Rzeszów - Niedziela, 13.04.2025
Reklama

Bezpłatne badania wzroku w Podkarpackim NFZ

Dodano: /

fot. Pixabay
fot. Pixabay

RZESZÓW. W czwartek, 12 grudnia wszyscy chętni będą mogli wykonać darmowe badanie wzroku w siedzibie podkarpackiego NFZ przy ul. Zamkowej 8 – bez skierowania i bez rejestracji. Badanie będą wykonywane w godz. 10:00 – 12:00.

Z danych przedstawionych przez NFZ wynika, że co trzeci Polak nie bada wzroku regularnie. Narodowy Fundusz Zdrowia podkreśla, że zaniedbanie badań może prowadzić do późnego wykrycia chorób, które czasami rozwijają się stopniowo i często bezobjawowo.

Warto zatem regularnie badać wzrok, dzięki czemu łatwiej jest zapobiec poważnym konsekwencjom w przyszłości.

Bezpłatne badania w siedzibie NFZ przy ul. Zamkowej 8 skierowane są przede wszystkim do osób z problemami diabetologicznymi. Jednak z badań będą mogli skorzystać wszyscy chętni. - Podczas zaplanowanego wydarzenia wszystkie zainteresowane osoby będą mogły zrobić wstępny pomiar ostrości wzroku oraz wykonać podstawowy serwis okularów. Również te, które nie chorują na cukrzycę. Konsultacje będą prowadzić refrakcjonistki z salonu optycznego – informuje Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddział Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie.

Podkarpacki NFZ przypomina również, że cyklicznie organizuje darmowe porady, konsultacje i badania. Informacje o wszystkich takich wydarzeniach można znaleźć w Kalendarzu Zdrowych Wydarzeń na stronie internetowej instytucji.


Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Ponad 80 tys. pasażerów. Kolejny dobry wynik lotniska w Jasionce

RZESZÓW/JASIONKA. 81 792 pasażerów skorzystało z oferty podrzeszowskiego lotniska w marcu br. To o ponad 21% więcej, niż w analogicznym miesiącu w ubiegłym roku.

Rzeszów

Dzieje się na budowie połączenia al. Krzyżanowskiego z ul. Wieniawskiego [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. We wschodniej części Rzeszowa trwa budowa drogi, która lepiej skomunikuje osiedla Słocina i Zalesie z centrum miasta.

Rzeszów

Ruszyła sprzedaż cegieł z dawnego stadionu Resovii

RZESZÓW. Rozpoczęła się sprzedaż cegieł pochodzących z wyburzonego stadionu przy ul. Wyspiańskiego 22. Za najtańszą zapłacimy 110 zł.

Rzeszów

Kolejni sportowcy wspierają kampanię promującą rzeszowską komunikację miejską

RZESZÓW. Andrzej Jodłowski i Aneta Przepióra-Jodłowska, dołączyli do grona ambasadorów kampanii promującej rzeszowską komunikację miejską.

Rzeszów

MPWiK rozpoczyna potężną inwestycję w Rzeszowie. Umowa podpisana

RZESZÓW. Blisko 47 mln zł będzie kosztowała kolejna wielka inwestycja realizowana przez rzeszowskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Rzeszów

Miasto testuje inteligentne pojemniki na śmieci [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Na ulicy Hetmańskiej w Rzeszowie pojawiły się inteligentne pojemniki na śmieci. Na razie na okres testowy. Jeśli się sprawdzą, nie wykluczone że miasto wprowadzi je na stałe.

Rzeszów

Rozbudowa ul. Wołyńskiej na ukończeniu [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Dobiegają końca prace przy budowie I etapu łącznika ulicy Wołyńskiej z ul. Potokową. Inwestycja ma być gotowa w maju br.

Rzeszów

Rusza sezon fontannowy w Rzeszowie. Są dwie nowości

RZESZÓW. W Rzeszowie rozpoczyna się sezon fontannowy. Pierwsza została już uruchomiona. Sukcesywnie włączane będą kolejne. W tym roku pojawią się również dwie nowe fontanny.

Reklama