Rzeszów - Wtorek, 26.11.2024
Reklama

Coraz więcej pasażerów na lotnisku w Jasionce

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
Zarząd lotniska w Jasionce podsumował miniony miesiąc, pierwszy od początku pandemii, w którym odbywały się regularne loty międzynarodowe. Obsłużono blisko 23 tysiące pasażerów.

W lipcu br. dużym zainteresowaniem pasażerów Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka cieszyły się loty wakacyjne PLL LOT – zarówno te krajowe (do Gdańska i Szczecina) jak i zagraniczne do Zadaru, Saloników, Barcelony i Burgas. Dzięki temu polski przewoźnik oferuje na Jasionce już 60% rejsów z lipca 2019.

Coraz bardziej wypełniają się też samoloty do Londynu, Manchesteru czy Dublina obsługiwane przez Ryanair. W lipcu Boeingi 737 w barwach tego przewoźnika lądowały w Jasionce przeszło 100 razy (to ponad połowa lotów, jakie oferował Ryanair w ubiegłym roku).

- Z dużym zadowoleniem ponownie obserwujemy na terminalu całe rodziny z dziećmi, które chętnie korzystają z naszej oferty. Coraz więcej osób powraca do podróżowania samolotem przekonując się,
że wprowadzony na lotniskach reżim sanitarny i dodatkowe obostrzenia, skutecznie zwiększają poziom bezpieczeństwa. Zdajemy sobie jednak sprawę, że osiągnięcie wyników podobnych do tych, jakie notowaliśmy przed rokiem będzie procesem niezwykle trudnym i długotrwałym - komentuje Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego "Rzeszów-Jasionka".
Reklama
Późną jesienią niemiecki przewoźnik Lufthansa planuje wznowić loty do Monachium.

W obecnej siatce połączeń z lotniska w Jasionce na trasach krajowych można lecieć kilka razy dziennie do Warszawy, dwa razy w tygodniu do Szczecina oraz raz w tygodniu do Gdańska. Na rejsach międzynarodowych polecimy pięć razy w tygodniu do Londynu, trzy razy w tygodniu do Dublina,  a dwa razy tygodniowo do Bristolu, Manchesteru i East Midlands. Realizowane są również połączenia sezonowe do Zadaru, Barcelony, Salonik i Burgas. Od 22 sierpnia 2020 r. rozpoczną się połączenia czarterowe do tureckiej Antalii, gdzie tradycyjnie już chętnie wypoczywa wielu mieszkańców regionu.
 
 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Trwają prace wykończeniowe na budowie hali sportowej przy ZS nr 1 w Rzeszowie

RZESZÓW. Nowoczesny budynek powstaje w rejonie ulicy Towarnickiego, na działce między Zespołem Szkół nr 1 a urzędem marszałkowskim. Hala za 16,5 mln zł będzie gotowa jesienią.

Rzeszów

10 ukraińskich miast wspiera Rzeszów w drodze do Europejskiej Stolicy Kultury

RZESZÓW. Rzeszów ubiega się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2029 roku. Kandydaturę stolicy podkarpacia wspiera już 10 miast ukraińskich, w tym sześć miast partnerskich.

Rzeszów

Festiwal wina w Rzeszowie. Kilkanaście winnic, ponad 80 win do degustacji

RZESZÓW. Carpathian Wine Fest rozpocznie się w piątek o godzinie 17:00 w fosie Zamku Lubomirskich i potrwa do niedzieli do godziny 20:00. 

Rzeszów

Wypadek 14-latków na hulajnodze elektrycznej. Jeden z nich trafił do szpitala

RZESZÓW. Dwaj 14-latkowie jechali hulajnoga elektryczną. Na progu zwalniającym jednoślad przewrócił się, a obaj nastolatkowie na jezdnię. Kierujący doznał niegroźnych obrażeń, natomiast jego „pasażer” trafił do szpitala

Rzeszów

Trwa budowa drogi łączącej ul. Bł. Karoliny z drogą KDL na osiedlu Słoneczny Stok

RZESZÓW. Inwestycja o wartości ponad 6,3 mln zł ma być gotowa do końca tego roku.

Rzeszów

Zdjęcia do filmu „Rage of Stars”. Od czwartku do soboty zamknięta ul. Dworaka. Zmiany w kursach MPK

RZESZÓW. Ekipa filmowa będzie pracować na planie w dniach 27 lipca br. od godz. 17:00 do 28 lipca br. do godz. 5:00 oraz 28 lipca br. od godz. 17:00 do 29 lipca br....

Rzeszów

Gigantyczny pomnik na ul. Krakowskiej już stoi

RZESZÓW. 20 metrowy monument ma upamiętnić zmarłego w 2008 roku prof. Józefa Szajnę - wybitnego rzeszowskiego artystę, reżysera, scenografa oraz autora scenariuszy.

Rzeszów

Wiemy, kto wybuduje Wisłokostradę. Droga ma być gotowa w 2026 roku

RZESZÓW. Wybrano wykonawcę jednej z największych inwestycji drogowych w Rzeszowie w ostatnich latach. Trasa łącząca aleję Rejtana z ulicą Ciepłowniczą, czyli tzw. Wisłokostrada  ma być gotowa w 2026 roku.

Reklama