Rzeszów - Poniedziałek, 25.11.2024
Reklama

Bezpłatna opieka dla osób z niepełnosprawnościami w Rzeszowie. Są wolne miejsca w Donum Corde

Dodano:

fot. Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa
fot. Adam Lampart / Urząd Miasta Rzeszowa
RZESZÓW. Opiekunowie lub członkowie rodziny osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności, mogą skorzystać z całodobowej opieki wytchnieniowej. Bliskim zajmą się na jakiś czas pracownicy ośrodka Donum Corde w Budach Głogowskich.

- Jeżeli na co dzień zajmujecie się osobami z niepełnosprawnością i potrzebujecie złapać oddech, zregenerować się, ośrodek Donum Corde zapewni opiekę Waszym bliskim. Dzięki naszemu programowi, pobyt w ośrodku jest bezpłatny - zachęca Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie ogłosił nabór do kolejnej edycji „Opieki wytchnieniowej - pobytu całodobowego”. Jest to program skierowany do członków rodzin lub opiekunów, którzy mieszkają w Rzeszowie wspólnie z osobą z niepełnosprawnością w stopniu znacznym. Muszą sprawować nad nią całodobową, bezpośrednią opiekę. Miejski program pozwala na korzystanie z doraźnej opieki wytchnieniowej, czyli całodobowego pobytu w Donum Corde.
Reklama
Usługa jest przyznawana po uwzględnieniu stanu zdrowia i sytuacji uczestników oraz potrzeb członków rodzin lub opiekunów. Ma w założeniu odciążać od codziennych obowiązków i zapewnić czas na odpoczynek i regenerację. Przykładowo, jeżeli opiekun nie czuje się na siłach danego dnia sprawować opieki nad osobą z niepełnosprawnością, mogą się nią zaopiekować pracownicy centrum Donum Corde. Wszystko bez żadnych opłat.

Osoby zainteresowane programem opieki wytchnieniowej muszą dostarczyć do sekretariatu MOPS przy ul. Poniatowskiego 14:
  • wypełnioną i podpisaną kartę zgłoszenia do programu,
  • kserokopię orzeczenia o niepełnosprawności,
  • podpisaną informację dla członka rodziny lub opiekuna osoby  z niepełnosprawnością, dotyczącą  programu,
  • Karty pomiaru niezależności funkcjonalnej według zmodyfikowanych kryteriów oceny.

Zgłoszenia przyjmowane są do 28 kwietnia. Wszystkie potrzebne dokumenty w załączeniu.
 
Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

W Rzeszowie odsłonięto mural upamiętniający rodzinę Ulmów [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Malowidło powstało na ścianie kamienicy przy ul. Gałęzowskiego 6. Jego autorem jest Arkadiusz Andrejkow.

Rzeszów

Budowa RCK zbliża się do końca. Od 2 października przejezdna ul. Grottgera i nowe rondo [ZDJĘCIA]

RZESZÓW. Całość miejskiej części Rzeszowskigo Centrum Komunikacyjnego będzie gotowa 28 listopada.

Rzeszów

Przy ul. Hoffmanowej powstanie nowy budynek BSH. 100 nowych miejsc pracy

RZESZÓW. Firma Strabag wybuduje warty prawie 24 mln zł nowy budynek spółki BSH, producenta AGD marek Bosch i Siemens. Będzie to siedziba Centrum Badań i Rozwoju małego AGD w Rzeszowie.

Rzeszów

PCN "Łukasiewicz" nagrodzone w konkursie “Budowa Roku 2022”

RZESZÓW. Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie otrzymał nagrodę I stopnia w XXXIII edycji Konkursu Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa „Budowa Rok 2022”. Organizowany od 33 lat konkurs, promuje najciekawsze w danym...

Rzeszów

Wracał z Rzeszowa do Łańcuta mając ponad 3,6 promila

RZESZÓW. 35-letni kierowca BMW podczas powrotu samochodem z Rzeszowa do Łańcuta dwukrotnie uszkodził swój pojazd. Okazało się, że miał ponad 3,6 promila alkoholu.
 

Rzeszów

Rzeszów ma konstytucję przestrzenną. "Dokument innowacyjny na skalę kraju"

RZESZOW. Podczas wtorkowej sesji, miejscy radni uchwalili nowe Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego miasta. To dokument, na bazie którego będą teraz powstawać miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. 

Rzeszów

Prezydent Rzeszowa spotka się z mieszkańcami osiedli Drabinianka i Biała

Spotkania w ramach cyklu „RzeszówToMy" dotyczą m.in. inwestycji na osiedlach jakie udało się zrealizować, placów miasta dotyczących danego osiedla oraz tematów bieżących.

Rzeszów

Budowa przejazdów dla rowerzystów. Możliwe utrudnienia w ruchu

RZESZÓW. Budowa obejmuje m.in. przebudowę istniejących sygnalizacji świetlnych, budowę przejazdów rowerowych, przebudowę istniejących chodników oraz dostosowanie oznakowania drogowego do wprowadzonych zmian w zakresie infrastruktury drogowej.

Reklama