Rzeszów - Środa, 30.04.2025
Reklama

Co dalej z basenami solankowymi? Miasto nie porzuca inwestycji

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
RZESZÓW. Miasto poszukuje alternatywnej przestrzeni do stworzenia basenów solankowych. Lokalizacja w pobliżu parku na ul. Rycerskiej, przez wzgląd na roszczenia rodziny Jędrzejowiczów, nie pozwala na rozpoczęcie inwestycji.

Pierwotnie baseny solankowe miały powstać przy Szpitalu Miejskim na ul. Rycerskiej. Co więcej, miasto nawet rozpoczęło prace związane z rewitalizacją zlokalizowanego tam parku, jednak - jak się okazało - o zwrot majątku jeszcze 2002 roku wystąpiła rodzina Jędrzejowiczów.

Sprawa wciąż pozostaje nierozstrzygnięta, a osoba składająca wniosek zmarła. Od tego momentu nikt ponownie z podobnym wnioskiem do Urzędu Wojewódzkiego się nie zjawił, toteż możemy uznać, że sprawa jest niejako „zamrożona”.

„W tamtym wniosku nie zostało to określone. Roszczenia były ogólne i Urząd Wojewódzki nie wie dokładnie jakich działek dotyczą” – informowała jeszcze w marcu Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.

W owym czasie w Ratuszu również nie mieli informacji, jakich działek dokładnie roszczenia dotyczą: „Nie wiemy jakiego terenu te roszczenia dotyczą. Poszło pismo w tej sprawie do Ministerstwa Skarbu Państwa” – wyjaśniał Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.:
Owa stagnacja o ile w Urzędzie Wojewódzkim problemu nie sprawia, o tyle w Ratuszu nastroje są zgoła odmienne. Zawieszenie tego tematu skutkuje tym, że nie wiadomo czy tereny, o które ubiega się rodzina Jędrzejowiczów, obejmują przestrzeń, gdzie władze miasta planują stworzyć baseny solankowe, toteż aby sprawy nie komplikować zdecydowano o porzuceniu tej lokalizacji i znalezieniu innej, nadającej się do podjęcia inwestycji.
Reklama

„Wokół szpitala nie, więc trzeba będzie szukać gdzie ewentualnie jeszcze moglibyśmy doprowadzić rury” – informuje Maciej Chłodnicki. Warto dodać, że póki lokalizacja jest jedna wielką niewiadomą, to kwestia terminów realizacji również pozostaje niejasna. Co więcej, choć szczegółowej rozpiski działek nikt nie zna, to zdaniem rzecznika prezydenta roszczenia na pewno obejmują tereny przy szpitalu, gdzie pierwotnie planowane były prace.

Przypomnijmy, że majątek został odebrany rodzinie w związku z dekretem Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego z roku 1944 roku.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poranna kolizja na ul. Lwowskiej. Sprawczyni 2 godziny wcześniej zdała egzamin

RZESZÓW. 20-letnia mieszkanka Rzeszowa, zaledwie dwie godziny po zdanym egzaminie na prawo jazdy, spowodowała kolizję. Kobieta została ukarana mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Rzeszów

Poprawki na budowie RCK. Otwarcie placu dworcowego opóźnione

RZESZÓW. Poprawki na placu dworcowym oraz brak regulaminu parkingu podziemnego wstrzymały otwarcie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego.

Rzeszów

Ponad 700-metrowy odcinek ul. Załęskiej zostanie przebudowany

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg na przebudowę ponad 700-metrowego odcinka ulicy Załęskiej. Częścią tego zadania będzie budowa chodnika.

Rzeszów

Zderzenie autobusu MKS z audi w Świlczy. 6 osób rannych

RZESZÓW. Przed godz. 10:00, na DK 94 w Świlczy k. Rzeszowa, doszło do zderzenia autobusu MKS z osobowym audi. W zdarzeniu rannych zostało 6 osób. Jeden z pasażerów został przetransportowany do szpitala...

Rzeszów

WSIiZ gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Uczelnia w serwisie Allegro udostępniła kilkanaście aukcji. 

Rzeszów

Lufthansa podwaja loty z Rzeszowa do Monachium

RZESZÓW/JASIONKA. Od wiosny samoloty Lufthansy będą kursować dwa razy dziennie z Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka do Monachium. Niemieckie lotnisko oferuje loty niemal na cały świat.

Rzeszów

Kolizja na S19 w Jasionce. Volkswagen wjechał w bariery ochronne

JASIONKA. 34-letni kierowca, nie dostosował prędkości do warunków jakie panowały na drodze i wjechał w bariery energochłonne. W kolizji nikt nie ucierpiał. Przez jakiś czas występowały utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Szpital Miejski ma nowoczesne urządzenie wykorzystywane w operacjach kręgosłupa

RZESZÓW. Szpital Miejski w Rzeszowie wzbogacił się o nowe urządzenie Max-More Spine, które umożliwia korzystanie z zaawansowanych metod miniinwazyjnych przy operacjach kręgosłupa. Na zakup sprzętu w budżecie miasta zarezerwowano 288 tys. zł.

Reklama