Rzeszów - Czwartek, 07.11.2024
Reklama

Czy mniejsza ilość kursów śmieciarek rozwiąże problem Ratusza z przetargiem na odbiór śmieci?

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Od jakiegoś czasu Ratusz bezskutecznie próbuje rozstrzygnąć przetarg na odbiór śmieci. Miasto szuka rozwiązania problemu, jednym z pomysłów jest wprowadzenie mniejszej ilości kursów śmieciarek, jednak nowy regulamin wymaga akceptacji radnych.

Przetarg na odbiór odpadów od mieszkańców Rzeszowa wciąż pozostaje nierozstrzygnięty. Oferta MPGK to ok. 47 mln zł, natomiast próg finansowy miasta zamyka się w kwocie 36 mln zł. Zgodnie z informacją podaną przez Ratusz, do marca obowiązywać będzie aktualna stawka za odbiór śmieci.

Pięć frakcji

Dodatkowo, warto przypomnieć, że mieszkańców Rzeszowa czeka dodatkowa zmiana, gdyż zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Środowiska, które weszło w życie z dniem 1 stycznia 2019 roku, zmieniają się zasady segregacji śmieci.

Od 1 kwietnia ma zaczął funkcjonować podział na pięć frakcji:
 
  • Worek zielony – szkło
  • Worek żółty – metale i tworzywa sztuczne
  • Worek brązowy – odpady ulegające biodegradacji
  • Worek niebieski – papier
  • Odpady niepodlegające segregacji - papier zatłuszczony, ceramikę, artykuły higieniczne, zużyte pieluchy,  porcelanę, kryształy

W tym miesiącu MPGK ma się zająć dostarczeniem nowych worków, harmonogramów oraz kubłów na odpady niepodlegające segregacji.
Reklama

Pomysł Ratusza na rozstrzygnięcie przetargu

Ratusz wpadł na pomysł, co zrobić, aby oferta złożona przez MPGK zmieściła się w wymaganiach finansowych miasta. Mowa o mniejszej ilości kursów śmieciarek.

„Chcemy stworzyć nowy regulamin, aby było mniej kursów. Robimy to po to, aby zmniejszyć cenę” – informuje Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Jak słyszymy w Ratuszu, rzadziej miałyby być odbierane worki zielone i niebieskie, które zawierają papier i szkło.

Zanim jednak pomysł urzędników miejskich zostanie wdrożony w życie, należy uchwalić nowy regulamin, a do tego potrzebna jest zgoda radnych, przez co w najbliższym czasie odbędzie się sesja nadzwyczajna.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ulicę Warszawską przebuduje firma Strabag. Prace zakończą się jesienią 2023 roku

RZESZÓW. To będzie jedna z największych inwestycji, które rozpoczną się w tym roku. 

Rzeszów

Pani Beata wygrała samochód w loterii PIT-owej "Rzeszów to My"

RZESZÓW. Beata Płonka z Rzeszowa została właścicielką nowiutkiego Renault Clio. Samochód wygrała w loterii PIT-owej Urzędu Miasta Rzeszowa.

Rzeszów

Powstanie droga łącząca ul. Błogosławionej Karoliny z ul. Dynowską

RZESZÓW. Na osiedlu Kotuli powstanie około 400-metrowy odcinek drogi, która połączy ul. Błogosławionej Karoliny z ulicą Dynowską. Miasto ogłosiło już przetarg na wybór wykonawcy inwestycji.

Rzeszów

UNICEF wesprze Rzeszów w pomocy uchodźcom z Ukrainy

RZESZÓW. Prezydent Konrad Fijołek oraz Rashed Mustafa Sarwar, przedstawiciel UNICEF podpisali umowę o współpracy dotyczącej wsparcia miasta w pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Rzeszów

Od jesieni znów polecimy z Jasionki do Hurghady

JASIONKA. 27 października br. w siatce połączeń portu lotniczego Rzeszów-Jasionka ponownie pojawi się czarterowa trasa do Hurghady, jednego z najpopularniejszych egipskich kurortów.

Rzeszów

Szkoła i przedszkole na os. Staromieście będą rozbudowane

RZESZÓW. W tym tygodniu ogłoszony zostanie przetarg na wybór firmy, która wybuduje halę sportową przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ul. Skrajnej w Rzeszowie.

Rzeszów

Zmiana lokalizacji punktu nadawania numerów PESEL dla uchodźców

RZESZÓW. Od 1 lipca, czyli od najbliższego piątku, punkt nadawania numerów PESEL dla uchodźców z Ukrainy będzie działał w budynku Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Okrzei 1.

Rzeszów

Latem rozpocznie się drugi etap budowy parku przy ul. Bł. Karoliny

RZESZÓW. W tym roku w parku zostaną stworzenie nowe strefy rekreacji i zieleni.

Reklama