Rzeszów - Środa, 22.01.2025
Reklama

Budowa RCK zbliża się do końca. Od 2 października przejezdna ul. Grottgera i nowe rondo [ZDJĘCIA]

Dodano:

fot. Wiktor Strzępek / RESinet.pl
fot. Wiktor Strzępek / RESinet.pl
RZESZÓW. Pod koniec listopada mają zakończyć się prace przy przebudowie układu drogowego w rejonie głównego dworca kolejowego, która jest częścią potężnej inwestycji – Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Jednak już od najbliższego poniedziałku, 2 października 2023 r. kierowcy będą mogli korzystać z części ulicy Grottgera oraz nowego ronda w rejonie dworca PKS.
 
- Na razie na przebudowywanych w ramach RCK drogach będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy. Kierowcy będą mogli jechać ul. Grottgera od strony nowo wybudowanego ronda (skrzyżowanie z ul. Asnyka) w kierunku placu Kilińskiego. Przejazd będzie możliwy przez wszystkie przebudowane odcinki ulic z wyjątkiem północnej jezdni Grottgera na odcinku od Placu Kilińskiego do ronda – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.


Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne to potężna inwestycja składająca się z trzech elementów. Dwa z nich realizuje miasto Rzeszów. Pierwszy to przebudowa placu Dworcowego i budowa pod nim parkingu podziemnego, w którym znajdzie się 110 miejsc postojowych, tym m.in. miejsca dla taksówek, miejsca krótkiego postoju Kiss&Ride oraz miejsca postoju długoterminowego. W przypadku tej części trwają prace wykończeniowe.
 
Drugi element inwestycji to przebudowa układu drogowego w rejonie dworca. - Wykonano już przebudowę jezdni ulicy Grottgera i placu Kilińskiego na odcinku ok. 340 m, przebudowę jezdni ulicy Asnyka na odcinku ok. 60 m, jezdni ulicy Bardowskiego na odcinku ok. 170 m wraz z przebudową ulicy Batorego na odcinku ok. 50 m – wylicza Artur Gernand.
 
Reklama
Gotowe jest już również rondo na skrzyżowaniu ul. Asnyka i Grottgera. Powstała tam ścieżka rowerowa, chodniki oraz oświetlenie.
 
Zakończono prace przy przebudowie pętli autobusowej przy ul. Bardowskiego, która będzie pełnić funkcję niewielkiego dworca autobusowego komunikacji lokalnej. Obecnie trwa jeszcze budowa zatoki autobusowej na północnej jezdni ul. Grottgera (w obrębie dworca PKP).

Na drugą połowe października zaplanowano wprowadzenie ruchu w dwóch kierunkach na ul. Grottgera.
 
Całość miejskiej części RCK (za przebudowę dworca odpowiada PKP S.A.) będzie gotowa 28 listopada.
 
Budowa Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego rozpoczęła się wiosną 2022 roku. Wykonawcą zadania jest firma Budimex. Inwestycja jest dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej. Jej wartość to ponad 74 mln zł.

Poniżej kilka aktualnych zdjęć z realizacji inwestycji. Pełną fotorealcję znajdziecie na FOTO.resinet.pl

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Komunikat Urzędu Miasta! Transport dla uchodźców z Ukrainy do Wieliczki. Mogą zgłaszać się matki z dziećmi

RZESZÓW. Dzisiaj (2.03) o godzinie 12:00 spod dworca kolejowego Rzeszów Główny, w ramach relokacji rządowej, wyjadą dwa autobusy, które zabiorą oczekujących uchodźców z Ukrainy do Wieliczki.

Rzeszów

W samo południe w Rzeszowie zabrzmi hymn Ukrainy

RZESZÓW. W środę, 2 marca o godz. 12:00 z głośników umieszczonych na ratuszu rozlegnie się hymn Ukrainy.

Rzeszów

Kolejne tiry z darami wyjechały z Rzeszowa na Ukrainę. Zbiórka cały czas trwa

RZESZÓW. Cztery tiry wypełnione darami wyjechały wczoraj wieczorem z Rzeszowa na Ukrainę.

Rzeszów

Uchodźcy z Ukrainy mogą odbierać dary w filiach RDK i korzystać z internetu w filiach WiMBP

RZESZÓW. Osoby potrzebujące z Ukrainy mogą bezpłatnie odbierać dary w filiach Rzeszowskiego Domu Kultury. Z kolei filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie udostępniają stanowiska komputerowe z dostępem do internetu.

Rzeszów

Dotacje dla mieszkańców na retencję wody deszczowej

RZESZÓW. 1 marca 2022 r. rusza nabór wniosków o dofinansowanie inwestycji związanych z retencją wód opadowych przy domach w Rzeszowie. 

Rzeszów

Od jutra w Rzeszowie przystanki "na żądanie"

RZESZÓW. Od wtorku, 1 marca 2022 r. część przystanków komunikacji miejskiej w Rzeszowie i sąsiednich gminach zyska status „na żądanie”.

Rzeszów

Z Rzeszowa wyruszyły pierwsze transporty z darami

RZESZÓW. W niedzielę, spod Zespołu Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie wyruszył pierwszy transport z najpotrzebniejszymi rzeczami dla obywateli Ukrainy.

Rzeszów

Rzeszów dla Ukrainy. Lista potrzebnych rzeczy oraz miejsca zbiórki darów

RZESZÓW. Od soboty w Rzeszowie działają punkty zbiórek potrzebnych rzeczy dla mieszkańców miast partnerskich Rzeszowa na Ukrainie.

Reklama