Rzeszów - Sobota, 12.10.2024
Reklama

Czerwiec w Jasionce również rekordowy: drugi najlepszy miesiąc w historii

Dodano: /

fot. Łukasz Ożóg/port lotniczy Rzeszów-Jasionka
fot. Łukasz Ożóg/port lotniczy Rzeszów-Jasionka

RZESZÓW/JASIONKA. Ponad 120 tys. pasażerów obsłużyło w czerwcu podrzeszowskie lotnisko – to o 15 procent więcej niż rok temu w tym samym czasie. To drugi najwyższy wynik w historii i najlepszy szósty miesiąc.

W ubiegłym miesiącu najwięcej osób skorzystało z wakacyjnej oferty czarterów (do wyboru jest 29 kierunków).

W rankingu przewoźników kolejne miejsca zajmują LOT, Lufthansa i Wizz Air. Najpopularniejsze kierunki to: Antalia, Warszawa, Londyn i Monachium, czyli największe huby przesiadkowe dostępne bezpośrednio z Jasionki. W kierunkach regularnych kolejne miejsca zajęły Alicante, East Midlands i Bristol, a w czarterach - Heraklion, Rodos i Sharm el Sheikh.

Reklama

W historii lotniska, które w poprzednim roku obsłużyło 1,02 mln pasażerów, najlepszy dotąd był sierpień 2023, gdy z usług portu skorzystało 121 752 osoby. Od początku tego roku lotnisko odprawiło już niemal 490 tys. osób.

– Celem przyspieszenia obsługi pasażerów przy kontroli bezpieczeństwa zamierzamy w najbliższych miesiącach uruchomić procedurę zakupu i wdrożenia innowacyjnych skanerów CT, dzięki którym nie będzie potrzeby wyciągania z bagażu podręcznego płynów oraz elektroniki – mówi Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów.
W lipcu szczyt letniego sezonu - w kierunkach czarterowych dostępne są: Antalia, Bodrum, Izmir, Zakynthos, Kreta, Kefalonia, Rodos, Podgorica, Tivat, Tirana, Burgas, Sharm el Sheikh, Hurghada, Majorka i Enfidha, natomiast w połączeniach regularnych: Nowy Jork, Gdańsk i Warszawa (LOT), Monachium (Lufthansa), Alicante, Zadar, Dublin, Manchester, East Midlands, Bristol, Londyn Stansted i Luton (Ryanair) oraz Rzym (Wizz Air), a od września różowo-fioletowymi Airbusami będzie można polecieć jeszcze do Mediolanu.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiana godzin otwarcia punktu dla uchodźców z Ukrainy przy ul. Langiewicza 15

RZESZÓW. Od poniedziałku punkt Urzędu Miasta Rzeszowa, w którym uchodźcy z Ukrainy mogą załatwić formalności, w tym m.in. uzyskać nr PESEL będzie czynny krócej.

Rzeszów

W Rzeszowie zakończyła się akcja „Autobus Ciepła”. Wydało ponad 7,5 tys. posiłków

RZESZÓW. - Wszystkim zaangażowanym w to piękne przedsięwzięcie gorąco dziękuję za zaangażowanie i pomoc – mówi Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Rzeszów

Kradł rynny miedziane z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie

RZESZÓW. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa, który kradł rynny z budynku Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. Skradzione rynny sprzedawał na skupie złomu. 

Rzeszów

Odsłonięto tabliczkę z nazwą ulicy im. Wrzesława Romańczuka

RZESZÓW. Ulica znajduje się w rejonie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. przy ul. Lwowskiej i łączy ulice Niemierskiego i Armii Krajowej.

Rzeszów

WSPiA organizuje cykl wykładów otwartych dla uczniów szkół średnich

RZESZÓW. Poruszone podczas spotkań tematy będą dotyczyć m.in. wojny, dezinformacji, kryminalistyki i kryminologii, praw człowieka, ekonomii czy psychologii. 

Rzeszów

CM Medyk otworzyło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy

RZESZÓW. Centrum Medyczne Medyk uruchomiło przychodnię dla uchodźców z Ukrainy. Obiekt funkcjonuje na terenie Politechniki Rzeszowskiej.

Rzeszów

W weekend zmiana czasu. Jak pojadą linie nocne?

RZESZÓW. W związku ze zmianą czasu, w nocy z 26 na 27 marca 2022 r. zmianie ulegną godziny jazdy dwóch nocnych linii autobusów miejskich.

Rzeszów

Na Politechnice Rzeszowskiej powstanie mural upamiętniający Ignacego Łukasiewicza

RZESZÓW. Politechnika Rzeszowska ogłosiła konkurs na projekt muralu inspirowanego osiągnięciami Ignacego Łukasiewicza – patrona uczelni. Prace można nadsyłać do 22 kwietnia 2022 r.

Reklama