Rzeszów - Środa, 20.11.2024
Reklama

"Doktorzy clowni" będą dziś rozdawać uśmiechy w centrum miasta

Dodano:

Zdjęcie z profilu facebook Fundacja "Dr Clown" Region Podkarpacie
Zdjęcie z profilu facebook Fundacja "Dr Clown" Region Podkarpacie
RZESZÓW. W ramach akcji "Uśmiechnij się, podaj dalej" wolontariusze Fundacji "Dr Clown" będą spotykać się z przechodniami i rozdawać uśmiechy w Rzeszowie.

4 października obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji, specjalizująca się w terapii śmiechem Fundacja "Dr Clown” rozda dziś na ulicach Rzeszowa i innych miast Polski symboliczne uśmiechy i będzie zachęcać do dzielenia się nimi z innymi. Przechodnie będą mogli wziąć udział w animacjach, a zainteresowani porozmawiać o idei „terapii śmiechem. „Doktorzy clowni” pojawią się w godz. 16:00 – 17:30 przy ul. 3 maja i na rzeszowskim Rynku.

Jak podkreślają organizatorzy akcji, uśmiech ma wiele dobroczynnych właściwości - od dotleniania i wzmacniania odporności, przez poprawę koncentracji i kreatywności, po budowanie więzi międzyludzkich, a nawet odchudzanie i zwalczanie chrapania.

Te dobroczynne zalety uśmiechu do swojej codziennej pracy zaprzęgają „śmiechoterapeuci” – działacze Fundacji „Dr Clown”, którzy w przebraniu „Doktora Clowna” pomagają potrzebującym.

– Zanosimy uśmiech tam, gdzie jest on najbardziej potrzebny – chorym w szpitalach, niepełnosprawnym w placówkach specjalnych, osobom w trudnej sytuacji, przebywającym w placówkach pomocowych.  „Terapia śmiechem”, którą praktykują nasi przeszkoleni „Doktorzy Clowni”, to połączenie interaktywnych zabaw, wspierających rozmów, elementów klaunady, iluzji, jogi śmiechu, relaksacji i innych metod, które pomagają naszym podopiecznym zapomnieć o bólu, samotności, trudnościach, wesprzeć ich w zdrowieniu i przezwyciężaniu trudności. W tym roku obchodzimy 20-lecie tej działalności – opowiada Anna Czerniak, prezes Fundacji „Dr Clown”.
Reklama
O FUNDACJI „DR CLOWN”:

Fundacja „Dr Clown” od 1999 roku prowadzi program „Terapii śmiechem” w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Fantazyjnie przebrani, przeszkoleni wolontariusze Fundacji koją lęk i likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi. Każdego roku „Doktorzy Clowni” docierają do 58 000 podopiecznych w 150 szpitalach i różnego typu placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce. Motto Fundacji „Dr Clown” brzmi: Uśmiech leczy!

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Apel Urzędu Miasta do mieszkańców Rzeszowa

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa apeluje o załatwianie spraw telefonicznie lub przez internet.

Rzeszów

Stacja Rzeszów Główny z nowoczesnym systemem informacji i monitoringiem

RZESZÓW. Polskie Linie Kolejowe wprowadzą nowoczesny system informacji pasażerskiej oraz system monitoringu na stacji Rzeszów Główny. Obydwa systemy w pełni zaczną funkcjonować w przyszłym roku.

Rzeszów

Dodatkowy termin przyjmowania odpadów w PSZOK-ach

RZESZOW. Odpady do PSZOK-ów przy ul. Ciepłowniczej i przy al. Sikorskiego będą przyjmowane cztery razy w tygodniu.

Rzeszów

Na prawym brzegu Wisłoka powstanie duży park? W kwietniu konkurs na projekt

RZESZÓW. Nowa, miejska przestrzeń do wypoczynku miałaby powstać na obszarze o powierzchni 10 hektarów.

Rzeszów

Pędził 107 km/h na ul. Myśliwskiej. Nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać

RZESZÓW. 24-letni kierowca z sądowym zakazem kierowania pojazdami, w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. W trakcie ucieczki porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Został zatrzymany, a o jego...

Rzeszów

Podrobiona odzież na bazarze przy ul. Dworaka. Zatrzymano obywatela Bułgarii

RZESZÓW. Policja zabezpieczyła 120 podrobionych koszulek światowych marek, którymi handlował na bazarze przy ul. Dworaka obywatel Bułgarii.

Rzeszów

Trwa zbiorka archiwalnych zdjęć Rzeszowa. Powstanie z nich wystawa

RZESZÓW. Rzeszowski Dom Kultury rozpoczął zbiórkę starych fotografii przedstawiających Rzeszów i okolice oraz jego mieszkańców. Zwieńczeniem akcji będzie interaktywna wystawa zebranych zdjęć oraz wydanie zbiorowej publikacji pn. „Historie życiem pisane”.

Rzeszów

Studentka architektury na Politechnice Rzeszowskiej zaprojektowała sanatorium w Birczy [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Studentka studiów pierwszego stopnia kierunku architektura Edyta Wysocka w ramach pracy dyplomowej inżynierskiej wykonanej pod kierunkiem prof. dr. hab. inż. Marka Gosztyły stworzyła projekt architektoniczny sanatorium w Birczy.

Reklama