Rzeszów - Poniedziałek, 04.11.2024
Reklama

Aktywiści ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki protestowali przed Galerią Rzeszów

Dodano:

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe
RZESZÓW. W zeszły wtorek pod Galerią Rzeszów, w której znajduje się sklep Deni Cler Milano, odbył się protest organizowany przez rzeszowski oddział Stowarzyszenia Otwarte Klatki – powodem są futra naturalne obecne w kolekcjach marki, które według przedstawicieli organizacji oznaczają wspieranie okrucieństwa wobec zwierząt.

Protest odbył się w ramach trwającej od końca lipca kampanii Stowarzyszenia Otwarte Klatki skierowanej do Deni Cler Milano. Poza Rzeszowem analogiczne wydarzenia miały miejsce w Szczecinie, Wrocławiu, Krakowie, Warszawie, Lublinie, Łodzi i Gdańsku. Stowarzyszenie krytykuje postawę firmy i zapowiada ciąg dalszy działań.

Otwarte Klatki prowadzą polską odsłonę programu Sklepy Wolne Od Futer, kontynuuje kampanie informacyjną skierowaną do klientów marki Deni Cler Milano. Aktywiści chcą przekonać firmę do zrezygnowania z futer zwierzęcych.

„Nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi ze strony Deni Cler Milano. Ewidentnie marka próbuje przeczekać naszą kampanię. Ale zarząd firmy nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo widok zamkniętych w brudnych klatkach lisów czy norek może motywować do działania – zakładamy, że nikt z osób decyzyjnych w Deni Cler Milano tego nie widział” – komentuje Marta Skrzypiec z rzeszowskiego oddziału Stowarzyszenia Otwarte Klatki.
Reklama
Firma działa na rynku od 46 lat i posiada sieć sprzedaży z 33 salonami w całej Polsce. Czy ugnie się pod naciskiem aktywistów? Do tej pory dedykowaną akcji petycję podpisało już prawie 4 tysiące osób. Nie byłby to pierwszy przypadek podjęcia przez markę modową tego rodzaju decyzji w wyniku silnych nacisków ze strony obrońców zwierząt – kilka miesięcy temu, po długich protestach ekologów, z futer zrezygnowała Prada. W sumie na taki krok zdecydowało się już ponad 1000 marek modowych zrzeszonych w programie Fur Free Retailer, m.in. Armani, Gucci, Versace, Burberry, Chanel i Michael Kors.

Aktywiści z organizacji Otwarte Klatki są dobrej myśli: „Nie zakładamy, że za decyzjami Deni Cler Milano stoi ktoś ze złymi intencjami. Myślimy raczej, że ciągła obecność futer w kolekcjach marki wynika z niewiedzy, jak wiele zwierząt potwornie cierpi z tego powodu. Mamy nadzieję, że Deni Cler zdecyduje się na empatię” – podsumowuje Skrzypiec.

Źródło: Stowarzyszenia Otwarte Klatki
Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Gala Biznesu 2021 już 27 października w G2A Arena

RZESZÓW. Wielkimi krokami zbliża się uroczysta Gala, jubileuszowej XX edycji Konkursu „Podkarpacka Nagroda Gospodarcza” oraz Programu Certyfikującego Najlepsze Produkty Spożywcze Podkarpackiego „Smaczne bo Podkarpackie”. 

Rzeszów

Jesienna edycja Wampiriady w Rzeszowie. Studenci zachęcają do oddawania krwi

RZESZÓW. 25 października na terenie Kampusu UR odbędzie się kolejna rzeszowska edycja Wampiriady, akcji promującej krwiodawstwo.

Rzeszów

Nowa fabryka w Parku Naukowo-Technologicznym "Rzeszów-Dworzysko"

RZESZÓW. W ub. piątek na terenie Parku Naukowo-Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” oficjalnie otwarto nowy zakład produkcyjny Phoenix Contact E-Mobility. To szansa na nowe zatrudnienia.

Rzeszów

Na os. Nowe Miasto powstanie nowy dom kultury?

RZESZÓW. W ostatnim czasie pojawił się temat budowy nowego domu kultury na osiedlu Nowe Miasto. Kwestię podjął w swojej interpelacji Przewodniczący Klubu Radnych PiS, Marcin Fijołek.

Rzeszów

Trwają prace przeciwpowodziowe na Strugu w Rzeszowie

RZESZÓW. Ruszyły prace związane z zabezpieczeniem i regulacją rzeki Strug. 

Rzeszów

Jesienne porządki nad Wisłokiem. Pół tony śmieci w kilka godzin

RZESZÓW. Pół tony śmieci zniknęło z brzegów Wisłoka w centrum Rzeszowa i to zaledwie w kilka godzin. To efekt działań prowadzonych w ramach akcji #WodyToNieŚmietnik, która odbyła się 7 października.

Rzeszów

Wzmożone kontrole Policji w sklepach, urzędach i autobusach MPK

RZESZÓW. Funkcjonariusze będą sprawdzali, czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących obostrzeń.

Rzeszów

MZBM wymienił już ponad 1100 pieców węglowych w Rzeszowie

RZESZÓW. Około 50 ton niebezpiecznych pyłów i prawie 4500 ton dwutlenku węgla mniej w rzeszowskim powietrzu.

Reklama