Rzeszów - Wtorek, 19.11.2024
Reklama

"Doktorzy clowni" będą dziś rozdawać uśmiechy w centrum miasta

Dodano:

Zdjęcie z profilu facebook Fundacja "Dr Clown" Region Podkarpacie
Zdjęcie z profilu facebook Fundacja "Dr Clown" Region Podkarpacie
RZESZÓW. W ramach akcji "Uśmiechnij się, podaj dalej" wolontariusze Fundacji "Dr Clown" będą spotykać się z przechodniami i rozdawać uśmiechy w Rzeszowie.

4 października obchodzimy Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji, specjalizująca się w terapii śmiechem Fundacja "Dr Clown” rozda dziś na ulicach Rzeszowa i innych miast Polski symboliczne uśmiechy i będzie zachęcać do dzielenia się nimi z innymi. Przechodnie będą mogli wziąć udział w animacjach, a zainteresowani porozmawiać o idei „terapii śmiechem. „Doktorzy clowni” pojawią się w godz. 16:00 – 17:30 przy ul. 3 maja i na rzeszowskim Rynku.

Jak podkreślają organizatorzy akcji, uśmiech ma wiele dobroczynnych właściwości - od dotleniania i wzmacniania odporności, przez poprawę koncentracji i kreatywności, po budowanie więzi międzyludzkich, a nawet odchudzanie i zwalczanie chrapania.

Te dobroczynne zalety uśmiechu do swojej codziennej pracy zaprzęgają „śmiechoterapeuci” – działacze Fundacji „Dr Clown”, którzy w przebraniu „Doktora Clowna” pomagają potrzebującym.

– Zanosimy uśmiech tam, gdzie jest on najbardziej potrzebny – chorym w szpitalach, niepełnosprawnym w placówkach specjalnych, osobom w trudnej sytuacji, przebywającym w placówkach pomocowych.  „Terapia śmiechem”, którą praktykują nasi przeszkoleni „Doktorzy Clowni”, to połączenie interaktywnych zabaw, wspierających rozmów, elementów klaunady, iluzji, jogi śmiechu, relaksacji i innych metod, które pomagają naszym podopiecznym zapomnieć o bólu, samotności, trudnościach, wesprzeć ich w zdrowieniu i przezwyciężaniu trudności. W tym roku obchodzimy 20-lecie tej działalności – opowiada Anna Czerniak, prezes Fundacji „Dr Clown”.
Reklama
O FUNDACJI „DR CLOWN”:

Fundacja „Dr Clown” od 1999 roku prowadzi program „Terapii śmiechem” w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych i opiekuńczych. Fantazyjnie przebrani, przeszkoleni wolontariusze Fundacji koją lęk i likwidują napięcia spowodowane trudną sytuacją osób zmagających się z chorobą i trudnościami życiowymi. Każdego roku „Doktorzy Clowni” docierają do 58 000 podopiecznych w 150 szpitalach i różnego typu placówkach w ponad 80 miastach w całej Polsce. Motto Fundacji „Dr Clown” brzmi: Uśmiech leczy!

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

"Szalik dla WOŚP". W akcję włączyli się wolontariusze 50+ z Rzeszowa

RZESZÓW. Wolontariusze Akademii 50+ działającej przy Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie włączyli się w akcję „Szalik dla WOŚP”.   

Rzeszów

2 mln zł na budowę pierwszego odcinka nowej drogi na północy Rzeszowa

RZESZÓW. Droga, która połączy al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego z ul. Lwowską będzie dużą i ważną inwestycją. W przyszłości odciąży ul. Lwowską i lepiej skomunikuje szybko rozwijające się tereny osiedli Pobitno...

Rzeszów

Nowa sygnalizacja świetlna przy szkole na os. Przybyszówka

RZESZÓW. Projekt sygnalizacji, zakup i montaż urządzeń oraz połączenie ich z Centrum Systemu Obszarowego Sterowania Ruchem Drogowym kosztowały 295 tys. zł.

Rzeszów

Urząd Marszałkowski przechodzi na pracę zdalną

RZESZÓW. Od wtorku zmieniają się zasady przyjmowania mieszkańców, którzy chcą załatwić swoje sprawy w urzędzie.

Rzeszów

30. Finał WOŚP w Rzeszowie: Koncerty, premiera hymnu i szereg atrakcji

RZESZÓW. W Rzeszowie zaplanowano szereg atrakcji, w tym koncerty, warsztaty oraz pokazy.

Rzeszów

Na Bulwarach powstanie ponad kilometrowa pętla dla biegaczy

RZESZÓW. Miasto ogłosiło przetarg na realizację nowego odcinka ścieżki biegowej na Bulwarach. Zostanie on połączony z już istniejącą ścieżką tworząc pętlę o długości ponad kilometra.

Rzeszów

Zmiany w pracy Urzędu Miasta Rzeszowa

RZESZÓW. Od poniedziałku 24 stycznia do końca lutego br. Urząd Miasta Rzeszowa i jednostki organizacyjne miasta częściowo będą pracować zdalnie.

Rzeszów

Środowiskowy Dom Samopomocy przy ul. Litewskiej już otwarty

RZESZÓW. Ośrodek powstał dla osób z otępieniami, w tym z chorobą Alzheimera.

Reklama