Rzeszów - Piątek, 29.11.2024
Reklama

Co dalej z przyszłym deptakiem przy ul. Mickiewicza? Remont ul. Grunwaldzkiej jeszcze w tym roku

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz już od dłuższego czasu głośno mówi o przedłużeniu rzeszowskiego deptaka na ul. Mickiewicza, z której miałby być wyłączony ruch samochodowy i na której miałaby być wymieniona nawierzchnia. Sprawę komplikuje konserwator zabytków, co z kolei do przebudowy przybliża ul. Grunwaldzką.

Na przedłużenie rzeszowskiego deptaka o ul. Mickiewicza Ratusz zdecydował się w ubiegłym roku, a jedną z inwestycji, która notabene na tej decyzji ucierpiała jest ul. Grunwaldzka, której remont miał pierwotnie nastąpić dopiero po przebudowaniu ul. Mickiewicza. Pierwszeństwo w przebudowie może jednak ulec zmianie.

Pomysł o ile wydaje się ciekawy i trafiony, jest niejako przetrzymywany przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Chodzi o kostkę, którą aktualnie mieszkańcy Rzeszowa spacerują po ulicy. Miasto chce ją wymienić, aby całość dostosować do ogólnej charakterystyki deptaka, jak w przypadku ul. Kościuszki i ul. 3 Maja, jednak na zmianę nawierzchni konserwator zgody nie wyraża.
Reklama
W lutym Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg tłumaczył: „Konserwator jest zdania, że obecna nawierzchnia powinna zostać. MZD uważa, że uległa już zniszczeniu mechanicznemu i kostka nie odpowiada wymogom bezpieczeństwa”.

Aktualnie temat przebudowy ulicy jest wciąż omawiany, co niejako potwierdza wypowiedz zastępcy prezydenta Rzeszowa, Marka Ustrobińskiego: „Konserwator uważa, że powinniśmy zostawić zabytkową nawierzchnie, tzw. kocie łby, także rozmawiamy, dyskutujemy. Mamy taką wizję, żeby centrum miasta wyglądało tak jak ulica Kościuszki i ul. 3 Maja”.

Dodatkowo w rozmowie dowiadujemy się, że jeszcze w tym roku ratusz planuje rozpocząć przebudowę ul. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Matejki, jednak jak stwierdza Marek Ustrobiński: „Mamy gotowy projekt na przebudowę całej ulicy Grunwaldzkiej”.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie powstanie pomnik upamiętniający Józefa Szajnę

RZESZÓW. Przy ul. Krakowskiej w Rzeszowie stanie pomnik upamiętniający prof. Józefa Szajnę - wybitnego rzeszowskiego artysty, reżysera, scenografa oraz autora scenariuszy.

Rzeszów

Program wsparcia niepełnosprawnych dzieci. W Rzeszowie rusza nabór wniosków

RZESZÓW. Miasto przystąpiło do realizacji programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa w formie pobytu dziennego” – edycja 2022.

Rzeszów

Wenecja i Burgas - nowe wakacyjne kierunki z lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. Do 13 państw polecimy w tym sezonie letnim z podrzeszowskiego lotniska. Nowością będą wakacyjne połączenia LOT do Wenecji i Wizz Air do Burgas.

Rzeszów

Ogródek Jordanowski w centrum Rzeszowa czeka rewitalizacja

RZESZÓW. Będą nowe atrakcje dla dzieci, rośliny, miejsca wypoczynku oraz biblioteczka plenerowa.

Rzeszów

Wiosną ruszy rozbudowa ulicy Warszawskiej

RZESZÓW. Blisko kilometrowy odcinek ul. Warszawskiej zostanie rozbudowany do czterech pasów ruchu. Inwestycja ma rozpocząć się wiosną.

Rzeszów

„Przyjdź i odpocznij”. Rusza czwarty tydzień świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w WSIiZ

RZESZÓW. We wtorek, 29 marca 2022 r. rozpocznie się czwarty tydzień działalności bezpłatnej świetlicy dla uchodźców z Ukrainy w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Rzeszów

Skrzyżowanie al. Witosa z ul. Solarza zostanie przebudowane

RZESZÓW. Wkrótce ruszy przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy skrzyżowania al. Witosa z ul. Solarza. Przebudowane zostaną również wloty ul. Lewakowskiego i ul. Rataja w ul. Solarza.

Rzeszów

Zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy – od poniedziałku zmiany. Nowe godziny pracy infolinii

RZESZÓW. Od poniedziałku, 28 marca 2022 r. filie Rzeszowskiego Domu Kultury, w których można było oddać dary dla uchodźców, przestają pełnić taką funkcję. Dary będzie mozna przynosić do Centrum Pomocy Ukrainie.

Reklama