Rzeszów - Czwartek, 14.11.2024
Reklama

Czy mniejsza ilość kursów śmieciarek rozwiąże problem Ratusza z przetargiem na odbiór śmieci?

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od jakiegoś czasu Ratusz bezskutecznie próbuje rozstrzygnąć przetarg na odbiór śmieci. Miasto szuka rozwiązania problemu, jednym z pomysłów jest wprowadzenie mniejszej ilości kursów śmieciarek, jednak nowy regulamin wymaga akceptacji radnych.

Przetarg na odbiór odpadów od mieszkańców Rzeszowa wciąż pozostaje nierozstrzygnięty. Oferta MPGK to ok. 47 mln zł, natomiast próg finansowy miasta zamyka się w kwocie 36 mln zł. Zgodnie z informacją podaną przez Ratusz, do marca obowiązywać będzie aktualna stawka za odbiór śmieci.

Pięć frakcji

Dodatkowo, warto przypomnieć, że mieszkańców Rzeszowa czeka dodatkowa zmiana, gdyż zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Środowiska, które weszło w życie z dniem 1 stycznia 2019 roku, zmieniają się zasady segregacji śmieci.

Od 1 kwietnia ma zaczął funkcjonować podział na pięć frakcji:
 
  • Worek zielony – szkło
  • Worek żółty – metale i tworzywa sztuczne
  • Worek brązowy – odpady ulegające biodegradacji
  • Worek niebieski – papier
  • Odpady niepodlegające segregacji - papier zatłuszczony, ceramikę, artykuły higieniczne, zużyte pieluchy,  porcelanę, kryształy

W tym miesiącu MPGK ma się zająć dostarczeniem nowych worków, harmonogramów oraz kubłów na odpady niepodlegające segregacji.
Reklama

Pomysł Ratusza na rozstrzygnięcie przetargu

Ratusz wpadł na pomysł, co zrobić, aby oferta złożona przez MPGK zmieściła się w wymaganiach finansowych miasta. Mowa o mniejszej ilości kursów śmieciarek.

„Chcemy stworzyć nowy regulamin, aby było mniej kursów. Robimy to po to, aby zmniejszyć cenę” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Jak słyszymy w Ratuszu, rzadziej miałyby być odbierane worki zielone i niebieskie, które zawierają papier i szkło.

Zanim jednak pomysł urzędników miejskich zostanie wdrożony w życie, należy uchwalić nowy regulamin, a do tego potrzebna jest zgoda radnych, przez co w najbliższym czasie odbędzie się sesja nadzwyczajna.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Tragiczny wypadek na A4 koło Rzeszowa. Nie żyją dwie osoby, kilkanaście rannych

RZESZÓW. Bus przewożący osoby z niepełnosprawnością dachował po zderzeniu z samochodem osobowym. W wypadku zginęły dwie osoby, siedem trafiło do szpitali. Utrudnienia na autostradzie mogą potrwać kilka godzin.

Rzeszów

Poranne wypadki z udziałem pieszych w Rzeszowie

RZESZÓW. Dwie kobiety zostały poszkodowane w dwóch wypadkach, do których doszło dziś rano na ulicach Rzeszowa. Na ul. Rejtana kierujący fiatem potrącił 59-letnią kobietę, a na ul. Hanasiewicza kierująca chevroletem potrąciła 48-latkę....

Rzeszów

Akademia 50+. Rekrutacja na kolejny rok akademicki

RZESZÓW. To już trzynasta edycja Akademii 50+ działającej przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W nowym roku akademickim na słuchaczy czeka wiele ciekawych propozycji.

Rzeszów

Seniorzy otrzymali kolejne "opaski życia"

RZESZÓW. Kolejnych 158 seniorów otrzymało „opaski życia”. Urządzenia przekazano w ramach programu ,,Korpus Wsparcia Seniorów’’ który realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

Rzeszów

"This is Slovakia" - wystawa z okazji 30-lecia powstania Republiki Słowackiej

RZESZÓW. W Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie otwarto wystawę „Did you know? This is Slovakia”. Ekspozycja została przygotowana z okazji 30-lecia powstania Republiki Słowackiej.

Rzeszów

Rusza rozbudowa ul. Wołyńskiej na osiedlu Kotuli

​RZESZÓW. Inwestycję zrealizuje firma Strabag, która jest już na placu budowy.

Rzeszów

Dzień bez samochodu. Bezpłatna komunikacja miejska

RZESZÓW. W Rzeszowie jak i w wielu innych polskich i europejskich miastach trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Jest to kampania Komisji Europejskiej podnosząca świadomość na temat zrównoważonej mobilności miejskiej.

Rzeszów

Nowy mural upamiętniający Tadeusza Nalepę [ZDJĘCIA]

RZESZOW. Malowidło powstało na ścianie o powierzchni 210 m2, na budynku przy ulicy Hetmańskiej 43. To właśnie w tym bloku Tadeusz Nalepa mieszkał w latach 1945 – 1955.

Reklama