Rzeszów - Wtorek, 22.04.2025
Reklama

Co dalej z przyszłym deptakiem przy ul. Mickiewicza? Remont ul. Grunwaldzkiej jeszcze w tym roku

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Ratusz już od dłuższego czasu głośno mówi o przedłużeniu rzeszowskiego deptaka na ul. Mickiewicza, z której miałby być wyłączony ruch samochodowy i na której miałaby być wymieniona nawierzchnia. Sprawę komplikuje konserwator zabytków, co z kolei do przebudowy przybliża ul. Grunwaldzką.

Na przedłużenie rzeszowskiego deptaka o ul. Mickiewicza Ratusz zdecydował się w ubiegłym roku, a jedną z inwestycji, która notabene na tej decyzji ucierpiała jest ul. Grunwaldzka, której remont miał pierwotnie nastąpić dopiero po przebudowaniu ul. Mickiewicza. Pierwszeństwo w przebudowie może jednak ulec zmianie.

Pomysł o ile wydaje się ciekawy i trafiony, jest niejako przetrzymywany przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Chodzi o kostkę, którą aktualnie mieszkańcy Rzeszowa spacerują po ulicy. Miasto chce ją wymienić, aby całość dostosować do ogólnej charakterystyki deptaka, jak w przypadku ul. Kościuszki i ul. 3 Maja, jednak na zmianę nawierzchni konserwator zgody nie wyraża.
Reklama
W lutym Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg tłumaczył: „Konserwator jest zdania, że obecna nawierzchnia powinna zostać. MZD uważa, że uległa już zniszczeniu mechanicznemu i kostka nie odpowiada wymogom bezpieczeństwa”.

Aktualnie temat przebudowy ulicy jest wciąż omawiany, co niejako potwierdza wypowiedz zastępcy prezydenta Rzeszowa, Marka Ustrobińskiego: „Konserwator uważa, że powinniśmy zostawić zabytkową nawierzchnie, tzw. kocie łby, także rozmawiamy, dyskutujemy. Mamy taką wizję, żeby centrum miasta wyglądało tak jak ulica Kościuszki i ul. 3 Maja”.

Dodatkowo w rozmowie dowiadujemy się, że jeszcze w tym roku ratusz planuje rozpocząć przebudowę ul. Grunwaldzkiej, na odcinku od ul. Kościuszki do ul. Matejki, jednak jak stwierdza Marek Ustrobiński: „Mamy gotowy projekt na przebudowę całej ulicy Grunwaldzkiej”.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. Będą m.in. nowe taryfy biletowe

RZESZÓW. Będą zmiany w rzeszowskiej komunikacji miejskiej. ZTM wprowadzi bilety 90-dniowe i 180-dniowe dla osób posiadających uprawnienia do ulg oraz nową metodę rozliczania płatności za bilet kupowany w kasowniku.

Rzeszów

44-latek prowadził auto mając 4 promile. Został zatrzymany na ul. Granicznej

RZESZÓW. Ponad 4 promile miał 44-letni mężczyzna, który zdecydował się wsiąść za kierownicę, pomimo wypitego wcześniej alkoholu. Grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności.

Rzeszów

Ranking Business Insider. Rzeszów w czołówce miast, w których żyje się najlepiej

RZESZÓW. Stolica Podkarpacia zanotowała wysoki awans w najnowszym rankingu najlepszych miast do życia w Polsce. Rzeszów zajął drugie miejsce, wyprzedzając takie miasta jak, min. Gdańsk, Łódź czy Katowice.

Rzeszów

Rozbudowa IX LO w Rzeszowie. Wybrano wykonawcę

RZESZÓW. Blisko 28 mln zł będzie kosztować rozbudowa IX Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Elizy Orzeszkowej w Rzeszowie. Powstanie nowe skrzydło szkoły, w którym znajdą się hala sportowa oraz sale lekcyjne. Istniejący budynek...

Rzeszów

Dotacje na usunięcie azbestu w Rzeszowie. Rusza nowy nabór wniosków

RZESZÓW. Od 3 marca 2025 r. będzie można składać wnioski o uzyskanie dotacji na usunięcie azbestu z budynków oraz odbiór odpadów azbestowych zalegających na posesjach.

Rzeszów

1 marca rusza nowa linia MPK

RZESZÓW. 1 marca 2025 r. uruchomiona zostanie nowa linia autobusowa nr 60. Na razie na okres próbny.

Rzeszów

W ogrodzie kieszonkowym na os. Nowe Miasto montują ogromne urządzenie zabawowe

RZESZÓW. W nowopowstającym parku kieszonkowym na osiedlu Nowe Miasto, trwa montaż sporych rozmiarów urządzenia zabawowego, które transportowane było z zagranicy. To ostatni etap prac przewidzianych do realizacji w ramach tej zielonej inwestycji.

Rzeszów

W marcu rozpocznie się odbetonowywanie części Rzeszowa

RZESZÓW. W ramach odbetonowywania stolicy Podkarpacia, przebudowane zostaną cztery przestrzenie pomiędzy blokami mieszkalnymi. Powstanie też kilkadziesiąt ogrodów deszczowych, duży park kieszonkowy, a przy dziewięciu szkołach asfaltowe boiska zostaną zastąpione trawiastymi.

Reklama