Rzeszów - Wtorek, 29.04.2025
Reklama

Będzie bezpieczniej na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Borowej

Dodano:

fot. Archiwum RESinet.pl
fot. Archiwum RESinet.pl
RZESZÓW. Na przejeździe kolejowym, znajdującym się przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Borowej, zamontowane zostaną rogatki. Przebudowane zostanie także samo skrzyżowanie.

To zadanie ma na celu poprawę bezpieczeństwa na niewyposażonym obecnie w rogatki przejeździe. W pierwszej kolejności opracowana zostanie dokumentacja projektowa inwestycji. Ruszył juz przetarg na wybór projektanta.

Zadaniem firma, która zwycięży w przetargu będzie opracowanie dokumentacji przebudowy skrzyżowania ulic Warszawskiej i Borowej wraz z rozbudową przejazdu kolejowo-drogowego. Inwestycja ma objąć rozbudowę dróg o łącznej długości ok. 541 metrów, w tym dobudowę dodatkowych pasów ruchu na skrzyżowaniu w ciągu ul. Warszawskiej oraz m.in. także rozbudowę odcinka ul. Borowej. Ponadto częścią zadania będzie także wymiana istniejącej konstrukcji nawierzchni części ul. Borowej, rozbudowa przejazdu kolejowo-drogowego, montaż rogatek, budowa i rozbudowa oświetlenia ulicznego.

Wykonawca dokumentacji zostanie wybrany wiosną. Projekt ma być gotowy w ciągu 18 miesięcy od daty podpisania umowy.

 
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Poranna kolizja na ul. Lwowskiej. Sprawczyni 2 godziny wcześniej zdała egzamin

RZESZÓW. 20-letnia mieszkanka Rzeszowa, zaledwie dwie godziny po zdanym egzaminie na prawo jazdy, spowodowała kolizję. Kobieta została ukarana mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Rzeszów

Poprawki na budowie RCK. Otwarcie placu dworcowego opóźnione

RZESZÓW. Poprawki na placu dworcowym oraz brak regulaminu parkingu podziemnego wstrzymały otwarcie Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego.

Rzeszów

Ponad 700-metrowy odcinek ul. Załęskiej zostanie przebudowany

RZESZÓW. Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg na przebudowę ponad 700-metrowego odcinka ulicy Załęskiej. Częścią tego zadania będzie budowa chodnika.

Rzeszów

Zderzenie autobusu MKS z audi w Świlczy. 6 osób rannych

RZESZÓW. Przed godz. 10:00, na DK 94 w Świlczy k. Rzeszowa, doszło do zderzenia autobusu MKS z osobowym audi. W zdarzeniu rannych zostało 6 osób. Jeden z pasażerów został przetransportowany do szpitala...

Rzeszów

WSIiZ gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

RZESZÓW. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Uczelnia w serwisie Allegro udostępniła kilkanaście aukcji. 

Rzeszów

Lufthansa podwaja loty z Rzeszowa do Monachium

RZESZÓW/JASIONKA. Od wiosny samoloty Lufthansy będą kursować dwa razy dziennie z Portu Lotniczego Rzeszów Jasionka do Monachium. Niemieckie lotnisko oferuje loty niemal na cały świat.

Rzeszów

Kolizja na S19 w Jasionce. Volkswagen wjechał w bariery ochronne

JASIONKA. 34-letni kierowca, nie dostosował prędkości do warunków jakie panowały na drodze i wjechał w bariery energochłonne. W kolizji nikt nie ucierpiał. Przez jakiś czas występowały utrudnienia w ruchu.

Rzeszów

Szpital Miejski ma nowoczesne urządzenie wykorzystywane w operacjach kręgosłupa

RZESZÓW. Szpital Miejski w Rzeszowie wzbogacił się o nowe urządzenie Max-More Spine, które umożliwia korzystanie z zaawansowanych metod miniinwazyjnych przy operacjach kręgosłupa. Na zakup sprzętu w budżecie miasta zarezerwowano 288 tys. zł.

Reklama