Rzeszów - Środa, 23.04.2025
Reklama

Asseco Resovia Rzeszów powalczy o punkty w Bełchatowie

Dodano:

fot. Asseco Resovia Rzeszów
fot. Asseco Resovia Rzeszów
RZESZÓW. W środę o godz. 17.30 siatkarze Asseco Resovii Rzeszów zagrają w Bełchatowie z PGE Skrą. Pojedynek, który w poprzednich latach elektryzował całą Polskę, wciąż budzi sporo emocji.

Przed laty mecze Asseco Resovii ze Skrą często decydowały o mistrzostwie, medalach, czy tym, kto o te medale zagra. W Bełchatowie jednak zazwyczaj wygrywali gospodarze. Rzeszowianie zwyciężali w hali rywala tylko cztery razy, tylko dwa razy w fazie zasadniczej.

Ostatni sezon nie był udany dla obu drużyn, które zajęły 6. i 7. miejsce. W tym sezonie chcą wrócić do walki o medale. Początek sezonu jednak lepszy ma Skra, która w tabeli ma 12 punktów, o 5 więcej niż rzeszowianie. Bełchatowianie przegrali tylko jeden mecz, nieoczekiwanie ulegając we własnej hali Cuprum Lubin 2:3. Asseco Resovia przegrała już cztery spotkania, wygrywając tylko dwa.
Reklama
W meczach tych drużyn w ostatnich latach pozycja w tabeli i ostatnie spotkania nie miały większego znaczenia. Oba zespoły potrafiły wspinać się na wyżyny swoich aktualnych umiejętności, by zwyciężyć w tym prestiżowym wciąż pojedynku.

„ My musimy zacząć grać lepiej, by dać satysfakcję naszym kibicom” – mówi Grzegorz Kosok, kapitan Asseco Resovii, który pamięta niesamowite mecze ze Skrą w play-off w latach 2012 i 2013.

Początek spotkania w Bełchatowie o godz. 17.30. Transmisja w Polsacie Sport.

Źródło: Asseco Resovia Rzeszów
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Prawie 10 tys. zł trafi do Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci

RZESZÓW. Na starcie biegu „Każdy serce otwiera, bo młodzież na Hospicjum zbiera” pojawiło się ponad 150 osób. 

Rzeszów

Nowość w kursach komunikacji miejskiej. Będzie linia do Łańcuta

RZESZÓW. Ratusz w porozumieniu z władzami miasta Łańcuta planuje od maja wprowadzić linię kursujacą pomiędzy miastami. Wstępnie mają to być dwa kursy dziennie.

Rzeszów

100 tys. zł na koncepcję stoku narciarskiego na Matysówce

RZESZÓW. Radni przyjęli poprawkę do budżetu miasta, która uwzględnia środki na koncepcję całorocznego stoku narciarskiego na Matysówce.

Rzeszów

Trwa trzyetapowy remont ul. Wieniawskiego. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami

RZESZÓW. Prace mają potrwać do 29 maja 2020 roku. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

Rzeszów

30 marca „Godzina dla Ziemi WWF”. Gdzie w Rzeszowie zgaśnie światło?

RZESZÓW. Godzina dla Ziemi WWF to jedna z największych akcji ekologicznych.

Rzeszów

Znamy zwycięzców IV edycji konkursu web.Master podkarpacki

RZESZÓW. Jakub Grzywacz ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Tarnobrzegu oraz Bartosz Słysz z Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Dynowie okazali się najlepsi w swoich kategoriach.

Rzeszów

Wychowanek Stali w składzie reprezentacji Polski na mecz z Resztą Świata na Stadionie Miejskim

RZESZÓW. W naszej drużynie pojedzie m.in. Jarosław Hampel, Wiktor Lampart oraz Janusz Kołodziej.

Rzeszów

Łącznik ul. Lubelskiej z ul. Warszawską ma być gotowy w pierwszej połowie maja

RZESZÓW. „Trwają prace, które zakończą się w pierwszej połowie maja” – wyjaśniał Andrzej Świder.

Reklama