Rzeszów - Czwartek, 28.11.2024
Reklama

Czy w Rzeszowie będą trójwymiarowe przejścia dla pieszych? Ratusz: "przepisy takiego oznakowania nie uwzględniają”

Dodano:

fot. zdjęcie z facebookowego profilu: Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim
fot. zdjęcie z facebookowego profilu: Urząd Miejski w Lidzbarku Warmińskim
RZESZÓW. Radni pytali władze miasta czy stworzenie w Rzeszowie przejść dla pieszych w technologii 3D jest możliwe, Ratusz przekonuje, że przepisy tego nie uwzględniają, zasłaniając się rozporządzeniem Ministra Infrastruktury, choć podobne rozwiązanie zastosowano w jednym z miast w województwie warmińsko-mazurskim.

O możliwości wprowadzenia trójwymiarowych przejść dla pieszych m.in. na Nowym Mieście pytało trzech radnych: Witold Walawender, Robert Walawender oraz Wiesław Buż, wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Docelowo stworzenia takich pasów stwarza iluzję dla kierowców, którzy ze swojej perspektywy widzą przejście dla pieszych jako przeszkodę, przez co automatycznie powinni przed nią zwolnić, zwiększając komfort i bezpieczeństwo pieszych.

Pomysł, choć ciekawy i z pewnością innowacyjny, to jednak wg. Marka Ustrobińskiego, zastępcy prezydenta Miasta Rzeszowa: „Będzie możliwy po uwzględnieniu takiego oznakowania w przepisach rozporządzenia Ministra Infrastruktury” – czytamy w odpowiedzi na interpelacje radnych.
Reklama
Warto jednak zauważyć, że choć przepisy takiego rozwiązania nie uwzględniają, to nie znaczy że nie zostało ono nigdzie zastosowane. Przykładem niech będzie Lidzbark Warmiński w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie od 1 czerwca przejście dla pieszych w technologii 3D służy mieszkańcom. Pierwszym miastem wprowadzającym takie rozwiązanie było New Delhi.  

"Jeżeli nie to rozwiązanie, to należy znaleźć takie, które zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców. Temat będzie jeszcze poruszany" - mówi Witold Walawender, radny miasta Rzeszowa. 

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Miasto otwiera specjalny punkt dla uchodźców z Ukrainy. Będą mogli otrzymać m.in. numer PESEL

RZESZÓW. Od 16 marca zacznie działać specjalny punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy będą mogli załatwić różnego rodzaju formalności, w tym m.in. otrzymać nr PESEL czy zameldować się.

Rzeszów

Świetlica dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ kontynuuje działalność

RZESZÓW. W tym tygodniu dzieci oraz ich opiekunowie z Ukrainy również będą mogli skorzystać z oferty przygotowanej przez Wyższa Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ramach świetlicy „Przyjdź i odpocznij”.

Rzeszów

Apteka całodobowa na dworcu PKP zawiesza działalność

RZESZÓW. Od poniedziałku (14.03) nieczynna będzie apteka całodobowa na Placu Dworcowym 1 w Rzeszowie.

Rzeszów

W Rzeszowie powstało nowe centrum monitoringu

RZESZÓW. Przy ulicy Hanasiewicza w Rzeszowie uruchomiono Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego i Monitoringu Miasta. Pracownicy centrum mają dostęp do obrazu z ponad tysiąca kamer.

Rzeszów

Powstaną kolejne parki dla psów w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowe psie parki w Rzeszowie mają powstać w rejonie ulic Ornej i  Romana Krogulskiego na osiedlu Staromieście oraz przy ul. Lewakowskiego na osiedlu Krakowska Południe.

Rzeszów

Rusza pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego

RZESZÓW. W przyszłym tygodniu rozpocznie się pierwszy etap budowy Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. 

Rzeszów

W WSPiA powstało Centrum Wolontariatu PCK

RZESZÓW. Od wtorku, 8 marca 2022 r. w budynku Collegium Securitatis WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej przy ul. Cegielnianej 14 działa Centrum Wolontariatu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Rzeszów

Rok Ignacego Łukasiewicza. Ponad 40 wydarzeń w Rzeszowie

RZESZÓW. Miasto przygotowało szereg wydarzeń w związku z obchodami „Roku Ignacego Łukasiewicza”. Będą to m.in. wystawy, warsztaty i gra miejska poświęcona tej wybitnej postaci.

Reklama