uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji (ZRID). Miasto zamierza przeznaczyć na ten cel 170 tys....

Rzeszów

W środę święto policji na Placu Farnym. Będą atrakcje dla mieszkańców

RZESZÓW. Uroczystościom towarzyszyć będzie piknik policyjny z licznymi atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

Rzeszów

Od środy zamknięty przejazd kolejowy na ul. Langiewicza. Zmiany w komunikacji miejskiej

RZESZÓW. W związku z przebudową przejazdów kolejowych w ciągu ulic Langiewicza oraz Hanasiewicza, nastąpią zmiany w komunikacji miejskiej.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Warszawskiej. Wbito symboliczną łopatę

RZESZÓW. Ul. Warszawska zyska dodatkową jezdnię, co ułatwi dojazd do autostrady A4, a także lotniska w Jasionce. Umowa na wykonanie prac jest już podpisana. Kontrakt zrealizuje firma Strabag.

Rzeszów

Ruszyła modernizacja budynku dworca PKP

RZESZÓW. Na dworcu Rzeszów Główny trwają już pierwsze prace budowlane. Budynkowi przywrócony zostanie modernistyczny charakter. Roboty mają zakończyć się pod koniec 2023 roku.

Rzeszów

Inwentaryzacja drzew w Rzeszowie. Powstanie elektroniczna baza danych

RZESZÓW. Ile jest w Rzeszowie drzew? Jakich gatunków? W jakiej są kondycji? M.in. odpowiedzi na takie pytania da inwentaryzacja dendrologiczna drzew, która rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Reklama