Rzeszów - Czwartek, 24.04.2025
Reklama

Czernihów kolejnym miastem partnerskim Rzeszowa

Dodano:

fot. Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Czernihów został 16 miastem partnerskim Rzeszowa, piątym w Ukrainie. W poniedziałek podpisano umowę partnerską.

- W imieniu mieszkańców Czernihowa dziękuje Wam za olbrzymie wsparcie jakie od Was otrzymaliśmy. To wsparcie czyni nas silniejszymi. Czernihów nie poddał się okupantowi. Armia rosyjska zemściła się, niszczą prawie całe nasze miasto. Teraz naszym głównym celem jest odbudowa miasta. Liczymy bardzo na pomoc z Państwa strony – powiedział Władysław Atroszenko podczas poniedziałkowej uroczystości. Mer Czernihowa uczestniczył online w sesji Rady Miasta Rzeszowa.

Po podpisaniu umowy partnerskiej (w Rzeszowie podpisywał ją Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, w Czernihowie zrobił to Władysław Atroszenko) w podcieniach ratusza odsłonięto tablicę z herbem Czernihowa.

- To symboliczna umowa, bo podpisana pomiędzy Miastem – Bohaterem a Miastem – Ratownikiem. To nas zobowiązuje do ścisłej współpracy. Jesteśmy pod olbrzymim wrażeniem Waszego bohaterstwa. Zdajemy sobie sprawę, że walczycie też o naszą wolność. Deklarujemy, że możecie liczyć na naszą pomoc – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Czernihów jest 16 miastem partnerskim Rzeszowa. Wśród nich jest pięć miast z Ukrainy.  


 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Współpraca miasta i NGO na rzecz seniorów

Rzeszów zachęca seniorów do aktywności. „Nie siedźcie w domu”

RZESZÓW. Ponad 73 tys. zł przeznaczy miasto na działania aktywizujące seniorów. Będą to m.in. pikniki, wykłady, prelekcje, zajęcia ruchowe, spotkania okolicznościowe i ze specjalistami, warsztaty i imprezy plenerowe organizowane przez organizacje pozarządowe.

Nowy teren rekreacyjny

Na os. Biała powstanie ogród kieszonkowy z boiskiem i tyrolką

RZESZÓW. Mieszkańcy rzeszowskiego osiedla Biała zyskają nowy teren rekreacyjny. W rejonie istniejącego placu zabaw, powstanie ogród kieszonkowy.

Rzeszów

Zwłoki kobiety przy ul. Lubelskiej. Policjanci ustalili jej tożsamość

RZESZÓW. Rzeszowskim policjantom udało się w końcu ustalić tożsamość kobiety, której zwłoki znaleziono w przy ul. Lubelskiej. Okazało się, że to 48-letnia obywatelka Ukrainy.

Rzeszów

Remonty remiz i nowy samochód dla OSP Rzeszów Zalesie

OSP Rzeszów Zalesie będzie miało nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Zakup pojazdu będzie sfinansowany ze środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu Rzeszowa.

Rzeszów

W Uniwersytecie Rzeszowskim otwarto Instytut Psychologii

RZESZÓW. W środę, 22 maja odbyło się uroczyste otwarcie Instytutu Psychologii w Uniwersytecie Rzeszowskim. Na kierunku Psychologia kształci się obecnie 76 studentów.

Rzeszów

Stały punkt kontroli autokarów przy hali Podpromie

RZESZÓW. W najbliższy poniedziałek, 27 maja 2024 r. w Rzeszowie rusza policyjny punkt kontroli autokarów. Funkcjonariusze będą kontrolować autokary i pojazdy przewożące dzieci i młodzież na wycieczki.

NOWA SPORTOWA ATRAKCJA

Jest umowa na budowę Fun Parku na os Baranówka

RZESZÓW. Inwestycja powstanie w ramach ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jej koszt to nieco ponad 388 tys. zł.

PRZEKAZANO PLAC BUDOWY

Strabag rozpoczyna rozbudowę ulicy Wyspiańskiego

RZESZÓW. Już wkrótce ruszy budowa przedłużenia ul. Wyspiańskiego do projektowanej drogi KDZ na osiedlu Kotuli. Wykonawcy inwestycji, firmie Strabag, przekazano już plac budowy.

Reklama