Rzeszów - Środa, 30.04.2025
Reklama

8 osób zatruło się czadem, wśród nich 4-letnie dziecko

Dodano:

fot. Pixabay
fot. Pixabay
PODKARPACIE. 8 osób trafiło do szpitala z objawami zatrucia tlenkiem węgla. Do groźnych zdarzeń doszło w czwartek, 3 grudnia w Stalowej Woli i w Rzeszowie.
 
Wczoraj po godz. 18:00 w jednym z domów jednorodzinnych w Rzeszowie czadem zatruły się 4 osoby, w tym 4-letnie dziecko. Jak ustalili policjanci, 28-letnia kobieta straciłą przytomnośc przebywając w łazience. Domownicy wynieśli ją z łazienki i wezwali służby. Otworzyli również okna, aby przewietrzyć dom. 

Interweniujący na miejscu strażacy dokonali pomiarów poziomu tlenku węgla w całym domu. Okazało się, że dopuszczalny poziom został przekroczony.  Ratownicy medyczni zadecydowali, że pozostałe osoby znajdujące się w domu również muszą trafić do szpitala. Po przebadaniu okazało się, że żadnej z osób nie zagraża niebezpieczeństwo, jednak decyzją lekarza 28-latka pozostała w szpitalu na obserwacji. 
Reklama
Najprawdopodobniej, źródłem toksycznego czadu był piecyk gazowy, służący do podgrzewania wody w łazience.

Do kolejnego groźnego zdarzenia doszło w nocy w pierogarni przy ul. Jana Pawła II w Stalowej Woli. Cztery pracownice lokalu zostały zabrane do szpitala, kiedy okazało się, że w piwnicy, gdzie znajdował się piec służący do ogrzewania budynku, wykryto ponad 900 ppm toksycznego czadu.

Reklama

Komentarze

Pozostałe wiadomości z Rzeszowa

Rzeszów

Jakiego aquaparku chcą mieszkańcy Rzeszowa? Znamy wyniki konsultacji społecznych

RZESZÓW. Strefa zjeżdżalni, strefa dla dzieci oraz strefa saun – to najbardziej oczekiwane przez mieszkańców atrakcje w przyszłym parku wodnym w Rzeszowie. Tak wynika z konsultacji społecznych dotyczących tej inwestycji.

Rzeszów

Komunikacja miejska w okresie okołoświątecznym. Jak pojadą autobusy?

RZESZÓW. Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie poinformował, jak będą kursowały autobusy komunikacji miejskiej w okresie okołoświątecznym.

Rzeszów

W rejonie Lisiej Góry powstanie ogród deszczowy [WIZUALIZACJE]

RZESZÓW. Posadzonych zostanie w nim 1700 roślin. Pojawią się również ekologiczne elementy małej architektury oraz figury z wikliny imitujące zwierzęta.

Rzeszów

Rzeszowscy policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców. Rekordzista miał ponad 2,6 promila

RZESZÓW. W miniony weekend rzeszowscy policjanci wyeliminowali z ruchu trzech pijanych kierowców. Niechlubny rekordzista miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie.

Rzeszów

Dwukrotnie taniej, równie jasno. Rzeszów wymienia oświetlenie na LED-owe

RZESZÓW. Ponad połowa lamp oświetlających ulice Rzeszowa należących do miasta jest już oparta na technologii LED.

Rzeszów

Półmaraton Rzeszowski. Utrudnienia w ruchu i objazdy autobusów

RZESZÓW. rasa biegu będzie prowadzić ulicami miasta oraz Bulwarami nad Wisłokiem. Niektóre drogi zostaną częściowo lub całkowicie wyłączone z ruchu. Autobusy komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Rzeszów

Podkarpackie Centrum Nauki "Łukasiewicz" od 31 marca dostępne dla zwiedzających

RZESZÓW. Od najbliższego piątku, 31 marca 2023 r. będzie można już regularnie odwiedzać Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” w Jasionce. 

Rzeszów

Dodatkowe miesiące dla Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie

RZESZÓW. Ministerstwo Sportu i Turystyki zaakceptowało propozycję władz Rzeszowa i zgodziło się na dłuższy o dziewięć miesięcy termin realizacji Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki. Wydłużony termin to szansa na większą liczbę firm, które...

Reklama